
- piątek, 12 kwietnia 2019 15:17
Sport ◆ Chojnice "Sportowy Weekend" - odc. 48
Wicemistrz olimpijski Jerzy Opara i przyszły (mamy nadzieję) olimpijczyk Michał Łubniewski z Człuchowa gośćmi Weekend FM
Przed spotkaniem z Garbarnią Kraków Wojciech Piepiorka i Jakub Piekut rozmawiali też na żywo z piłkarzem Chojniczanki Miłoszem Przybeckim.

Od lewej: Jerzy Opara, Michał Łubniewski, Jakub Piekut i Wojciech Piepiorka. Fot. Mateusz Dublinowski
70-letni dziś Jerzy Opara w 1976 roku został wicemistrzem olimpijskim. W Montrealu wraz z Andrzejem Gronowiczem zdobyli srebro w podwójnej kanadyjce na 500 metrów. „Dzik”, bo taki pseudonim przylgnął do pana Jurka, był też dwukrotnie srebrnym i dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw świata. Pochodzi z Warszawy, mieszka w Czosnowie w gminie Przechlewo i przez lata szkolił swoich następców w kajakowej sekcji Piasta Człuchów. Jednym z nich jest właśnie drugi dzisiejszy gość, Michał Łubniewski, który do sukcesów swojego mistrza chce nawiązać. I idzie mu całkiem dobrze, ale o prawo do startu w Igrzyskach Olimpijskich 25-latek dopiero będzie walczył. Michał mówił m.in. o powodach przenosin do AZS-u Politechniki Opole, swoich szansach na olimpijską kwalifikację czy odpinaniu łatki sprintera. Trener oceniał jego szanse w starciu z klubowym kolegą Vincentem Słomińskim, wspominał najlepsze lata działalności wygaszonej już sekcji Piasta czy wracał pamięcią do Montrealu. Mówił też o pływaniu... na drzwiach od hangaru.
Rozmowa Wojciecha Piepiorki i Jakuba Piekuta z Jerzym Oparą i Michałem Łubniewskim - część pierwsza
Rozmowa Wojciecha Piepiorki i Jakuba Piekuta z Jerzym Oparą i Michałem Łubniewskim - część druga
Chojniczanka zagra jutro (13.04) na własnym stadionie z ostatnią w tabeli Garbarnią Kraków i przed tym spotkaniem gościem w studiu Weekend FM był piłkarz chojnickiego pierwszoligowca Miłosz Przybecki. Mówił m.in. o tym, jakie drużyna składała życzenia obchodzącemu dziś (12.04) urodziny trenerowi Maciejowi Bartoszkowi, opowiadał o wypadzie zespołu na paintball, a pytany był także o to, czy dostatecznie wykorzystuje swój największy atut - szybkość. Dość niechętnie, ale jednak wspominał o swoim sławnym pudle sprzed dwóch lat, gdy grał jeszcze w Ruchu Chorzów.
