
- 2
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 21:28
Woj. pomorskie
Strażacy z naszego regionu pomogą gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym (AKTUALIZACJA)
Z Chojnic, Bytowa, Miastka, Kościerzyny i Człuchowa
AKTUALIZACJA godz. 8:01
Jak dowiedziało się Weekend FM, w nocy rozformowano kompanię gaśniczą "Heweliusz". Oznacza to, że strażacy z naszego regionu wrócili do swoich baz. - Zgodnie z informacjami uzyskanymi ze sztabu akcji z terenu działań związanych z pożarem w BPN w woj. podlaskim, polecono rozformowanie Kompanii Gaśniczej Heweliusz i Plutonu Logistycznego Posejdon z terenu koncentracji i powrót SIS do jednostek macierzystych - potwierdza Weekend FM zastępca komendanta KP PSP w Chojnicach Rafał Buszek. W ocenie Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa KG PSP, na tamten moment na miejscu pożaru znajdowały się odpowiednie siły i środki by radzić sobie w żywiole. Jednostki pozostają jednak w gotowości.
-------------------------------------------------------------
19 strażaków z naszego regionu weszło w skład kompanii gaśniczej "Heweliusz" z województwa pomorskiego, która dziś (21.04.) wyjechała gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Na Podlasie ruszyli z punktu koncentracji w Nowym Dworze Gdańskim. Wśród nich było czterech strażaków z powiatu kościerskiego.
Łącznie do działań z terenu województwa pomorskiego zadysponowano 72 strażaków w 22 pojazdach, natomiast z JRG Kościerzyna udział bierze czterech funkcjonariuszy, wyposażonych w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz zespół pompowy na przyczepie.
Mateusz Szmaglik
Mówi Weekend FM oficer prasowy KP PSP w Kościerzynie Mateusz Szmaglik.
Najliczniejszą reprezentację wystawił powiat bytowski. Liczy ona siedmiu strażaków: pięciu z JRG Miastko i dwóch z JRG Bytów. Zabrali ze sobą dwa pojazdy: lekki rozpoznawczy oraz tzw. "leśnik", przystosowany do akcji w trudnym terenie. Mieli też przyczepkę z rozkładanym zbiornikiem na wodę.
Na akcję w sześcioosobowym składzie ruszyli również strażacy z JRG Chojnice. Udali się tam trzema pojazdami: ciężkim z przyczepą pompową i dwoma lekkimi. Jest wśród nich zastępca komendanta powiatowego Rafał Buszek, który dowodzi całą kompanią "Heweliusz". W drodze do Nowego Dworu Gdańskiego towarzyszył im również zastępca komendanta wojewódzkiego Błażej Chamier Cieminski.
Z JRG Człuchów do Biebrzańskiego Parku Narodowego udało się dwóch strażaków. Na przyczepce mieli namiot pneumatyczny, który przyda się do obsługi strażaków zjeżdżających na miejsce akcji.
- poniedziałek, 19 maja 2025 11:09
Woj. pomorskie
Leszek Bonna z PO i Aleksander Mrówczyński z PiS-u komentują wyniki I tury wyborów prezydenckich (ROZMOWA)
- 15
- niedziela, 18 maja 2025 12:28
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Trwa głosowanie na prezydenta. Mamy pierwsze dane o frekwencji w naszym regionie (FOTO, AKTUALIZACJA)
- 3
- niedziela, 18 maja 2025 7:04
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
O godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w I turze wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą otwarte do 21.00
- poniedziałek, 12 maja 2025 9:26
Woj. pomorskie
Mamy najnowsze informacje w sprawie Via Pomeranii. Wojskowi rozważają dwie wersje przebiegu drogi (ROZMOWA)
- 3
- sobota, 10 maja 2025 8:15
Woj. pomorskie
Będzie dodatkowy sprzęt dla strażaków ochotników. Gminy z naszego regionu sięgnęły po pieniądze od marszałka
- poniedziałek, 5 maja 2025 7:12
Woj. pomorskie
Rusza cykl spotkań na temat drogi Via Pomerania oraz strategicznych inwestycji w regionie
- piątek, 2 maja 2025 6:59
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może też intensywnie padać, lokalnie prognozowany jest grad
- 2
- środa, 30 kwietnia 2025 9:22
Woj. pomorskie
Ruch pociągów na trasie kolejowej Kościerzyna-Somonino-Gdańsk Osowa zostanie niebawem czasowo wstrzymany (ROZMOWA)
