
- wtorek, 28 lutego 2023 9:27
Chojnice
Krytycznie o przychodni w Charzykowach. "Jest czynna nie w tych dniach, co trzeba"
Radni gminy Chojnice alarmują.
Lekarz nie przyjmuje tu przez cały tydzień, a na dodatek często jest wzywany do pracy w Chojnicach - to tylko niektóre zarzuty, jakie wobec organizacji pracy przychodni w Charzykowach formułują radni gminy Chojnice.
- Sam tego doświadczam. Rejestruję się do Chojnic i czekam w nadziei, że nasza pani doktor mnie przyjmie - mówił na ostatniej sesji radny Zbigniew Drążkowski.
- Wtedy widzę masę ludzi z Charzyków, z Małych Swornegaci, z Chojniczek. Czekamy do końca. Ta pani jest bardzo sumienna, przyjmuje pacjentów i nawet ponad godziny siedzi w tej przychodni.
Zbigniew Drążkowski
Drążkowskiego poparli także inni radni, a on wyliczał kolejne fakty: brak w charzykowskiej przychodni pediatry i stomatologa.
- Stomatologa tam nigdy nie będzie z uwagi na to, że ten sprzęt, który on ma sobie zakupić, będzie bardzo kosztowny.
Zbigniew Drążkowski
Temat funkcjonowania przychodni w Charzykowach nie pojawił się na sesji po raz pierwszy. Wraca co jakiś czas, ale konkluzja zawsze jest taka sama: wszystko przez brak lekarzy. To właśnie kadrowe braki powodują, że lekarz z Charzyków musi przyjmować w Chojnicach, że nie ma pediatry i dentysty - tłumaczył wójt Zbigniew Szczepański. I podzielił się pewnym pomysłem:
- Może gmina powinna wykupić z dwa mieszkania służbowe dla lekarzy na czas świadczenia usług na rzecz Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice. Niektóre samorządy w to wchodzą i w tym kierunku panie radny bym raczej poszedł - zachęcenia lekarzy mieszkaniami celem podjęcia pracy na rzecz Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice.
Zbigniew Szczepański
Problemy mają zostać przeanalizowane, i to już w najbliższym czasie. Jak ustaliliśmy, 7 marca spotka się rada społeczna Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice, a udział w jej posiedzeniu zapowiada też komisja zdrowia.
- Potwierdzam. Mamy problemy personalne, brakuje lekarzy i w tej sytuacji priorytetem będzie Kościerska - mówi Weekend FM szef wiejskiej przychodni Jan Kowalski.

- 8
- poniedziałek, 14 lipca 2025 14:26
Chojnice
Wakacje w muzeum odc. 3. Gospodarka Chojnic w średniowieczu i w późniejszym czasie (FOTO)
- 10
- poniedziałek, 14 lipca 2025 13:29
Sport ◆ Gmina Chojnice
Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice zgromadziły 40 optimiściarzy. Wygrywali miejscowi i goście z Trójmiasta (FOTO)
- poniedziałek, 14 lipca 2025 11:26
Powiat chojnicki
Wypadek w zakładzie produkcyjnym w powiecie chojnickim. Nie żyje 55-letni mężczyzna
- poniedziałek, 14 lipca 2025 9:33
Sport ◆ Chojnice
Zespół z Ekstraklasy ponownie lepszy od Chojniczanki w sparingu. Lechia Gdańsk pokonała naszego drugoligowca 3:0
- poniedziałek, 14 lipca 2025 8:47
Chojnice
Na początku sierpnia ruszy przebudowa ul. Drzymały w Chojnicach
- poniedziałek, 14 lipca 2025 7:34
Chojnice
"Pomysły są, ale na pewno nie wpuścimy aut na rynek". To burmistrz Chojnic o ożywieniu centrum miasta
- poniedziałek, 14 lipca 2025 7:09
Gmina Chojnice
Gmina Chojnice wybrała firmę, która zaprojektuje magazyn zasobów ochrony ludności
- 19
- niedziela, 13 lipca 2025 11:48
Gmina Brusy
W Brusach rozstrzygnięto Konkurs Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego (FOTO)
- niedziela, 13 lipca 2025 8:53
