
- poniedziałek, 20 stycznia 2020 8:56
Polska i Świat
Ma być bezpieczniej nie tylko na drogach, ale także na przejazdach kolejowych. Przy torach pojawią się kamery
Warszawa. Ma być bezpieczniej nie tylko na drogach, ale także na przejazdach kolejowych. Przy torach kolejowych mają pojawić się kamery, które będą nagrywały kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.
Ponadto do końca bieżącego roku w 26-ciu najniebezpieczniejszych miejscach w kraju mają stanąć nowe fotoradary. - Do wielu zdarzeń dochodzi na przejazdach kolejowych. Chcemy zobaczyć czy to działa. Będą to pojazdy, które wyposażone są w sygnalizację świetlną, także ta kamera będzie urządzeniem wspomagającym. Jeżeli kamera zainstalowana jest na skrzyżowaniu i kierowca przejedzie na czerwonym świetle przez skrzyżowanie, to naruszenie od razu zostanie zarejestrowane. Podobnie będzie wyglądało w przypadku przejazdu kolejowego. Jeżeli ten system się sprawdzi to będziemy go rozszerzać - skomentowała Zastępca Głównego Inspektora Transportu Karolina Wieczorek.
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 8:47
Polska i Świat
Poseł PiS Aleksander Mrówczyński i wicemarszałek woj. pomorskiego Leszek Bonna z PO komentują dla Weekend FM wyniki II tury wyborów prezydenckich
- poniedziałek, 2 czerwca 2025 5:52
Polska i Świat
Są wyniki ze wszystkich obwodów głosowania. Karol Nawrocki prezydentem Polski
- niedziela, 1 czerwca 2025 7:00
Chojnice ◆ Polska i Świat
Dzisiaj (1.06) druga tura wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.00
- poniedziałek, 1 kwietnia 2024 8:07
Sępólno Krajeńskie ◆ Polska i Świat
"Gdyby te przepisy obowiązywały od początku, nie musielibyśmy zbierać pieniędzy dla Zosi z Wałdowa czy Aleksa z Chojnic". Dziś wchodzą zmiany dotyczące refundacji leczenia SMA
- poniedziałek, 11 marca 2024 6:53
Polska i Świat
W poniedziałek w całym kraju możliwe niewielkie opady deszczu
- czwartek, 7 marca 2024 7:19
Polska i Świat
Jeden żołnierz zginął, drugi jest w ciężkim stanie. Śledztwo po tragedii na poligonie
- czwartek, 7 marca 2024 7:15
Polska i Świat
Starcia rolników z policją przed Sejmem. Kilkunastu zatrzymanych
- środa, 6 marca 2024 7:06
Polska i Świat
Znaleźli trzy nieznane obiekty. Szef MON: sprawą zajmują się odpowiednie służby
- wtorek, 5 marca 2024 7:06
Polska i Świat
Manewry DRAGON 24 w Polsce. "Jasny sygnał gotowości NATO do obrony państw Sojuszu"
- wtorek, 5 marca 2024 7:04
Polska i Świat
Pożar hal produkcyjnych na Pomorzu. Wójt: pracownicy bez środków do życia
- poniedziałek, 4 marca 2024 8:07
Polska i Świat
Rząd ma plan na ratowanie rolnictwa: Zielony Ład do kosza, ochrona rynku i wsparcie polskich producentów żywności
- poniedziałek, 4 marca 2024 8:03
Polska i Świat
Na co przeznaczyć środki z KPO? Dla samorządowców priorytetem jest edukacja i energetyka
- piątek, 1 marca 2024 6:51
Polska i Świat
Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio
- piątek, 1 marca 2024 6:51
Polska i Świat
Donald Tusk rozmawiał z rolnikami. "Usłyszeliśmy deklarację ze strony premiera"
- czwartek, 29 lutego 2024 6:52
Polska i Świat
Kołodziejczak: "Zielony ład" w obecnej formule jest nie do przyjęcia
- środa, 28 lutego 2024 7:07
Polska i Świat
Rolnicy protestowali w Warszawie przeciwko "Zielonemu Ładowi" UE i wolnemu handlowi z Ukrainą
- środa, 28 lutego 2024 7:05
Polska i Świat
Były konsul generalny w Mumbaju zeznawał przed komisją śledczą ds. afery wizowej
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
15:26Chojniczanka zremisowała 1:1 z trzecioligową Notecią Czarnków w ostatnim sparingu przed startem sezonu (FOTO)
9:38Arkadiusz Reca w Legii Warszawa! Wychowanek Kolejarza Chojnice związał się z najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. "Chcę zdobywać trofea"
8:48Hanna Rogowska i Wojciech Bortkiewicz na podium. ChKŻ z medalami podczas Mistrzostw Polski w Sprintach w klasach ILCA 4 i ILCA 6
16:05Człuchowskie "smoki" mają już medale w każdym kolorze. Skompletowali już cztery krążki Mistrzostw Świata w Wyścigach Smoczych Łodzi (FOTO)
9:21Próba generalna przed ligą. Chojniczanka rozegra u siebie sparing z trzecioligową Notecią Czarnków
Ostatnio dodane artykuły:
1:39Za nami jubileuszowa, XXX Chojnicka Noc Poetów. Podczas wydarzenia z recitalem wystąpiła Magda Umer (FOTO)
15:26Chojniczanka zremisowała 1:1 z trzecioligową Notecią Czarnków w ostatnim sparingu przed startem sezonu (FOTO)
11:00IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla części naszego regionu
11:00IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla części naszego regionu
9:38Arkadiusz Reca w Legii Warszawa! Wychowanek Kolejarza Chojnice związał się z najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. "Chcę zdobywać trofea"
9:10Dachowanie samochodu osobowego w miejscowości Bysław w powiecie tucholskim
8:48Hanna Rogowska i Wojciech Bortkiewicz na podium. ChKŻ z medalami podczas Mistrzostw Polski w Sprintach w klasach ILCA 4 i ILCA 6
8:44W Bytowie odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot
8:38Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza w sobotę (19.07) na koncert Basi Kawy
8:37Tucholscy funkcjonariusze i starosta wyróżnieni na wojewódzkich obchodach Święta Policji w Bydgoszczy