
- wtorek, 6 sierpnia 2024 10:53
Powiat chojnicki
Czy przedsiębiorca spod Chojnic zlecał kradzieże mercedesów? Niemiecki sąd wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania
"Sąd Okręgowy w Słupsku postanowił, przekazać ściganego Sądowi Rejonowemu w Dreźnie".
Właściciel podchojnickiej firmy zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Zdaniem niemieckich śledczych, Wiesław L. miał zlecać kradzieże mercedesów. Postawili mu 31 zarzutów, a na ich podstawie Sąd Rejonowy w Dreźnie wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyznę zatrzymano na terenie Polski. Zarzuty obejmują kilka ostatnich lat.
W różnych okresach czasu, począwszy od 1 grudnia 2015 roku, a ostatni zarzut dotyczy marca 2024 roku, kiedy to zlecał ustalonym i nieustalonym sprawcom, którzy działali wspólnie i w porozumieniu na zlecenie podejrzanego Wiesława L., dokonywali kradzieży samochodów marki Mercedes-Benz Sprinter na terenie Niemiec.
Tamara Kulczewska-Miszczak
Opisuje treść niemieckich zarzutów rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Słupsku Tamara Kulczewska-Miszczak.
Łączną wartość aut oszacowano na ponad 1 mln euro.
Sprawę w przedmiocie wydania mężczyzny stronie niemieckiej rozpoznawał pod koniec lipca Sąd Okręgowy w Słupsku. Zatrzymany przedsiębiorca nie wyraził zgody na takie wydanie. Wnioskował też o uchylenie aresztu. Sąd okręgowy podjął jednak inne decyzje.
Sąd Okręgowy w Słupsku postanowił, przekazać ściganego Sądowi Rejonowemu w Dreźnie wykonując ten Europejski Nakaz Aresztowania pod warunkiem, że wymieniony ścigany zostanie odesłany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po prawomocnym zakończeniu postępowania przygotowawczego i ewentualnie sądowego.
Tamara Kulczewska-Miszczak
Mówi rzecznik sądu okręgowego Tamara Kulczewska-Miszczak.
Sąd przedłużył także areszt o kolejne 40 dni począwszy od 5 sierpnia. Wiesław L. nie trafił jeszcze do Niemiec, ponieważ postanowienie sądu okręgowego nie uprawomocniło się. Obrona złożyła zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Do czasu rozstrzygnięć w swojej sprawie Wiesław L. będzie przebywał w areszcie w Słupsku.
- poniedziałek, 14 lipca 2025 11:26
Powiat chojnicki
Wypadek w zakładzie produkcyjnym w powiecie chojnickim. Nie żyje 55-letni mężczyzna
- sobota, 12 lipca 2025 8:22
Powiat chojnicki
Umowa na przebudowę mostu w Kamionce, w gminie Chojnice podpisana. Niebawem ruszy remont
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Powiat chojnicki
Trwa modernizacja orlików w Chojnicach i Malachinie, w gminie Czersk
- wtorek, 8 lipca 2025 11:48
Powiat chojnicki
Jest śledztwo w sprawie śmierci nurka w Jeziorze Charzykowskim. Okoliczności tragedii wyjaśnia chojnicka prokuratura
- wtorek, 8 lipca 2025 9:46
Powiat chojnicki
W Funce, w gminie Chojnice, zatrzymano pijanych użytkowników jednośladów. Jeden nich spowodował kolizję z rowerzystką
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 12:34
Powiat chojnicki
31-latek miał do odbycia karę więzienia za przestępstwa narkotykowe. Wpadł z amfetaminą
- piątek, 20 czerwca 2025 13:22
Powiat chojnicki
Skarga na wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Chojnickiego Bożenę Stępień odrzucona. "Komisja stwierdziła, że nie będzie procedować"
- piątek, 20 czerwca 2025 12:29
Powiat chojnicki
Zawodnicy Tęczy Rytel spotkają się 50 lat po zdobyciu Pucharu "Świata Młodych". Przyjadą też Dariusz Szpakowski i Dariusz Gęsior
- 18
- czwartek, 19 czerwca 2025 8:09
Powiat chojnicki
W czwartek w Kościele katolickim Święto Bożego Ciała. Ulicami miast i wsi przeszły procesje wiernych
- środa, 18 czerwca 2025 17:12
Powiat chojnicki
