Do mieszkańców gminy Rzeczenica zaczynają właśnie spływać wyższe rachunki za wodę i ścieki. Dokładnie 25 września weszła w życie nowa taryfa, jaką Wody Polskie zatwierdziły na wniosek Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rzeczenicy.
Oznacza ona podwyżkę cen wody na o 8,7 proc., a ścieków o 13,8 proc. w przypadku bytowych i 4,2 proc. - przemysłowych. I cena sukcesywnie będzie rosła przez trzy lata, bo na tyle została zatwierdzona taryfa.
- Wniosek o zmianę taryfy został po zatwierdzeniu i opublikowaniu go na stronie Wód Polskich wchodzi w życie, więc jakby możemy się wszyscy mieszkańcy spodziewać, jeżeli nasza spółka będzie wystawiała następne faktury, a ktoś to śledzi, to po 25-tym będą już inne stawki jednostkowe za wodę i za ścieki.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Rzeczenica wójt Marcin Szulc.
Porównanie dotychczasowych i nowych stawek:
Cena wody (brutto)
Dotychczasowa taryfa: 6,78 zł
Pierwszy rok nowej taryfy: 7,37 zł lub 7,46 zł
Drugi rok nowej taryfy: 7,40 zł lub 7,50 zł
Trzeci rok nowej taryfy: 7,50 zł lub 7,59 zł
Cena ścieków bytowych (brutto)
Dotychczasowa taryfa: 8,49 zł
Pierwszy rok nowej taryfy: 9,66 zł
Drugi rok nowej taryfy: 10,09 zł
Trzeci rok nowej taryfy: 10,13 zł
Cena ścieków przemysłowych (brutto)
Dotychczasowa taryfa: 17,34 zł
Pierwszy rok nowej taryfy: 18,07 zł
Drugi rok nowej taryfy: 18,89 zł
Trzeci rok nowej taryfy: 18,96 zł














