
- wtorek, 11 kwietnia 2017 8:47
Chojnice
Ponad połowa Polaków słucha go codziennie. Dziś Dzień Radia
Na świecie obchodzony jest 13 lutego, w Polsce 11 kwietnia. Dziś przypada Dzień Radia.
Z badań instytutu Milward Brown wynika, że każdego dnia odbiornik radiowy włącza około 23 milionów Polaków między 15., a 75. rokiem życia. My postanowiliśmy zapytać mieszkańców Chojnic, czy i dlaczego słuchają radia?
Tak, słucham, w wolnych chwilach słucham, sport i wiadomości tutaj lokalne.
Od czasu do czasu Radio Weekend, żeby wiedziała, co się dzieje w Chojnicach.
Bez muzyki byłoby smutne życie, podnosi mnie na duchu.
Mieszkańcy Chojnic
O radio w życiu mieszkańców Chojnic pytała Aneta Czupryniak. Dzień Radia obchodzony jest 11 kwietnia, bo tego dnia w 1923 roku zarząd Stowarzyszenia Radiotechników Polskich uchwalił swoją pierwszą opinię w sprawie wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Z tej okazji rusza też dziś kampania pod nazwą „I love radio”, która ma na celu zwrócenie uwagi na zalety radia jako medium. W ramach kampanii ponad 160 stacji w Polsce wyemituje dziś specjalne spoty.
Dodajmy tylko, że w tym roku Radio Weekend obchodzi 25. urodziny. Najnowsza fala słuchalności plasuje Radio Weekend wśród najczęściej wybieranych i najdłużej słuchanych stacji w regionie.

- 2
- czwartek, 27 marca 2025 14:27
Powiat chojnicki
15-lecie Lokalnej Grupy Rybackiej "Morenka". "Pieniądze z Unii nie są celem, są środkiem do celu" (FOTO)
- czwartek, 27 marca 2025 9:31
Chojnice
Historia mordu sprzed ponad 100 lat w Chojnicach opisana w książce "Konitzville" (ROZMOWA)
- czwartek, 27 marca 2025 7:55
Powiat chojnicki
W piątek 28 marca kolejna edycja chojnickich Powiatowych Targów Pracy. "Oferta jest bardzo szeroka"
- czwartek, 27 marca 2025 7:54
Chojnice
Jest pierwszy krok w kierunku nieodpłatnej komunikacji w Chojnicach. "Dla pasażerów od 65 roku życia"
- czwartek, 27 marca 2025 7:14
Gmina Chojnice
Drożej za wodę i ścieki w gminie Chojnice. "Przyjęliśmy wzrost na poziomie 35 procent"
- środa, 26 marca 2025 9:45
Chojnice
Pili alkohol, a potem pobili współbiesiadnika. Nie żyje 56-latek z Chojnic. "Przesłuchani nie przyznali się do popełnionego czynu"
- środa, 26 marca 2025 7:26
Powiat chojnicki
Jest decyzja. Gmina Chojnice w styczniu zmienia sposób naliczania opłaty śmieciowej (ROZMOWA)
- środa, 26 marca 2025 7:21
Gmina Chojnice
Malarski wernisaż w świetlicy wiejskiej w Klawkowie. Będzie można zobaczyć prace Ewy Zakrzewskiej
- środa, 26 marca 2025 6:56
Chojnice
Miasto Chojnice wraca do programu "Mieszkanie za remont". Pojawili się bowiem zainteresowani taką opcją
- środa, 26 marca 2025 6:55
Gmina Czersk
Karetki z Czerska powinny mieć mniej wyjazdów do innych gmin. W szczególności powiatu starogardzkiego
- wtorek, 25 marca 2025 11:48
Gmina Czersk
Policja szuka zaginionej z Konigortu w gminie Czersk. Kobieta nie wróciła do domu od 17 marca
- wtorek, 25 marca 2025 8:27
Chojnice
