.

Napisz do nas:

• czwartek, 19 stycznia 2023 7:56

SportChojnice

Jest pierwsze tej zimy sparingowe zwycięstwo Chojniczanki. Pokonała w Cetniewie Arkę Gdynia 3:1

Jest pierwsze tej zimy sparingowe zwycięstwo Chojniczanki. Pokonała w Cetniewie Arkę Gdynia 31

W połowie grudnia Chojniczanka zremisowała w sparingu z Arką Gdynia 2:2, a w połowie stycznia zdołała już ją pokonać. Nasz pierwszoligowiec wygrał wczoraj (18.01) w Cetniewie 3:1. Po remisie i dwóch porażkach we wcześniejszych meczach kontrolnych, jest to pierwsza tej zimy sparingowa wygrana żółto-biało-czerwonych. Łupem bramkowym podzielili się Adam Ryczkowski, Patryk Tuszyński i Szymon Skrzypczak.

"Najważniejsze, że wygraliśmy, bo do tego chcemy dążyć" - mówił po meczu trener Chojniczanki Krzysztof Brede.

Tak jak ostatnio po sparingu byliśmy niezadowoleni z wyniku, a zadowoleni byliśmy z funkcjonowania większej części grania, tak dzisiaj jestem zadowolony tak samo z tego funkcjonowania, a do tego jeszcze zadowolenie jest z wyniku, który został osiągnięty, czyli zwycięstwo 3:1. Troszkę też smuci, że w takich okolicznościach tracimy bramkę, kiedy no stanęliśmy, bo myśleliśmy, że jest rzut wolny, że sędzia gwizdnął, ale trzeba grać do końca.

Krzysztof Brede

Kolejny mecz kontrolny Chojniczanka rozegra już u siebie.

W najbliższą sobotę (21.01.) o 12.00 na chojnickim Modraku podejmie drugoligową Radunię Stężyca.

Sparing: Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 1:3 (1:2)

Bramki: Mateusz Żebrowski (58) - Adam Ryczkowski (21), Patryk Tuszyński (29), Szymon Skrzypczak (74-k.).

Arka, I połowa: Daniel Kajzer - Bartosz Rymaniak, Martin Dobrotka, Ołeksandr Azaćkyj, Dawid Gojny - Kacper Skóra, Adrian Purzycki, Janusz Gol, Luan Capanni, Omran Haydary - Karol Czubak. II połowa: Kacper Krzepisz - Jerzy Tomal, Modou Camara, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc - Mateusz Stępień, Sebastian Milewski, Jakub Staniszewski, Hubert Adamczyk, Marcus Vinicius - Mateusz Żebrowski. Trener: Hermes.

Chojniczanka, I połowa: Mateusz Kuchta - David Niepsuj, Hlib Bukhal, Marcin Grolik, Michał Mikołajczyk - Daniel Szelągowski, Szymon Drewniak, Paweł Czajkowski, Filip Karbowy, Adam Ryczkowski - Patryk Tuszyński. II połowa: Mateusz Kuchta - Grzegorz Szymusik, Hlib Bukhal (69 Kacper Kasperowicz), Marcin Grolik (69 Mateusz Bartosiak), Michał Mikołajczyk (63 David Niepsuj, 77 Szymon Zimnicki) - Daniel Szelągowski (63 Szymon Stróżyński), Paweł Czajkowski (63 Sam van Huffel), Szymon Drewniak (63 Bartłomiej Kalinkowski), Tomasz Mikołajczak, Adam Ryczkowski (63 Kamil Mazek, 77 Konrad Formela) - Szymon Skrzypczak. Trener: Krzysztof Brede.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.