Wrócił temat ukraińskiej flagi w sali obrad chojnickiego starostwa. Mówiła o niej mieszkanka Czerska Angelika Sobkowiak
- środa, 18 czerwca 2025 8:50
Powiat chojnicki
Zarząd Powiatu Chojnickiego z absolutorium i wotum zaufania. Głosowanie poprzedziła jednak długa dyskusja
- wtorek, 17 czerwca 2025 9:34
Powiat chojnicki
Skarga na wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Chojnickiego Bożenę Stępień. "Zwołanie komisji w szybkim trybie"
- poniedziałek, 16 czerwca 2025 15:17
Powiat chojnicki
Jest skarga na zarządzanie i funkcjonowanie szpitala w Chojnicach, ale nie zostanie rozpatrzona na jutrzejszej (17.06.) sesji
- czwartek, 12 czerwca 2025 10:37
Powiat chojnicki
Obywatel Gruzji przebywał w Polsce nielegalnie. Wpadł dzięki czujności dzielnicowej z Brus
- czwartek, 5 czerwca 2025 19:17
Powiat chojnicki
Uwaga kierowcy zablokowana jest droga wojewódzka 212 w gminie Chojnice. Trwa wyciąganie ciężarówki (AKTUALIZACJA)
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 14:26
Powiat chojnicki
Czterech nietrzeźwych w weekend wpadło w powiecie chojnickim. Jeden z kierowców uderzył w przydrożny krzyż
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 14:01
Powiat chojnicki
Nadleśnictwo Przymuszewo odwołuje zakaz wstępu do lasu. Wszystkie opryski lotnicze zostały już wykonane
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 10:07
Powiat chojnicki
Samorządy powiatu chojnickiego rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 6:08
Powiat chojnicki
Nawrocki wygrywa w powiecie chojnickim, Trzaskowski w mieście Chojnice
- sobota, 31 maja 2025 8:41
Powiat chojnicki
Lokalna Grupa Działania "Sandry Brdy" ma premie na działalność związaną z turystyką. Wkrótce konkurs
- wtorek, 27 maja 2025 12:33
Powiat chojnicki
Pijany kierowca ujęty przez świadka. Wcześniej spowodował kolizję w Swornegaciach
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
16:05Człuchowskie "smoki" mają już medale w każdym kolorze. Skompletowali już cztery krążki Mistrzostw Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi (FOTO)
9:21Próba generalna przed ligą. Chojniczanka rozegra u siebie sparing z trzecioligową Notecią Czarnków
10:54Kto najszybciej wbiegnie na wieżę człuchowskiego zamku? Zapisy do Biegu Krzyżaka na ostatniej prostej
9:42Zawodnicy z Chojnic z trzecim miejscem na Mistrzostwach Świata w Walking Footballu
11:13Kajakarze z Człuchowa mistrzami świata! Wywalczyli złoto w kategorii junior open
Ostatnio dodane artykuły:
16:05Człuchowskie "smoki" mają już medale w każdym kolorze. Skompletowali już cztery krążki Mistrzostw Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi (FOTO)
14:45Ruszył proces w sprawie zbrodni w Rokicinach. Oskarżeni mieli torturować Ukraińca, bo uznali go za szpiega
14:45Ruszył proces w sprawie zbrodni w Rokicinach. Oskarżeni mieli torturować Ukraińca, bo uznali go za szpiega
14:33Jest śledztwo po tragicznym wypadku w Stołcznie, w gminie Człuchów. Policja ma wstępne ustalenia
13:32Umowa na budowę lodowiska w Chojnicach podpisana. Obiekt ma być gotowy na koniec przyszłego roku
13:30Policjanci z Człuchowa przyjmowali awanse, medale i nagrody, ale też... śpiewali. Za nami powiatowe Święto Policji (FOTO)
11:48Groził śmiercią, posiadał broń i narkotyki. 35-latka szukali policjanci z Kościerzyny i kontrterroryści z Gdańska
11:33W sobotę (19.07.) jubileuszowa, 30. edycja Chojnickiej Nocy Poetów. Gwiazdą wydarzenia będzie Magda Umer
11:24W ten weekend (19-20.07) Dni Studzienic. Będą pokazy strongmanów, turniej sołectw i koncerty
9:49"Las was przywita, a ludzie ugoszczą". Nadajemy z Tucholi. Dziś startują 66. Dni Borów Tucholskich