.

Napisz do nas:

• niedziela, 28 maja 2023 17:15

Człuchów

Mateusz Dajnowski i Dominik Mroziewicz wygrali jubileuszowy 30. Bieg Tura w Człuchowie (FOTO, WYNIKI)

Bieg ukończyło w sumie 104 zawodników na dystansach 5 km i 10 km.

Mateusz Dajnowski i Dominik Mroziewicz wygrali jubileuszowy 30. Bieg Tura w Człuchowie FOTO, WYNIKI

Aż 3 minuty i 14 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem miał dziś (28.05.) na mecie Mateusz Dajnowski z Chojniczanki – zwycięzca jubileuszowego, 30. Biegu Tura im. Henryka Pliszki w Człuchowie. Dystans 10 km pokonał w 32 minuty i 2 sekundy. Bieg na 5 km wygrał 14-letni Dominik Mroziewcz z Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego.

Bardzo fajnie zorganizowany bieg. Trasa była ok - podbiegi, zbiegi. Fajnie. I poprawiłem swój czas o 1 minutę 20 sekund w porównaniu z tamtym rokiem. [Jaka recepta na sukces?] Ciężko trenować, codziennie. Z głową trenować, mądrze.

Dominik Mroziewicz

Bieg na 10 km ukończyło 57 zawodników, a 47 dystans o połowę krótszy. Na mecie zameldował się również 68-letni Franciszek Kąkol z chojnickiego Floriana, który jest jedynym zawodnikiem, który ukończył wszystkie 30 Biegów Tura. I w rozmowie z reporterem Weekend FM wspominał te edycje, które odbywały się na trasie z Chojnic do Człuchowa.

Bardziej mi się podobała ta z Chojnic do Człuchowa, bardziej była taka trasa wymagająca, bo to było 15 km, a teraz jest tylko 10 km. Ale jest bardziej dla kibiców widoczna. Bo na trasie z Chojnic do Człuchowa mniej kibiców było. Tutaj jest więcej kibiców.