
- 45
- niedziela, 28 maja 2023 17:15
Sport ◆ Człuchów
Mateusz Dajnowski i Dominik Mroziewicz wygrali jubileuszowy 30. Bieg Tura w Człuchowie (FOTO, WYNIKI)
Bieg ukończyło w sumie 104 zawodników na dystansach 5 km i 10 km.
Aż 3 minuty i 14 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem miał dziś (28.05.) na mecie Mateusz Dajnowski z Chojniczanki – zwycięzca jubileuszowego, 30. Biegu Tura im. Henryka Pliszki w Człuchowie. Dystans 10 km pokonał w 32 minuty i 2 sekundy. Bieg na 5 km wygrał 14-letni Dominik Mroziewcz z Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego.
Bardzo fajnie zorganizowany bieg. Trasa była ok - podbiegi, zbiegi. Fajnie. I poprawiłem swój czas o 1 minutę 20 sekund w porównaniu z tamtym rokiem. [Jaka recepta na sukces?] Ciężko trenować, codziennie. Z głową trenować, mądrze.
Dominik Mroziewicz
Bieg na 10 km ukończyło 57 zawodników, a 47 dystans o połowę krótszy. Na mecie zameldował się również 68-letni Franciszek Kąkol z chojnickiego Floriana, który jest jedynym zawodnikiem, który ukończył wszystkie 30 Biegów Tura. I w rozmowie z reporterem Weekend FM wspominał te edycje, które odbywały się na trasie z Chojnic do Człuchowa.
Bardziej mi się podobała ta z Chojnic do Człuchowa, bardziej była taka trasa wymagająca, bo to było 15 km, a teraz jest tylko 10 km. Ale jest bardziej dla kibiców widoczna. Bo na trasie z Chojnic do Człuchowa mniej kibiców było. Tutaj jest więcej kibiców.
Franciszek Kąkol
XXX Bieg Tura - wyniki na 10 km

- środa, 12 lutego 2025 10:46
Człuchów
Burmistrz Ryszard Szybajło tłumaczy dlaczego na tegorocznych Dniach Człuchowa ma nie być koncertu gwiazdy
- środa, 12 lutego 2025 7:22
Człuchów
Człuchowscy radni jednogłośnie poparli inicjatywę budowy drogi Via Pomerania. "Jest to wyraz solidarności"
- 6
- wtorek, 11 lutego 2025 10:55
Powiat człuchowski
Pożar budynku gospodarczego w Nowinach, w gminie Przechlewo. Strażacy obronili przed ogniem dom i tartak (FOTO)
- 9
- wtorek, 11 lutego 2025 9:49
Człuchów
Maria Mirecka z człuchowskiej szkoły "Piano" jest powiatową mistrzynią ortografii. "Dyktando okazało się bardzo trudne" (FOTO)
- wtorek, 11 lutego 2025 9:20
Gmina Przechlewo
Mieszkańcy Pawłówka, w gminie Przechlewo nie chcą w swojej wsi drugiej chlewni. Wójt mówi, że ma związane ręce (REPORTAŻ)
- wtorek, 11 lutego 2025 7:22
Człuchów
Jest "Człuchowskie becikowe". Miasto wesprze finansowo rodziny nowo narodzonych dzieci
- poniedziałek, 10 lutego 2025 10:25
Człuchów
Kto powinien wybierać radnych na delegacje? Część radnych Człuchowa spiera się o to z burmistrzem
- poniedziałek, 10 lutego 2025 7:07
Człuchów
Człuchów rozstrzygnął konkurs na granty dla stowarzyszeń. Do kogo trafią pieniądze? "Pula była większa"
- niedziela, 9 lutego 2025 8:15
Człuchów
Ponad 37 tysięcy osób odwiedziło w ubiegłym roku Muzeum Regionalne w Człuchowie
- sobota, 8 lutego 2025 8:06
Gmina Rzeczenica
Władze gminy Rzeczenica wręczyły mieszkańcom klucze do nowego budynku komunalnego
- piątek, 7 lutego 2025 11:53
Gmina Człuchów
Radni i sołtysi z gminy Człuchów będą mieli wyższe diety. Rada zgodziła się na to jednogłośnie
- 2
- piątek, 7 lutego 2025 11:40
Powiat człuchowski
