
- piątek, 6 czerwca 2025 10:33
Chojnice
Będzie przebudowa placu Niepodległości w Chojnicach. Wykonawca będzie realizował zadanie w czasie wakacji
Zniknie dawny szalet miejski, a pojawią się nowe ścieżki dla rowerzystów.
Plac Niepodległości w Chojnicach będzie przebudowany. Zniknie dawny szalet miejski, a pojawią się nowe ścieżki dla rowerzystów. Zagospodarowanie obejmie teren od ulicy Parkowej do Piłsudskiego. Po zakończeniu zadania rowerzyści i piesi mają się w tym miejscu przemieszczać bezkolizyjnie:
Przebudowa ścieżek pieszych i rowerowych, ponieważ w kierunku do ChCK-u od miasta mamy obecnie ścieżkę pieszo-rowerową, która się kończy przed zwężeniem przy przejściu dla pieszych Kościuszki-Netto. A my mamy tam odejście i zmiana trajektorii drogi dojazdowej przy Netto w kierunku parkingów na Parkowej. Plus przebudowa układu, zagospodarowanie w ławki i miejsce takie wypoczynku.
Jarosław Rekowski
Mówi Weekend FM dyrektor Wydziału Komunalnego chojnickiego ratusza Jarosław Rekowski.
Stare toalety zostaną zlikwidowane, a wykonawca przygotuje przyłącza pod nową toaletę miejską. To będzie jednak oddzielne zadanie. W planie jest też zagospodarowanie zieleni na skwerze przy ulicy.
Inwestycja będzie kosztowała około 650 tys. zł. Wykonawca będzie realizował zadanie w wakacje.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
- środa, 9 lipca 2025 20:00
Gmina Czersk
Kolejny wypadek nastolatka na hulajnodze elektrycznej. W Czersku 13-latek przewrócił się i uderzył głową o chodnik
- środa, 9 lipca 2025 11:25
Chojnice
W holu chojnickiego szpitala staną biletomaty. To kolejny krok w kierunku tzw. zmian kolejkowych w lecznicy
- wtorek, 8 lipca 2025 20:51
Gmina Chojnice
Kolizja trzech aut na obwodnicy Chojnic. Trzy osoby trafiły na badania do szpitala (FOTO)
- 2
- wtorek, 8 lipca 2025 12:17
Chojnice
Ponad kilogram twardych narkotyków zabezpieczyli kryminalni w domu jednego z mieszkańców Chojnic
- wtorek, 8 lipca 2025 11:48
Powiat chojnicki
Jest śledztwo w sprawie śmierci nurka w Jeziorze Charzykowskim. Okoliczności tragedii wyjaśnia chojnicka prokuratura
- wtorek, 8 lipca 2025 11:06
Gmina Czersk
Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju w centrum Czerska. Mężczyzna zaatakował i zabrał telefon
- wtorek, 8 lipca 2025 9:46
Powiat chojnicki
W Funce, w gminie Chojnice, zatrzymano pijanych użytkowników jednośladów. Jeden nich spowodował kolizję z rowerzystką
- 7
- wtorek, 8 lipca 2025 9:42
Gmina Chojnice
Mieszkańcy Klawkowa koło Chojnic nie chcą farmy fotowoltaicznej, która ma wyrosnąć pod ich oknami (RELACJA)
- wtorek, 8 lipca 2025 8:51
Chojnice
Komisje Rady Miejskiej Chojnic dyskutowały na temat budowy lodowiska. Opozycja chce obiektu większego i tańszego
- wtorek, 8 lipca 2025 7:16
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może też silnie padać, wiać w porywach do 65 km/h, a lokalnie spodziewany jest grad
- wtorek, 8 lipca 2025 6:56
Chojnice
Są już wnioski po audycie zewnętrznej firmy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Chojnicach
- poniedziałek, 7 lipca 2025 16:54
Chojnice
Chojniccy politycy i działacze PiS dążą do referendum ws. migrantów. Akcja ma być prowadzona pod hasłem Stop nielegalnej migracji
- 12
- poniedziałek, 7 lipca 2025 16:13
Chojnice
Wakacje w Muzeum, odcinek 2. Ustrój Chojnic w powiązaniu z zabytkami (FOTO)
- poniedziałek, 7 lipca 2025 15:41
Gmina Czersk
Kierowca forda w gminie Czersk jechał pijany i uderzył w płot posesji. Złamał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
- poniedziałek, 7 lipca 2025 12:49
Gmina Czersk
W gminie Czersk powstanie sołectwo Łukowo. Będą także inne zmiany w jednostkach pomocniczych
- 3
- poniedziałek, 7 lipca 2025 12:35
Chojnice
Tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury zdobyły podium na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Hiszpanii
- poniedziałek, 7 lipca 2025 11:35
Chojnice
Wymyślił kradzież bmw, żeby uzyskać odszkodowanie. Mieszkaniec powiatu chojnickiego z zarzutami
- poniedziałek, 7 lipca 2025 10:51
Chojnice
Będzie dodatkowa komisja w sprawie budowy krytego lodowiska w Chojnicach
- poniedziałek, 7 lipca 2025 7:43
Gmina Chojnice
Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach. Mamy informacje o letnich imprezach
- niedziela, 6 lipca 2025 18:27
Gmina Chojnice
"Zszedł pod wodę i przez dłuższy czas nie wypływał". Nurek utonął w Jeziorze Charzykowskim (AKTUALIZACJA)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:57Sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na jeziorze Garda. Alicja Dampc mistrzynią Europy w żeglarstwie
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
Ostatnio dodane artykuły:
20:00Kolejny wypadek nastolatka na hulajnodze elektrycznej. W Czersku 13-latek przewrócił się i uderzył głową o chodnik
14:23Kolejne oszustwa internetowe w powiecie kościerskim. Oszukani chcieli okazyjnie kupić buty i stal, a stracili pieniądze
13:37Pijani mężczyźni awanturowali się w miejscu publicznym. Odpowiedzą za znieważenie kościerskich policjantów
11:33W czwartek 10 lipca odbędą się powiatowe obchody Święta Policji w Tucholi. Zaplanowano m.in. piknik
11:26W Kamieniu Krajeńskim powstanie strefa do tzw. street workout. Władze miasta podpisały właśnie umowę
11:25W holu chojnickiego szpitala staną biletomaty. To kolejny krok w kierunku tzw. zmian kolejkowych w lecznicy
10:45Weekend w Bytowie. Nadajemy na żywo z bytowskiego rynku. W sobotę wystąpi tu Cheap Tobacco i Maryla Rodowicz
7:39Wielomilionowy zastrzyk dla szpitali w województwie pomorskim. Dofinansowanie otrzyma szpital w Kościerzynie
7:38Koncerty gwiazd polskiej estrady i seria wydarzeń towarzyszących. Tak zapowiadają się Dni Bytowa
20:51Kolizja trzech aut na obwodnicy Chojnic. Trzy osoby trafiły na badania do szpitala (FOTO)