
- poniedziałek, 20 czerwca 2022 8:10
Sport ◆ Chojnice
Chojniczanka przegrała z Legią Warszawa w pierwszym sparingu tego lata
W chojnickim zespole pojawiło się kilka nowych twarzy.
Pierwszy z pięciu sparingów z zespołami Ekstraklasy za Chojniczanką. Beniaminek pierwszej ligi przegrał 1:3 z Legią Warszawa w meczu kontrolnym, rozegranym w niedzielę (19.06.) na terenie ośrodka treningowego stołecznego klubu w Książenicach.
Jedyną bramkę dla chojnickiego zespołu zdobył testowany Sebastian Golak. Dla Legii trafiali Josue, Bartosz Kapustka i Maciej Rosołek.
- Na pewno fajnie, że mieliśmy możliwość zmierzenia się z czołowym klubem w Polsce, ale nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, z tego, że przegraliśmy. Mecz wyglądał pod dyktando Legii, ale też mieliśmy swoje szanse w momencie, kiedy chcieliśmy grać w piłkę wyglądało to przyzwoicie. Na pewno jest to fajny materiał badawczy i będziemy mieli nad czym pracować.
Tomasz Kafarski
Mówił po meczu trener Chojniczanki Tomasz Kafarski.
Testowani od tygodnia Sebastian Golak i Pascal Poloński nie są jedynymi zawodnikami, którzy dostali szansę od sztabu Chojniczanki. W sparingu zagrało dwóch zawodników z akademii Kacper Sztuka i Szymon Zimnicki, środkowy obrońca Maciej Białczyk z rezerw Pogoni Szczecin oraz dwaj bramkarze Miłosz Garstkiewicz z Polonii Środa Wielkopolska i Maciej Kikolski z Legii Warszawa. Ten ostatni ma zostać wypożyczony do chojnickiego pierwszoligowca.
Sparing: Legia Warszawa - Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Bramki: Josue (7), Bartosz Kapustka (31), Maciej Rosołek (76) - Sebastian Golak (67).
Legia Warszawa. I połowa: Kacper Tobiasz - Artur Jędrzejczyk, Lindsay Rose, Mateusz Grudziński, Yuri Ribeiro - Lirim Kastrati, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka, Josue, Ramil Mustafajew - Rafael Lopes. II połowa: Dominik Hładun - Kacper Skibicki, Ihor Charatin, Jakub Kisiel, Nikodem Niski - Wiktor Kamiński, Patryk Pierzak, Patryk Sokołowski, Igor Strzałek, Kacper Skwierczyński - Maciej Rosołek. Trener: Kosta Runjaić.
Chojniczanka Chojnice: I połowa: Maciej Kikolski - Marcin Grolik, Wojciech Błyszko, Kacper Kasperowicz - Pascal Poloński, Sam van Huffel, Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kalinkowski, Adam Ryczkowski - Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak. II połowa: Miłosz Garstkiewicz - Sebastian Golak, Mateusz Bartosiak, Maciej Białczyk - Kamil Mazek, Łukasz Wolsztyński, Mateusz Cegiełka, Filip Karbowy, Michał Mikołajczyk (77 Szymon Zimnicki) - Konrad Formela (77 Kacper Sztuka), Robert Janicki. Trener: Tomasz Kafarski.

