
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoAkcja rozegrała się przez niesprawne oświetlenie.
Policyjny pościg za fiatem w Kościerzynie. W piątek (22.03.) na ulicy Kartuskiej mundurowi chcieli zatrzymać do kontroli fiata stilo, bo samochód miał niesprawne oświetlenie. Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W miejscowości Gołubie Kaszubskie, w powiecie kartuskim, kierujący i pasażer porzucili samochód i zaczęli uciekać pieszo do pobliskiego lasu:
Policjanci prowadzący pościg w międzyczasie powiadomili innych funkcjonariuszy z naszej jednostki o tym, że prowadzą pościg. W to miejsce udali się policjanci z kościerskiej komendy, jak i z terenu Kartuz. Policjanci szukali w lesie właśnie tych mężczyzn. Po paru godzinach zatrzymali 16-latka i 17-latka, mieszkańców powiatu kościerskiego.
Relacjonuje Weekend FM rzecznik KPP w Kościerzynie asp. sztab. Piotr Kwidziński. Ustalono, że autem kierował 17-latek. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz posługiwanie się podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Grozi mu do 5 lat więzienia. O losie 16-latka zdecyduje natomiast sąd rodzinny.
Słuchaj w: