Komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Chojnicach nie będzie kontrolować spółki ZZO w Nowym Dworze

W tle zapowiedź podwyżki opłaty śmieciowej.

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Chojnicach nie będzie kontrolować spółki ZZO w Nowym Dworze
Fot. Stanisław Kamiński

Czy komisja rewizyjna chojnickiej rady miejskiej może skontrolować Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze? Między innymi na ten temat dyskutowali dzisiaj (21.10) chojniccy radni. Obradowali na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Starali się oni, by komisja skontrolowała spółkę po zapowiedzi podwyżki opłaty śmieciowej. Radca prawny urzędu wyjaśniał, że komisja rewizyjna nie może kontrolować spółek prawa handlowego, nawet jeżeli udziałowcami są samorządy. Inaczej widziała to opozycja.

Rozumiem, mamy ograniczone możliwości jako rada miejska, kontrolowania spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, ale jest to spółka w 100 procentach komunalna. Ja nie wyobrażam sobie, żeby rada nadzorcza pozwoliła na funkcjonowanie pana prezesa, który odmówi największemu udziałowcowi, największemu płatnikowi na rzecz ZZO, uzyskania informacji na temat tego, w jaki sposób spółka funkcjonuje.

Kamil Kaczmarek

Przekonywał radny Kamil Kaczmarek.

W odpowiedzi burmistrz zaprosił radnych, przewodniczących osiedli i media na wizytację w ZZO w Nowym Dworze. Podczas niej prezes spółki Marek Jankowski ma odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Ja uprzejmie proszę wysoką radę, żeby ze względu na uwarunkowania formalno-prawne nie zmieniać harmonogramu pracy komisji rewizyjnej. Zapraszam całą radę miejską. Cała rada miejska to jest wyższy wymiar, wyższa skala, niż komisja rewizyjna.

Arseniusz Finster

Mówił burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Dyskusja na sesji była długa i dotykała nie tylko tematu odpadów. Ostatecznie w głosowaniu stosunkiem głosów 12 do 8 radni nie zgodzili się na kontrolę komisji rewizyjnej.

Wizytacja radnych w zakładzie w Nowym Dworze odbędzie się 4 listopada. Dwa tygodnie później radni zdecydują o wysokości nowej opłaty śmieciowej.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno