
- piątek, 25 kwietnia 2025 9:26
Gmina Brusy
Zespół Pieśni i Tańca "Krëbane" w Brusach obchodzi jubileusz 45-lecia. "Przygotowanie grupy tanecznej trwało rok" (ROZMOWA)
W najbliższą niedzielę odbędzie się koncert jubileuszowy.
W tym roku mija 45 lat od założenia Zespołu Pieśni i Tańca "Krëbane". Formację założył ówczesny dyrektor Domu Kultury w Brusach Władysław Czarnowski. Potem pieczę przejął jego syn, Marek, a obecnie zespół prowadzą jego wychowankowie: główna kierowniczka i choreograf Katarzyna Kamrowska oraz kierownik kapeli i akordeonista Mirosław Stoltmann. To właśnie oni przygotowali młodych i starszych Krëbanów do niedzielnego (27.04.) koncertu jubileuszowego.
- Koncert będzie przebiegał w dwóch częściach, w pierwszej części będą głównie dzieci. Zaczynamy polonezem, zaczynają go wszyscy. W drugiej części zaczynamy kosederem, bo to jest taki rodowy taniec Kaszub i potem już te wszystkie tańce. Chcemy pokazać całe nasze bogactwo, zakończymy Podlasiem, czym nowym i tak będzie przebiegał koncert.
Katarzyna Kamrowska
Mówi Weekend FM kierownik zespołu Katarzyna Kamrowska.
Koncert jubileuszowy odbędzie się o godz. 11:00 w nowej Hali Sportowo-Widowiskowej w Brusach. W niedzielę o godz. 18:00 w tutejszym kościele odbędzie się nabożeństwo w intencji dawnych i obecnych członków zespołu Krëbane.
Dowiedz się więcej:
W tym roku mija 45 lat od założenia Zespołu Pieśni i Tańca Krëbane w Brusach. Ojcem formacji jest Władysław Czarnowski, a dzisiaj zespół prowadzą jego uczniowie i wychowankowie Katarzyna Kamrowska i Mirosław Stoltmann. O bogatej historii zespołu Krëbane rozmawia ze swoimi gośćmi reporterka Weekend FM Anka Zajkowska:
Rozmowa z członkami zespołu
- 4
- sobota, 17 maja 2025 20:12
Gmina Brusy
Dwoje poszkodowanych w wypadku na drodze wojewódzkiej 235 w okolicach Gacnika, w gminie Brusy (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 15 maja 2025 7:09
Gmina Brusy
Burmistrz Brus z jednogłośnym wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu
- 10
- środa, 30 kwietnia 2025 13:49
Gmina Brusy
"Majowe Wzmacnianie" w skansenie artysty Józefa Chełmowskiego w Brusach Jagliach (FOTO, ROZMOWA)
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 9:54
Gmina Brusy
"Nastolatek w kryzysie…". Dziś (28.04.) w Brusach odbędzie się spotkanie z psychologiem drem Marcinem Szulcem
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 9:24
Gmina Brusy
Droga wojewódzka wiodąca przez Brusy przejdzie kapitalny remont. "Projektowany będzie odcinek od ronda do skrzyżowania na Gacnik" (ROZMOWA)
- 56
- poniedziałek, 28 kwietnia 2025 7:55
Gmina Brusy
Zespół Krëbane z Brus świętował swoje 45-lecie. Szczególne odznaczenie otrzymała jego kierowniczka (FOTO)
- niedziela, 27 kwietnia 2025 11:30
Gmina Brusy
Pijany 21-latek wypadł z drogi i uszkodził infrastrukturę kolejową. Do zdarzenia doszło w Brusach Wybudowanie
- niedziela, 27 kwietnia 2025 8:43
Gmina Brusy
Gmina Brusy przygotowuje się do zakupu elektrycznej śmieciarki i dużych pojemników na odpady
- wtorek, 22 kwietnia 2025 7:06
Gmina Brusy
Urzędy w Brusach przygotowują się do wdrożenia projektu "Cyberbezpieczna Gmina Brusy"
- 7
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 8:08
Gmina Brusy
Trwa rozbudowa remiz w Brusach i Czapiewicach oraz budowa remizy wraz ze świetlicą wiejską w Główczewicach
- czwartek, 17 kwietnia 2025 12:35
Gmina Konarzyny ◆ Gmina Brusy
