
- wtorek, 6 maja 2025 7:03
Chojnice
Trzy lokale zostaną wyremontowane w ramach tegorocznego programu "Mieszkanie za remont" w Chojnicach
"W tej chwili trwają procedury".
Dziewięć wniosków wpłynęło do chojnickiego ratusza w ramach tegorocznej edycji programu "Mieszkanie za remont". To propozycja dla osób oczekujących na przydział mieszkania komunalnego lub już takie ma i chce zmienić na inne. Zainteresowani mogą sami wyremontować mieszkania, by później się do nich wprowadzić.
Wpłynęło do nas łącznie 9 wniosków na trzy z pięciu dostępnych mieszkań. Przed majówką odbyły się już rozmowy komisji mieszkaniowej, która zdecydowała, które rodziny będą remontować mieszkania. W tej chwili trwają procedury związane z podpisaniem umowy na remont, a po maksymalnie sześciu miesiącach nastąpi przekazanie kluczy i podpisane najmu długoterminowego.
Adam Kopczyński
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.
Wszystkie osoby zakwalifikowane do programu wcześniej były na liście oczekujących na mieszkania komunalne. Modernizację przejdą nieruchomości na ulicach Człuchowskiej 27/1, Młyńskiej 2/7 oraz Pietruszkowej 6/6.
Przez okres remontu rodziny zwolnione są z czynszu, a także z późniejszej kaucji. Uczestnicy programu mogą wykupić mieszkania z 50-procentową bonifikatą.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
- piątek, 16 maja 2025 15:35
Gmina Chojnice
Znane są przyczyny porannej kolizji czterech pojazdów w gminie Chojnice
- 20
- piątek, 16 maja 2025 15:02
Chojnice
Złote Czepki i dyplomy uznania otrzymały dziś (16.05.) pielęgniarki z chojnickiego szpitala (FOTO)
- piątek, 16 maja 2025 9:24
Chojnice
W chojnickim szpitalu celebrują dziś (16.05.) Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (ROZMOWA)
- 5
- piątek, 16 maja 2025 8:02
Gmina Chojnice
Zdarzenie na trasie Sławęcin - Lichnowy w gminie Chojnice. Doszło tu do zderzenia 4 pojazdów (AKTUALIZACJA, FOTO)
- czwartek, 15 maja 2025 16:36
Chojnice
Europejska Noc Muzeów w Chojnicach - retro gry, spot starych aut i poznawanie muzealnych zakamarków (ROZMOWA)
- 2
- czwartek, 15 maja 2025 11:16
Chojnice
Mała galeria handlowa powstanie przy ul. Derdowskiego w Chojnicach. Obiekt będzie miał około 10 sklepów
- czwartek, 15 maja 2025 7:09
Gmina Brusy
Burmistrz Brus z jednogłośnym wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu
- środa, 14 maja 2025 14:36
Chojnice
Kontrowersje wokół miejsca zamieszkania dwóch chojnickich radnych. Opozycja chciała wyjaśnień
- środa, 14 maja 2025 12:36
Chojnice
Do końca maja w Chojnicach powstanie nowy mural. Będzie przypominał stronę z gazety
- środa, 14 maja 2025 6:39
Chojnice
Urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku ocenią projekt chojnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej
- 50
- wtorek, 13 maja 2025 16:14
Chojnice
Nominacje, odznaczenia i podziękowania. Chojnickie uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka (FOTO)
- wtorek, 13 maja 2025 13:52
Chojnice
W chojnickim ratuszu trwa ocena wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. "10 czerwca rozpocznie się proces głosowania"
- wtorek, 13 maja 2025 11:23
Powiat chojnicki
Komunikacyjny zgrzyt na sesji powiatowej w Chojnicach. Radni opozycji czują się niedoinformowani
- wtorek, 13 maja 2025 10:08
Powiat chojnicki
Zasłonił twarz na widok patrolu i próbował zmienić trasę. W Chojnicach zatrzymano rowerzystę z narkotykami
- 14
- wtorek, 13 maja 2025 8:17
Sport ◆ Chojnice
Człuchowskie "smoki" nie zwalniają. Są kolejne sukcesy - tym razem w Długodystansowych Mistrzostwach Polski (FOTO)
- wtorek, 13 maja 2025 7:44
Chojnice
Jeszcze tylko do jutra (14.05) można się zapisać się na II Turniej Retro Gier w Chojnickim Centrum Kultury
- wtorek, 13 maja 2025 6:59
Chojnice
14 i 16 maja: w te dni nastąpi przerwa w dostawie wody na Osiedlu Metalowiec i Osiedlu Bajkowym w Chojnicach
- 10
- poniedziałek, 12 maja 2025 13:38
Gmina Czersk
Otwarcie biura zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu chojnickiego starostwa w Czersku (FOTO)
- poniedziałek, 12 maja 2025 12:14
Powiat chojnicki
"Zapowiedzi były inne". Radna Mirosława Dalecka pytała na sesji o projekt nowej siedziby chojnickiego WTZ
- poniedziałek, 12 maja 2025 11:31
Gmina Czersk
Gmina Czersk zawiesza organizację Święta Pstrąga w Wojtalu. To jedna z największych letnich imprez
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
17:54"Zasłużył na miano legendy". Za co Tomasza Mikołajczaka cenią ludzie związani z Chojniczanką?
13:43Przyszli olimpijczycy z całego Pomorza rywalizowali w Człuchowie (FOTO)
9:45Są ostatnie wolne miejsca w Biegu Tura. Impreza odbędzie się w Człuchowie 25 maja
10:10Karol Dueskau z Więcborka został Mistrzem Europy Masters w podnoszeniu ciężarów
8:27Anna Kosmalska z Charzyków została mistrzynią Polski w duathlonie. Ma też powołanie na Mistrzostwa Świata
Ostatnio dodane artykuły:
16:3348-latek w rękach tucholskich policjantów. Poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności
15:35Znane są przyczyny porannej kolizji czterech pojazdów w gminie Chojnice
15:02Złote Czepki i dyplomy uznania otrzymały dziś (16.05.) pielęgniarki z chojnickiego szpitala (FOTO)
13:43Weekend w Kościerzynie. Plany kościerskiego samorządu oraz zbliżająca się noc muzeów (FOTO, RELACJA)
13:43Przyszli olimpijczycy z całego Pomorza rywalizowali w Człuchowie (FOTO)
11:07Prowadził auto mimo zakazu. Teraz 38-latkowi, którego zatrzymała kościerska policja, grozi do 5 lat więzienia
10:14Lada moment ruszą prace przy przebudowie ZOL przy Szpitalu Powiatowym w Bytowie
10:06Weekend na Pikniku dla stolarzy z firmą Ardon w Bytowie (FOTO, ROZMOWA)
9:24W chojnickim szpitalu celebrują dziś (16.05.) Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (ROZMOWA)
8:51Rozpoczęła się budowa żłobka w Kamieniu Krajeńskim