Rozmowa Wojciecha Piepiorki i Jakuba Piekuta z Miłoszem Przybeckim

- niedziela, 13 lipca 2025 8:53
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Burze, miejscami silne opady deszczu i grad. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- niedziela, 13 lipca 2025 8:51
Chojnice
"Ptaki" to kolejna wystawa czasowa w Bramie Człuchowskiej w Chojnicach
- niedziela, 13 lipca 2025 8:18
Gmina Konarzyny
Niebawem ruszy przebudowa drogi z Kiełpina do Bindugi w gminie Konarzyny
- niedziela, 13 lipca 2025 8:16
Gmina Brusy
Burmistrz Brus uhonorowany "Bursztynową Klëką" podczas Światowego Zjazdu Kaszubów w Szemudzie
- sobota, 12 lipca 2025 8:22
Powiat chojnicki
Umowa na przebudowę mostu w Kamionce, w gminie Chojnice podpisana. Niebawem ruszy remont
- sobota, 12 lipca 2025 8:14
Chojnice
Koncert z muzyką latynoamerykańską w chojnickiej Fosie Miejskiej. Publiczność rozgrzeje Grupo Costa
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Powiat chojnicki
Trwa modernizacja orlików w Chojnicach i Malachinie, w gminie Czersk
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Gmina Chojnice
Kolejne wspólne przedsięwzięcie gminy Chojnice i Kęsowo. Wybudują pomost na Jeziorze Grochowskim
- sobota, 12 lipca 2025 8:03
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 5. W tę hodowlę trzeba wejść na sto procent. O sytuacji producentów trzody chlewnej
- piątek, 11 lipca 2025 21:31
Gmina Chojnice
Pracowity dzień służb ratunkowych na drogach regionu. Dwa wieczorne zdarzenia w gminie Chojnice
- piątek, 11 lipca 2025 12:07
Gmina Chojnice
Zdarzenie drogowe w Pawłowie, w gminie Chojnice. Zderzyły się samochód osobowy i dostawczy
- piątek, 11 lipca 2025 7:23
Gmina Chojnice
Wernisaż malarski Macieja Szulca w Swornegaciach. To jego wystawienniczy debiut
- piątek, 11 lipca 2025 7:22
Gmina Czersk
Zakład Usług Komunalnych w Czersku otrzymał dofinansowanie na modernizację oczyszczalni ścieków
- piątek, 11 lipca 2025 7:14
Gmina Brusy
W piątek 11 lipca w Brusach odbędzie się podsumowanie Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego
- czwartek, 10 lipca 2025 13:08
Woj. pomorskie ◆ Woj. wielkopolskie
IMGW ostrzega: w piątek intensywne opady deszczu, możliwe są też burze. Ostrzeżenie 1. stopnia dla wszystkich powiatów w regionie
- czwartek, 10 lipca 2025 10:07
Chojnice
Przetarg na budowę lodowiska w Chojnicach rozstrzygnięty. Pierwsi łyżwiarze skorzystają z obiektu pod koniec 2026 roku (ROZMOWA)
- 8
- czwartek, 10 lipca 2025 8:45
Chojnice
Ulica Obrońców Chojnic ponownie przejezdna. Utrudnienia tylko w obrębie budowy ronda na ul. Gdańskiej (FOTO)
- czwartek, 10 lipca 2025 6:59
Gmina Chojnice
Muzyczna gratka w Swornegaciach i Charzykowach przeniesiona. GOK zaprosił śpiewaków operowych i orkiestrę (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 10 lipca 2025 6:58
Chojnice
W chojnickim Szpitalu Specjalistycznym wydłużono godziny pracy laboratorium diagnostycznego
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:50Lech Stoltman po raz 12. mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Chojniczanin przygotowuje się już do mistrzostw świata
9:57Sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na jeziorze Garda. Alicja Dampc mistrzynią Europy w żeglarstwie
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
8:53Burze, miejscami silne opady deszczu i grad. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
8:53Burze, miejscami silne opady deszczu i grad. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
8:51"Ptaki" to kolejna wystawa czasowa w Bramie Człuchowskiej w Chojnicach
8:36Grubson wystąpił w sobotę (12.07) na Dniach Więcborka (FOTO)
8:19Radna Monika Jaskulska pyta władze Kościerzyny, czy nad Jeziorem Gałęźnym powstanie zjeżdżalnia wodna?
8:18Niebawem ruszy przebudowa drogi z Kiełpina do Bindugi w gminie Konarzyny
8:17Obozy harcerskie w regionie pod kontrolą policji
8:16Burmistrz Brus uhonorowany "Bursztynową Klëką" podczas Światowego Zjazdu Kaszubów w Szemudzie
19:55Zdarzenie drogowe na drodze krajowej 22 w Rychnowach. Ucierpiała jedna osoba (AKTUALIZACJA)
8:48Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku w ramach Dni Więcborka zaprasza dziś (12.07) na koncert Grubsona