- środa, 23 kwietnia 2025 6:36
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżeń przed burzami ciąg dalszy. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia. Może intensywnie padać
- wtorek, 22 kwietnia 2025 13:04
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może wiać w porywach do 75 km/h, możliwe są też lokalne opady gradu do około 3 cm średnicy
- piątek, 18 kwietnia 2025 11:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może wiać w porywach do 85 km/h, lokalnie prognozowany jest grad
- poniedziałek, 7 kwietnia 2025 7:08
Woj. pomorskie
"Via Pomerania" musi być częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T - twierdzi europoseł Piotr Müller
- sobota, 5 kwietnia 2025 9:29
Woj. pomorskie
Sobota z silnym wiatrem. Są alerty IMGW dla naszego regionu
- sobota, 5 kwietnia 2025 8:15
Woj. pomorskie
Województwo pomorskie kupi 15 autobusów zero-emisyjnych. Elektryki będą jeździć przez nasz region
- piątek, 4 kwietnia 2025 15:44
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Dzisiaj i jutro (4-5.04) wolontariusze Banku Żywności w Chojnicach zbierają produkty dla potrzebujących
- 6
- czwartek, 3 kwietnia 2025 10:40
Sport ◆ Woj. pomorskie
Osiem klubów z naszego regionu zdobyło nagrody finansowe od marszałka województwa pomorskiego
- piątek, 28 marca 2025 11:34
Woj. pomorskie
Biblia Gutenberga jest od dziś (28.03.) eksponowana na stałej wystawie w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie
- środa, 19 marca 2025 10:56
Woj. pomorskie
19 marca obchodzony jest "Dzień Jedności Kaszubów". W tym roku główne uroczystości odbędą się w powiecie wejherowskim (ROZMOWA)
- piątek, 7 marca 2025 16:16
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Zagrożenie chorobą niebieskiego języka w naszym regionie. Wprowadzono ograniczenia przemieszczania bydła, owiec i kóz
- 4
- czwartek, 6 marca 2025 10:24
Woj. pomorskie
Akcja policji przeciwko przestępcom samochodowym. W całym województwie zabezpieczono pojazdy warte 3 mln zł
- czwartek, 6 marca 2025 7:17
Woj. pomorskie
Dawid Łaszcz z bytowskiej komendy odznaczony medalem za uratowanie życia kobiety
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:25"Duma, ale też smutek". Tak żegnaliśmy Tomasza Mikołajczaka. Ostatni mecz legendy Chojniczanki (REPORTAŻ)
18:06Punkt na pożegnanie Tomasza Mikołajczaka. Remis 1:1 w meczu Chojniczanki z Wieczystą Kraków (RELACJA, FOTO)
8:18Arcyważny mecz i pożegnanie legendy. Chojniczanka gra dziś (18.05.) z Wieczystą Kraków i dziękuje Tomaszowi Mikołajczakowi
8:14 Będą drużyny młodzieżowe w Red Devils Beach Soccer Club Chojnice. Dziś (18.05) odbędzie się trening organizacyjny
21:52Człuchów zrewanżował się Tczewowi. Wysoka wygrana gospodarzy w koszykarskim Meczu Gwiazd. "Fajna współpraca" (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
17:00Pożar w domu wielorodzinnym w Lichnowach w gm. Chojnice. Jedną z lokatorek przewieziono do szpitala
15:22Motocyklista w Czersku nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na ogrodzeniu
15:16Pijany kierowca spowodował wypadek na trasie Czarne - Szczecinek. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu
14:38Czy zaniedbanie było przyczyną śmierci licznych zwierząt gospodarskich w gm. Czersk? Wykaże to dochodzenie pod nadzorem prokuratora
14:23Policyjne zatrzymanie za włamanie z kradzieżą w powiecie tucholskim
14:06Rafał Trzaskowski wygrywa I turę wyborów prezydenckich w gminie Sępólno Krajeńskie
12:22Ponad 21 tysięcy porcji amfetaminy ukryte w barku. 22-latkowi z powiatu kościerskiego grozi do 12 lat więzienia
12:18Policyjny pościg w Kościerzynie. Kierowca był pijany i miał czterokrotny zakaz prowadzenia pojazdów
11:57Ukradli auto członkini komisji sprzed lokalu wyborczego. Szybko złapali ich bytowscy kryminalni
11:35W Kościerzynie wygrywa Rafał Trzaskowski, ale we wszystkich gminach wiejskich powiatu kościerskiego zwycięzcą jest Karol Nawrocki