Czy w Brusach powstanie szkolny gabinet dentystyczny? "Jeżeli uzyskamy kontrakt, początek działalności może być we wrześniu"
- niedziela, 13 kwietnia 2025 8:10
Gmina Brusy
W niedzielę (13.04.) charytatywny maraton zumby dla Olka z gminy Brusy. Chłopiec ma rzadką chorobę genetyczną oraz białaczkę szpikową
- czwartek, 10 kwietnia 2025 11:39
Gmina Brusy
Bruski radny o fundacji prowadzącej kościerskie schronisko dla zwierząt: "chyba żeruje na samorządach". Poszło o pieniądze na utrzymanie psów
- środa, 9 kwietnia 2025 11:41
Gmina Brusy
W gminie Brusy zawieszono równanie dróg gruntowych. "Nie ma sensu równanie dróg, kiedy jest tak sucho"
- wtorek, 8 kwietnia 2025 10:09
Gmina Brusy
Postępują prace przy przebudowie ulic w centrum Brus. "Prace przebiegają terminowo"
- sobota, 5 kwietnia 2025 8:20
Gmina Brusy
Ruszyła budowa drogi z Brus do Małego Gliśna. Prace potrwają do grudnia przyszłego roku
- czwartek, 3 kwietnia 2025 11:33
Gmina Brusy
Jak będzie wyglądał przejazd przez remontowany most w Męcikale, w gminie Brusy? Sołtys mówi o "sprzecznych informacjach"
- wtorek, 1 kwietnia 2025 12:17
Gmina Brusy
Radni z gminy Brusy też chcą całodobowej apteki. Wystosują w tej sprawie apel do premiera i ministra zdrowia
- 32
- sobota, 22 marca 2025 8:07
Gmina Brusy
Oddano hołd poległym partyzantom z oddziału Gryfa Pomorskiego "Cis" Męcikał. Minęło 81 lat od walki w obronie bunkra "Zielony Pałac"
- piątek, 21 marca 2025 10:15
Gmina Brusy
W Męcikale odbędą się uroczystości patriotyczne w 81. rocznicę niemieckiej obławy na partyzantów Gryfa Pomorskiego
- wtorek, 18 marca 2025 10:26
Gmina Brusy
Od dziś (18.03.) w Brusach oglądać można egzotyczne gatunki pająków
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:25"Duma, ale też smutek". Tak żegnaliśmy Tomasza Mikołajczaka. Ostatni mecz legendy Chojniczanki (REPORTAŻ)
18:06Punkt na pożegnanie Tomasza Mikołajczaka. Remis 1:1 w meczu Chojniczanki z Wieczystą Kraków (RELACJA, FOTO)
8:18Arcyważny mecz i pożegnanie legendy. Chojniczanka gra dziś (18.05.) z Wieczystą Kraków i dziękuje Tomaszowi Mikołajczakowi
8:14 Będą drużyny młodzieżowe w Red Devils Beach Soccer Club Chojnice. Dziś (18.05) odbędzie się trening organizacyjny
21:52Człuchów zrewanżował się Tczewowi. Wysoka wygrana gospodarzy w koszykarskim Meczu Gwiazd. "Fajna współpraca" (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
17:00Pożar w domu wielorodzinnym w Lichnowach w gm. Chojnice. Jedną z lokatorek przewieziono do szpitala
15:22Motocyklista w Czersku nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na ogrodzeniu
15:16Pijany kierowca spowodował wypadek na trasie Czarne - Szczecinek. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu
14:38Czy zaniedbanie było przyczyną śmierci licznych zwierząt gospodarskich w gm. Czersk? Wykaże to dochodzenie pod nadzorem prokuratora
14:23Policyjne zatrzymanie za włamanie z kradzieżą w powiecie tucholskim
14:06Rafał Trzaskowski wygrywa I turę wyborów prezydenckich w gminie Sępólno Krajeńskie
12:22Ponad 21 tysięcy porcji amfetaminy ukryte w barku. 22-latkowi z powiatu kościerskiego grozi do 12 lat więzienia
12:18Policyjny pościg w Kościerzynie. Kierowca był pijany i miał czterokrotny zakaz prowadzenia pojazdów
11:57Ukradli auto członkini komisji sprzed lokalu wyborczego. Szybko złapali ich bytowscy kryminalni
11:35W Kościerzynie wygrywa Rafał Trzaskowski, ale we wszystkich gminach wiejskich powiatu kościerskiego zwycięzcą jest Karol Nawrocki