Poszukiwany 33-latek z Ukrainy wpadł w ręce policji, bo wjechał samochodem do Jeziora Przechlewskiego
- piątek, 7 lutego 2025 7:36
Gmina Koczała
Władze gminy Koczała wnioskują o przywrócenie karetki. Pismo trafiło do wojewody pomorskiej Beaty Rutkiewicz
- czwartek, 6 lutego 2025 11:20
Człuchów
Hala przy Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie ma już gotową konstrukcję. Trwa montaż płyt i budowa łącznika
- czwartek, 6 lutego 2025 9:16
Gmina Czarne
Gmina Czarne jest najbardziej zadłużona w powiecie człuchowskim, a zadłuży się jeszcze bardziej (REPORTAŻ)
- środa, 5 lutego 2025 11:24
Człuchów
Zamiast gwiazdy, artyści z regionu. Taki jest plan na tegoroczne Dni Człuchowa. Powodem są finanse
- środa, 5 lutego 2025 7:06
Gmina Czarne
W gminie Czarne ruszyły kontrole systemu gospodarowania odpadami. "Podejmujemy działania uszczelniające system"
- wtorek, 4 lutego 2025 13:54
Powiat człuchowski
Policjanci z Człuchowa zatrzymali po pościgu 25-latka z powiatu złotowskiego
- wtorek, 4 lutego 2025 10:31
Powiat człuchowski
Rada Powiatu Człuchowskiego jednomyślnie poparła plany budowy drogi ekspresowej Via Pomerania
- poniedziałek, 3 lutego 2025 15:45
Człuchów
Poszukiwany 9 listami gończymi zatrzymany przez człuchowskich kryminalnych. W więzieniu spędzi ponad 3 lata
- poniedziałek, 3 lutego 2025 15:05
Gmina Człuchów
Łamał przepisy i uciekał przed człuchowską policją. Kierowca forda mustanga jechał pod wpływem kokainy
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:35Oleh Zozulia zostaje. Prezes Red Devils Chojnice zaznacza, że nie ma tematu zmiany trenera
7:26"Kościerzyna pokazała, że zasłużyła na tę galę". Ponad 200 nagrodzonych podczas Pomorskiej Gali Lekkiej Atletyki (FOTO)
20:58"To moja porażka. Nie wiem czy będę dalej pracował". Red Devils grzęzną w strefie spadkowej. Ostatnia drużyna w tabeli wygrała w Chojnicach 4:2 (FOTO)
8:35"Przyjedzie do nas zespół z innym poziomem motywacji". Red Devils Chojnice podejmą AZS UW Wilanów
8:14Pierwsza porażka Chojniczanki w zimowych sparingach. Pierwszoligowa Warta Poznań pokonała naszego drugoligowca 1:0
Ostatnio dodane artykuły:
18:13Kościerscy policjanci poszukują zaginionego Franciszka Suszka. W środę (12.02.) 95-latek był widziany w centrum Czerska
18:13Kościerscy policjanci poszukują zaginionego Franciszka Suszka. W środę (12.02.) 95-latek był widziany w centrum Czerska
14:42Pożar samochodu w centrum Chojnic. Akcja gaśnicza zakończyła się (AKTUALIZACJA)
12:23Seria oszustw internetowych w naszym regionie. 39-latek stracił blisko 1 tysiąc złotych, a 38-latka ponad 3 tysiące
12:18Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki z wizytą w Sępólnie Krajeńskim (FOTO)
11:01Mieszkaniec gminy Chojnice miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sam przyznał, że wypił 20 piw
10:55Jechała za szybko w terenie zabudowanym. 34-latka straciła prawo jazdy
10:47Gmina Tuchomie będzie powoływać spółdzielnię energetyczną. "Chcemy budować farmę bez magazynu"
10:46Burmistrz Ryszard Szybajło tłumaczy dlaczego na tegorocznych Dniach Człuchowa ma nie być koncertu gwiazdy
10:16Wójt zdecydował: przystanek końcowy autobusów w Lichnowach już nie znajduje się przy szkole