
- niedziela, 10 listopada 2024 8:31
Gmina Borzytuchom
350 zawodników wystartuje w Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu. To zarazem 30-lecie miejscowego Talexu
Biegacze wystartują m.in. w biegu głównym i okolicznościowym.
Komplet 200 zawodników wystartuje w biegu głównym na 5 km, a kolejne 150 osób w biegu okolicznościowym na 1 km. Do do tego dojdą jeszcze biegi przedszkolaków i uczniów.
Prawdziwe święto przełajów szykuje się przy okazji 28. edycji Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu. W tym roku to też okazja do świętowania 30-lecia Talexu Borysław Borzytuchom.
W bieżącym roku postawiliśmy uczcić 30-tą rocznicę powstania naszego klubu - Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Talex Borysław Borzytuchom. Rozważaliśmy różne warianty uczczenia tej rocznicy i stwierdzimy wspólnie z zarządem klubu, że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie żeby to zrobić przy okazji naszej sztandarowej imprezy - Biegu Niepodległości.
Jarosław Ścigała
Mówi Weekend FM trener Talexu Jarosław Ścigała.
Wszystko będzie się działo w poniedziałek (11.11.), a Narodowe Święto Niepodległości na terenach leśnych za stacją kolejową w Borzytuchomiu. Start do biegu głównego tradycyjnie o godz. 11:11. Biegi młodzieżowe od 12:00, biegi przedszkolaków od 13:25, a bieg na 30-lecie klubu o 13:45.
W Borzytuchomiu stanie też RadioBus Weekend FM, skąd imprezę będzie relacjonował na żywo nasz reporter Wojciech Piepiorka.
- sobota, 21 czerwca 2025 8:55
Gmina Borzytuchom
W Borzytuchomiu odbędą się dziś (21.06) pierwsze obchody Nocy Świętojańskiej
- sobota, 28 grudnia 2024 8:21
Gmina Borzytuchom
Wydatki na oświatę największym obciążeniem w przyszłorocznym budżecie gminy Borzytuchom
- wtorek, 10 grudnia 2024 10:15
Sport ◆ Kościerzyna ◆ Gmina Borzytuchom
Olimpia Breza z Remusa Kościerzyna i Magdalena Breza z Talexu Borzytuchom w czołówce Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych
- czwartek, 5 grudnia 2024 9:27
Gmina Borzytuchom
"Przyciąganie nowych mieszkańców jest bardzo istotne". Wójt Borzytuchomia mówi o planach na najbliższe lata (ROZMOWA)
- piątek, 15 listopada 2024 17:26
Sport ◆ Gmina Borzytuchom Sportowy Weekend nr 272
"Ten klub ma swoją markę". Jarosław Ścigała i jego podopieczni o 30-leciu Telexu Borysław Borzytuchom
- 85
- poniedziałek, 11 listopada 2024 12:51
Sport ◆ Gmina Borzytuchom
Nadawaliśmy z Borzytuchomia. Talex Borysław świętował 30-lecie przy okazji Biegu Niepodległości (RELACJA, FOTO)
- środa, 5 czerwca 2024 8:50
Gmina Borzytuchom
Jarosław Garbicz złożył ślubowanie na wójta gminy Borzytuchom. Od razu ustalono też jego wynagrodzenie
- piątek, 17 maja 2024 10:09
Gmina Borzytuchom
Wójt elekt gminy Borzytuchom jeszcze nie złożył ślubowania. "Na sesji do ślubowania nie doszło"
- piątek, 19 kwietnia 2024 11:42
Gmina Borzytuchom
Będzie nowa remiza w Krosnowie i remont remizy w Dąbrówce. To inwestycje dla strażaków w gminie Borzytuchom
- poniedziałek, 8 kwietnia 2024 12:12
Gmina Borzytuchom
Jarosław Garbicz został wójtem gminy Borzytuchom. Zdecydowanie pokonał konkurenta Tomasza Zblewskiego
Podcasty Weekend FM
Lista Przebojów Weekend FM HitPort - głosuj tutaj!
Notowanie nr 4045 (2025-07-08)

1
OLD PHONE
ED SHEERAN
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
Ostatnio dodane artykuły:
7:39Wielomilionowy zastrzyk dla szpitali w województwie pomorskim. Dofinansowanie otrzyma szpital w Kościerzynie
7:38Koncerty gwiazd polskiej estrady i seria wydarzeń towarzyszących. Tak zapowiadają się Dni Bytowa
20:51Kolizja trzech aut na obwodnicy Chojnic. Trzy osoby trafiły na badania do szpitala (FOTO)
14:51Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DW 211 w powiecie bytowskim (FOTO, AKTUALIZACJA)
13:40Potrącenie 14-letniego rowerzysty na przejeździe dla rowerów w Bytowie. Chłopiec trafił do szpitala
13:08Oszuści w regionie znów aktywni. Tym razem ich ofiarą padło troje mieszkańców powiatu kościerskiego
12:17Ponad kilogram twardych narkotyków zabezpieczyli kryminalni w domu jednego z mieszkańców Chojnic
12:14Pobił matkę i partnerkę oraz groził im śmiercią. 28-latek z powiatu kościerskiego już usłyszał zarzuty
11:48Jest śledztwo w sprawie śmierci nurka w Jeziorze Charzykowskim. Okoliczności tragedii wyjaśnia chojnicka prokuratura
11:06Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju w centrum Czerska. Mężczyzna zaatakował i zabrał telefon