Reklama
- wtorek, 29 września 2015 12:34
Wizyta delegacji Miasta Chojnice w Mozyrze
W dniach 16 – 22 września br. oficjalna delegacja Miasta Chojnice w składzie: zastępca burmistrza Edward Pietrzyk, radni Rady Miejskiej Jacek Klajna i Bogdan Marcinowski oraz członek zarządu Stowarzyszenia Partnerstwa Miast Henryk Ossowski przebywali z wizytą w partnerskim mieście Mozyr na Białorusi. Celem pobytu był udział w uroczystościach z okazji 860-lecia miasta Mozyr. W obchodach święta miasta uczestniczyła także oficjalna delegacja z Korsunia Szewczenkowskiego.
Uczczenie rocznicy istnienia Mozyra przebiegło w podniosłej atmosferze. Uczestniczyły w niej tysiące mieszkańców, a także sympatyków miasta. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło samorządowców, żołnierzy, komandosów, sportowców, uczniów, studentów oraz członków różnych organizacji. Wśród przygotowanych atrakcji były występy, pokazy tańca, a także barwne parady jak np. motocyklistów.
Podczas pobytu w Mozyrze delegacja z Chojnic uczestniczyła również w spotkaniach, podczas których rozmawiano na tematy dotyczące spraw samorządowych i dzielono się doświadczeniem na różnych płaszczyznach. Ponadto po raz pierwszy w historii partnerstwa z Mozyrem opracowany został program współpracy obu miast na 2016 rok. Dotyczy on m.in. młodzieży, nauczycieli i stowarzyszeń. Głównym inicjatorem powstania programu była szefowa Wydziału Oświaty Sportu i Turystyki Rejonowej Rady Mozyra. Jak zapowiedział wiceburmistrz Edward Pietrzyk, w przyszłym tygodniu rozpocznie analizę programu, aby sprawdzić ile spośród wymienionych działań będziemy mogli jako miasto zrealizować.
Delegacja z Chojnic uczestniczyła także w widowisku teatralnym poświęconym patologiom społecznym takim jak narkomania i pijaństwo. W pokazie tym udział wzięła młodzież oraz dorośli. Po obejrzeniu widowiska zrodził się pomysł, aby stworzyć taki pokaz w Chojnicach, we współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki Rodzinnej i Studiem Rapsodycznym. Wiceburmistrz Edward Pietrzyk podkreśla, że wierzy, że przyszły rok będzie rokiem przełomowym w kontaktach z Mozyrem, ponieważ ma silne wsparcie władz Mozyra.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości 860-lecia miasta Mozyr (tutaj).
- poniedziałek, 4 lipca 2022 8:27
Chojnice:
Wykonawca przebudowy ul. Wicka Rogali w Chojnicach ma rozpocząć prace na przełomie lipca i sierpnia
- galeria: 2
- poniedziałek, 4 lipca 2022 7:38
Rzeczenica:
Jednogłośne tylko absolutorium. Pięcioro radnych nie poparło wotum zaufania dla wójta gminy Rzeczenica Marcina Szulca
- niedziela, 3 lipca 2022 20:12
SPORT:
"Absolutne spełnienie marzeń". Karolina Jaszczyszyn wygrała z reprezentacją Polski Mistrzostwa Europy Kobiet w rugby 7
- galeria: 48
- niedziela, 3 lipca 2022 11:22
gmina bytów:
Nadawaliśmy z Mądrzechowa. Za nami Bytowski Maraton Rowerowy MTB (RELACJE, FOTO)
- galeria: 2
- niedziela, 3 lipca 2022 11:20
Człuchów:
Zderzenie trzech samochodów na drodze Czarne - Szczecinek. 6 osób, w tym dwoje dzieci, poszkodowanych
- galeria: 6
- niedziela, 3 lipca 2022 9:29
Czersk:
Czersk wydał urodzinowy album ze starymi widokówkami "Czersk i okolice na starych pocztówkach”
- galeria: 90
- niedziela, 3 lipca 2022 8:32
chojnice:
"Chojnicka Fiesta" za nami. Zobacz zdjęcia z wieczornych spektakli na Starym Rynku i w Fosie Miejskiej
- niedziela, 3 lipca 2022 8:27
Sępólno Krajeńskie:
W Sępólnie Krajeńskim rozstrzygnięto przetarg na budowę oświetlenia bocznego boiska na stadionie miejskim