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Burze, miejscami silne opady deszczu i grad. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- niedziela, 13 lipca 2025 8:51
Chojnice
"Ptaki" to kolejna wystawa czasowa w Bramie Człuchowskiej w Chojnicach
- niedziela, 13 lipca 2025 8:18
Gmina Konarzyny
Niebawem ruszy przebudowa drogi z Kiełpina do Bindugi w gminie Konarzyny
- niedziela, 13 lipca 2025 8:16
Gmina Brusy
Burmistrz Brus uhonorowany "Bursztynową Klëką" podczas Światowego Zjazdu Kaszubów w Szemudzie
- sobota, 12 lipca 2025 8:22
Powiat chojnicki
Umowa na przebudowę mostu w Kamionce, w gminie Chojnice podpisana. Niebawem ruszy remont
- sobota, 12 lipca 2025 8:14
Chojnice
Koncert z muzyką latynoamerykańską w chojnickiej Fosie Miejskiej. Publiczność rozgrzeje Grupo Costa
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Powiat chojnicki
Trwa modernizacja orlików w Chojnicach i Malachinie, w gminie Czersk
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Gmina Chojnice
Kolejne wspólne przedsięwzięcie gminy Chojnice i Kęsowo. Wybudują pomost na Jeziorze Grochowskim
- sobota, 12 lipca 2025 8:03
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 5. W tę hodowlę trzeba wejść na sto procent. O sytuacji producentów trzody chlewnej
- piątek, 11 lipca 2025 21:31
Gmina Chojnice
Pracowity dzień służb ratunkowych na drogach regionu. Dwa wieczorne zdarzenia w gminie Chojnice
- piątek, 11 lipca 2025 12:07
Gmina Chojnice
Zdarzenie drogowe w Pawłowie, w gminie Chojnice. Zderzyły się samochód osobowy i dostawczy
- piątek, 11 lipca 2025 7:23
Gmina Chojnice
Wernisaż malarski Macieja Szulca w Swornegaciach. To jego wystawienniczy debiut
- piątek, 11 lipca 2025 7:22
Gmina Czersk
Zakład Usług Komunalnych w Czersku otrzymał dofinansowanie na modernizację oczyszczalni ścieków
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
15:10Człuchowscy kajakarze mają pierwszy medal na Mistrzostwach Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi
13:29Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice zgromadziły 40 optimiściarzy. Wygrywali miejscowi i goście z Trójmiasta (FOTO)
9:33Zespół z Ekstraklasy ponownie lepszy od Chojniczanki w sparingu. Lechia Gdańsk pokonała naszego drugoligowca 3:0
9:50Lech Stoltman po raz 12. mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Chojniczanin przygotowuje się już do mistrzostw świata
9:57Sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na jeziorze Garda. Alicja Dampc mistrzynią Europy w żeglarstwie
Ostatnio dodane artykuły:
15:57Sępoleńska policja ma wstępne ustalenia okoliczności wypadku w Zamartem. Doszło do niego w piątek (11.07.) przed południem
14:26Wakacje w muzeum odc. 3. Gospodarka Chojnic w średniowieczu i w późniejszym czasie (FOTO)
14:13Akcja poszukiwawcza w powiecie kościerskim. Zaginioną 16-latkę odnaleziono w lesie
13:29Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice zgromadziły 40 optimiściarzy. Wygrywali miejscowi i goście z Trójmiasta (FOTO)
11:26Wypadek w zakładzie produkcyjnym w powiecie chojnickim. Nie żyje 55-letni mężczyzna
10:54Kolizja w gminie Stara Kiszewa. BMW uderzyło w drzewo i dachowało
9:39Urzędnicy z Parchowa już po przeprowadzce. Nowy urząd gminy znajduje się teraz przy ulicy Strażackiej
9:37Bus przeładowany nielegalnymi papierosami zatrzymany pod Człuchowem
9:33Zespół z Ekstraklasy ponownie lepszy od Chojniczanki w sparingu. Lechia Gdańsk pokonała naszego drugoligowca 3:0
8:47Na początku sierpnia ruszy przebudowa ul. Drzymały w Chojnicach