Już od 1 stycznia w gminie Sępólno Krajeńskie może zacząć funkcjonować bezpłatny transport publiczny. Ma się opierać na bazie autobusów szkolnych dowożących dzieci do wszystkich szkół na terenie gminy. Uczniowie - tak jak do tej pory - będą mieli pierwszeństwo w korzystaniu z transportu, ale jeśli tylko w autobusie pojawia się wolne miejsca, skorzystać będzie mógł każdy. Na takie rozwiązanie zgodę wyraziła już Rada Miejska Sępólna:
- Par. 1. W celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców gmina Sępólno Krajeńskie podejmie wszelkie działania związane z organizacją gminnych przewozów pasażerskich w transporcie drogowym o charakterze użyteczności publicznej. Par. 2. Wyraża się zgodę dla burmistrza Sępólna Krajeńskiego będącego organizatorem publicznego transportu zbiorowego na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Wyżej wymienioną uchwałę sępoleńscy radni przyjęli jednogłośnie podczas ostatniej sesji.