- piątek, 11 lipca 2025 7:23
Gmina Chojnice
Wernisaż malarski Macieja Szulca w Swornegaciach. To jego wystawienniczy debiut
- piątek, 11 lipca 2025 7:22
Gmina Czersk
Zakład Usług Komunalnych w Czersku otrzymał dofinansowanie na modernizację oczyszczalni ścieków
- piątek, 11 lipca 2025 7:14
Gmina Brusy
W piątek 11 lipca w Brusach odbędzie się podsumowanie Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego
- czwartek, 10 lipca 2025 13:08
Woj. pomorskie ◆ Woj. wielkopolskie
IMGW ostrzega: w piątek intensywne opady deszczu, możliwe są też burze. Ostrzeżenie 1. stopnia dla wszystkich powiatów w regionie
- czwartek, 10 lipca 2025 10:07
Chojnice
Przetarg na budowę lodowiska w Chojnicach rozstrzygnięty. Pierwsi łyżwiarze skorzystają z obiektu pod koniec 2026 roku (ROZMOWA)
- 8
- czwartek, 10 lipca 2025 8:45
Chojnice
Ulica Obrońców Chojnic ponownie przejezdna. Utrudnienia tylko w obrębie budowy ronda na ul. Gdańskiej (FOTO)
- czwartek, 10 lipca 2025 6:59
Gmina Chojnice
Muzyczna gratka w Swornegaciach i Charzykowach. GOK zaprosił śpiewaków operowych i orkiestrę
- czwartek, 10 lipca 2025 6:58
Chojnice
W chojnickim Szpitalu Specjalistycznym wydłużono godziny pracy laboratorium diagnostycznego
- środa, 9 lipca 2025 20:00
Gmina Czersk
Kolejny wypadek nastolatka na hulajnodze elektrycznej. W Czersku 13-latek przewrócił się i uderzył głową o chodnik
- środa, 9 lipca 2025 11:25
Chojnice
W holu chojnickiego szpitala staną biletomaty. To kolejny krok w kierunku tzw. zmian kolejkowych w lecznicy
- wtorek, 8 lipca 2025 20:51
Gmina Chojnice
Kolizja trzech aut na obwodnicy Chojnic. Trzy osoby trafiły na badania do szpitala (FOTO)
- 2
- wtorek, 8 lipca 2025 12:17
Chojnice
Ponad kilogram twardych narkotyków zabezpieczyli kryminalni w domu jednego z mieszkańców Chojnic
- wtorek, 8 lipca 2025 11:48
Powiat chojnicki
Jest śledztwo w sprawie śmierci nurka w Jeziorze Charzykowskim. Okoliczności tragedii wyjaśnia chojnicka prokuratura
- wtorek, 8 lipca 2025 11:06
Gmina Czersk
Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju w centrum Czerska. Mężczyzna zaatakował i zabrał telefon
- wtorek, 8 lipca 2025 9:46
Powiat chojnicki
W Funce, w gminie Chojnice, zatrzymano pijanych użytkowników jednośladów. Jeden nich spowodował kolizję z rowerzystką
- 7
- wtorek, 8 lipca 2025 9:42
Gmina Chojnice
Mieszkańcy Klawkowa koło Chojnic nie chcą farmy fotowoltaicznej, która ma wyrosnąć pod ich oknami (RELACJA)
- wtorek, 8 lipca 2025 8:51
Chojnice
Komisje Rady Miejskiej Chojnic dyskutowały na temat budowy lodowiska. Opozycja chce obiektu większego i tańszego
- wtorek, 8 lipca 2025 7:16
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może też silnie padać, wiać w porywach do 65 km/h, a lokalnie spodziewany jest grad
- wtorek, 8 lipca 2025 6:56
Chojnice
Są już wnioski po audycie zewnętrznej firmy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Chojnicach
- poniedziałek, 7 lipca 2025 16:54
Chojnice
Chojniccy politycy i działacze PiS dążą do referendum ws. migrantów. Akcja ma być prowadzona pod hasłem Stop nielegalnej migracji
- 12
- poniedziałek, 7 lipca 2025 16:13
Chojnice
Wakacje w Muzeum, odcinek 2. Ustrój Chojnic w powiązaniu z zabytkami (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:50Lech Stoltman po raz 12. mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Chojniczanin przygotowuje się już do mistrzostw świata
9:57Sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na jeziorze Garda. Alicja Dampc mistrzynią Europy w żeglarstwie
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
9:22Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na drugi już tak zwany koncert balkonowy
9:01Weekend na Krajnie. Mobilne studio Weekend FM stanęło na rynku w Więborku
7:25Wyścigi modeli ślizgów sterowanych radiem i kino plenerowe - to atrakcje weekendu w Śliwicach
7:23Wernisaż malarski Macieja Szulca w Swornegaciach. To jego wystawienniczy debiut
7:22Zakład Usług Komunalnych w Czersku otrzymał dofinansowanie na modernizację oczyszczalni ścieków
7:21Policjanci z KPP w Sępólnie Krajeńskim świętowali 106. rocznicę powołania formacji i 100. rocznicę służby kobiet w policji (FOTO)
7:14W piątek 11 lipca w Brusach odbędzie się podsumowanie Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego
6:57Robert Rozmus otworzy rozpoczynające się dzisiaj (11.07) Dni Więcborka
16:07Jutro (11.07) rozpoczynają się Dni Przechlewa. W sobotę muzyczną gwiazdą będzie Gosia Andrzejewicz
13:43Kościerska policja zatrzymała trzech poszukiwanych mężczyzn