Chojnice przez cały rok będą świętować jubileusz 750-lecia (ROZMOWA)
- wtorek, 25 marca 2025 6:52
Gmina Chojnice
14 firm rywalizuje w przetargu gminy Chojnice na budowę samorządowego przedszkola w Charzykowach
- wtorek, 25 marca 2025 6:51
Gmina Czersk
Gmina Czersk i powiat chojnicki przekażą dotacje na remont kościoła w Łęgu
- poniedziałek, 24 marca 2025 10:27
Chojnice
Awaria sieci wodociągowej na ulicach Mestwina i Świętopełka w Chojnicach
- poniedziałek, 24 marca 2025 10:02
Gmina Czersk
Substancje i przedmioty wybuchowe znalezione w domu w Czersku. 23-latek trafił do aresztu
- poniedziałek, 24 marca 2025 9:09
Chojnice
W październiku zakończy się modernizacja trzech ulic w Chojnicach
- poniedziałek, 24 marca 2025 8:10
Powiat chojnicki
W powiecie chojnickim podwyższono kwotę za zajęcie pasa drogowego. Chodzi głównie o kanały teletechniczne
- poniedziałek, 24 marca 2025 7:07
Gmina Chojnice
Tworzenie Punktu dziennej opieki w gminie Chojnice w toku. "30 osób zakwalifikowaliśmy wstępnie"
- poniedziałek, 24 marca 2025 0:10
Sport ◆ Chojnice
Red Devils Chojnice o jedną porażkę od spadku z Futsal Ekstraklasy. Do degradacji przybliżyła ich przegrana 3:8 z BSF-em Bochnia
- 40
- niedziela, 23 marca 2025 18:46
Sport ◆ Chojnice
Jest pierwsze domowe zwycięstwo w tym roku. Chojniczanka pokonała 3:0 Hutnika Kraków (RELACJA, FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
18:42Trenerska legenda wraca do Bytovii. Waldemar Walkusz ponownie został szkoleniowcem bytowskiego czwartoligowca
9:41PTPS Telmax Człuchów walczy o awans do siatkarskiej II ligi. W weekend będzie gospodarzem finału wojewódzkiego III ligi
9:53Czwartoligowe derby regionu dla Bytovii Bytów. Swój mecz w ostatni weekend wygrały też rezerwy Chojniczanki
9:29Są pierwsze kary za bijatykę podczas meczu Gromu Więcbork z Tucholanką Tuchola
7:34Blisko 80 zawodników powitało wiosnę na turnieju tenisa stołowego w Rychnowach (FOTO, WYNIKI)
Ostatnio dodane artykuły:
18:42Trenerska legenda wraca do Bytovii. Waldemar Walkusz ponownie został szkoleniowcem bytowskiego czwartoligowca
14:2715-lecie Lokalnej Grupy Rybackiej "Morenka". "Pieniądze z Unii nie są celem, są środkiem do celu" (FOTO)
12:26Wykształciło około 7000 absolwentów. Człuchowskie "liceum nad jeziorem" świętuje 80-lecie (FOTO)
11:45Dwaj mężczyźni dotkliwie pobili 53-latka z powiatu kościerskiego. Usłyszeli już zarzuty
10:17Radny Janusz Tomas rezygnuje z mandatu w Radzie Miejskiej Sępólna Krajeńskiego
9:55Potrącenie pieszego na DW224. Śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. "Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności"
9:32W Sępólnie Krajeńskim dziś event związany z powitaniem wiosny
9:31Historia mordu sprzed ponad 100 lat w Chojnicach opisana w książce "Konitzville" (ROZMOWA)
7:55W piątek 28 marca kolejna edycja chojnickich Powiatowych Targów Pracy. "Oferta jest bardzo szeroka"
7:54Jest pierwszy krok w kierunku nieodpłatnej komunikacji w Chojnicach. "Dla pasażerów od 65 roku życia"