- niedziela, 3 lipca 2022 8:26
Gmina Więcbork:
Jeszcze w tym roku zostanie wykonany remont drogi wojewódzkiej 241 z Wiela w kierunku Więcborka
- niedziela, 3 lipca 2022 8:26
Gmina Tuchola:
Stan nieoficjalnego kąpieliska nad jeziorem w Raciążu przedmiotem dyskusji na sesji Rady Miejskiej w Tucholi
- niedziela, 3 lipca 2022 8:25
Chojnice:
Haft kaszubski na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego? Stara się o to chojnickie muzeum
- sobota, 2 lipca 2022 22:47
gmina kościerzyna:
Strażak OSP Wąglikowice ucierpiał podczas akcji związanej z usuwaniem skutków ostatniej burzy
- sobota, 2 lipca 2022 22:02
SPORT:
"Wyniki przyjdą". Chojniczanka przegrała 0:2 z Jagiellonią Białystok i wciąż pozostaje bez zwycięstwa w sparingach
- galeria: 32
- sobota, 2 lipca 2022 17:33
SPORT:
Krzysztof Garbowski i Anna Mrotek wygrali Chojnickie Biegi Strażackie. Impreza zgromadziła zaledwie 61 zawodników (FOTO)
- galeria: 30
- sobota, 2 lipca 2022 13:29
chojnice:
"Dzisiaj Chojnicami rządzi teatr". Ruszyła 28. edycja Festiwalu Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta" (FOTO, REPORTAŻ)
- sobota, 2 lipca 2022 9:28
SPORT:
Chojniczanka pozyskała bramkarza. Wypożyczony z Górnika Zabrze na rok został Bartosz Neugebauer
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:

20:12"Absolutne spełnienie marzeń". Karolina Jaszczyszyn wygrała z reprezentacją Polski Mistrzostwa Europy Kobiet w rugby 7
11:22Nadawaliśmy z Mądrzechowa. Za nami Bytowski Maraton Rowerowy MTB (RELACJE, FOTO)
22:02"Wyniki przyjdą". Chojniczanka przegrała 0:2 z Jagiellonią Białystok i wciąż pozostaje bez zwycięstwa w sparingach
17:33Krzysztof Garbowski i Anna Mrotek wygrali Chojnickie Biegi Strażackie. Impreza zgromadziła zaledwie 61 zawodników (FOTO)
9:28Chojniczanka pozyskała bramkarza. Wypożyczony z Górnika Zabrze na rok został Bartosz Neugebauer
Reklama
Polska i Świat:
R. Trzaskowski: Mam nadzieję, że rząd PiS wywiąże się ze zobowiązań wobec Komisji Europejskiej i środki z KPO popłyną do Polski
zobacz wideoWisłok można przejść suchą stopą, w studniach nie ma wody. Mieszkańcy Łańcuta muszą ograniczyć zużycie wody
zobacz wideoPrezydencka ustawa o SN nie spełnia warunków KPO? Premier o słowach wiceszefowej Komisji Europejskiej
zobacz wideo"To zupełne przeciwieństwo tego, czego chciał Putin. Niewątpliwa porażka Rosji". Prezydent o szczycie NATO
zobacz wideoTrwa protest kierowców komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Władze miasta o "nielegalnym strajku"
zobacz wideo
Ostatnio dodane artykuły
8:27Wykonawca przebudowy ul. Wicka Rogali w Chojnicach ma rozpocząć prace na przełomie lipca i sierpnia
7:38Jednogłośne tylko absolutorium. Pięcioro radnych nie poparło wotum zaufania dla wójta gminy Rzeczenica Marcina Szulca
7:17Będzie druga tura wyborów na burmistrza Miastka
niedziela
20:12"Absolutne spełnienie marzeń". Karolina Jaszczyszyn wygrała z reprezentacją Polski Mistrzostwa Europy Kobiet w rugby 7
11:22Nadawaliśmy z Mądrzechowa. Za nami Bytowski Maraton Rowerowy MTB (RELACJE, FOTO)
11:20Zderzenie trzech samochodów na drodze Czarne - Szczecinek. 6 osób, w tym dwoje dzieci, poszkodowanych
9:29Czersk wydał urodzinowy album ze starymi widokówkami "Czersk i okolice na starych pocztówkach”
8:32"Chojnicka Fiesta" za nami. Zobacz zdjęcia z wieczornych spektakli na Starym Rynku i w Fosie Miejskiej
8:27W Sępólnie Krajeńskim rozstrzygnięto przetarg na budowę oświetlenia bocznego boiska na stadionie miejskim
8:27W gminie Kościerzyna powstało 5 nowych placów zabaw