
- 40
- niedziela, 23 marca 2025 18:46
Sport ◆ Chojnice
Jest pierwsze domowe zwycięstwo w tym roku. Chojniczanka pokonała 3:0 Hutnika Kraków (RELACJA, FOTO)
Bramki padły po stałych fragmentach gry i strzałach młodzieżowców. Dwa gole Patryka Olejnika, jeden Jakuba Żywickiego.
Trzy bramki młodzieżowców, zdobyte po stałych fragmentach gry zdecydowały o tym, że Chojniczanka pewnie pokonała Hutnika Kraków. Niedzielne (23.03) spotkanie zakończyło się wygraną "Chojny" 3:0.
Przy pierwszej bramce długo nie było wiadomo czy zapisać ją Jakubowi Żywickiemu po strzale bezpośrednio z rzutu rożnego czy Patrykowi Olejnikowi po uderzeniu głową. Po spotkaniu obaj zgodnie przyznali, że autorem trafienia był ten drugi. W drugiej połowie obaj dołożyli po golu – Żywicki trafił z rzutu wolnego, a Olejnik znowu celnie główkował po dośrodkowaniu z rogu. Tym razem asystę zaliczył Marcel Stefaniak.
Drugi mecz z rzędu, gdzie strzelamy trzy bramki i tu na pewno trzeba pochwalić drużynę ze skuteczność, bo jest na dobrym poziomie. To zero z tyłu też jest dla nas ważne, bo myślę, że mecz bardzo podobny do tego, który był w Kaliszu. Z tym, że tam straciliśmy po prostu dwie bramki i tak kontrola meczu nam trochę uciekła. Dzisiaj ona była na dobrym poziomie i z tego się cieszymy.
Damian Nowak
Mówi Weekend FM trener Chojniczanki Damian Nowak.
Pierwsza w tym roku wygrana u siebie spowodowała, że Chojniczanka umocniła się na czwartym miejscu w tabeli II ligi.
Posłuchaj całej konferencji prasowej z udziałem obu trenerów:
Maciej Musiał i Damian Nowak
Na stadionie przy Mickiewicza 12 w Chojnicach był nasz reporter Wojciech Piepiorka. Posłuchaj jak relacjonował mecz na żywo w Weekend FM.
Relacja Wojciecha Piepiorki przed pierwszym gwizdkiem
Relacja Wojciecha Piepiorki w przerwie i rozmowa z Jakubem Golińskim
Relacja Wojciecha Piepiorki po meczu i rozmowa z Jakubem Żywickim
Betclic II liga: Chojniczanka Chojnice - Hutnik Kraków 3:0 (1:0)
Bramka: Patryk Olejnik x2 (23, 75), Jakub Żywicki (23, 48).
Chojniczanka: Damian Primel - Marcel Stefaniak, Beniamin Czajka, Dmytro Yukhymowych, Adrian Kacerik - Jakub Żywicki (66 Jakub Romanik), Patryk Olejnik, Błażej Szczepanek (85 Damian Nowacki)- Marcin Kozina (78 Marcel Zylla), Dariusz Kamiński (85 Kacper Korczyc), Jakub Branecki (66 Michał Biskup). Trener: Damian Nowak.
Hutnik: Damian Hoyo-Kowalski - Filip Jania, Patryk Misak, Jewhenij Bełycz (65 Oliwier Sporych), Kamil Głogowski, Wojciech Słomka (81 Kacper Pietrzyk), Ksawery Semik (58 Artem Motycz), Filip Wilak (57 Patryk Kieliś), Igors Tarasovs, Daniel Hoyo-Kowalski, Mateusz Kuzimski (81 Igor Gałek). Trener: Maciej Musiał.
- wtorek, 22 kwietnia 2025 7:44
Chojnice
Chojniccy radni spierali się o koszt zakupu boksów na stadion Chojniczanki. "Kwota 200 tysięcy jest kwotą szacunkową"
- wtorek, 22 kwietnia 2025 7:06
Gmina Brusy
Urzędy w Brusach przygotowują się do wdrożenia projektu "Cyberbezpieczna Gmina Brusy"
- 2
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 21:28
Woj. pomorskie
Strażacy z naszego regionu pomogą gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym (AKTUALIZACJA)
- 18
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 21:24
Chojnice
Znany jest już wynik zbiórki podczas Wielkanocnego Festynu Charytatywnego w Chojnicach (FOTO)
- 30
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 13:12
Chojnice
I to się nazywa lany poniedziałek! Śmigus-dyngus na chojnickim Starym Rynku ze strażakami z OSP Chojnice (FOTO, WIDEO)
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 12:41
Chojnice
Proboszcz chojnickiej Bazyliki o śmierci papieża Franciszka. "Cieszę się, że to przejście jest w dniu, w którym w Kościele obchodzimy zmartwychwstanie"
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 12:20
Powiat chojnicki
Znany jest już stutysięczny cyklista przekraczający bramę Kaszubskiej Marszruty w powiecie chojnickim
- 7
- poniedziałek, 21 kwietnia 2025 8:08
Gmina Brusy
Trwa rozbudowa remiz w Brusach i Czapiewicach oraz budowa remizy wraz ze świetlicą wiejską w Główczewicach
- niedziela, 20 kwietnia 2025 8:56
Chojnice
Stand-uper Adam Van Bendler wystąpi we wrześniu w Chojnickim Centrum Kultury
- niedziela, 20 kwietnia 2025 8:56
Chojnice
Już jutro (21.04) Wielkanocny Festyn Charytatywny na rynku w Chojnicach. Można pomóc Damianowi Baszyńskiemu
- sobota, 19 kwietnia 2025 22:36
Sport ◆ Chojnice
Kolejny mecz bez bramkarza i najwyższa w historii porażka Red Devils Chojnice. Piast Gliwice rozgromił "Czerwone Diabły" 15:1
- 40
- sobota, 19 kwietnia 2025 16:24
Sport ◆ Chojnice
Piękna bramka Jakuba Braneckiego dała zwycięstwo. Chojniczanka pokonała GKS Jastrzębie 1:0 (RELACJA, FOTO)
- 5
- sobota, 19 kwietnia 2025 15:18
Chojnice
Niespokojna Wielka Sobota na drogach w powiecie chojnickim. Dwa auta zderzyły się na ulicy Kościerskiej w Chojnicach (FOTO, AKTUALIZACJA)
- sobota, 19 kwietnia 2025 9:26
Sport ◆ Chojnice
Czy Chojniczanka zrobi świąteczny prezent swoim kibicom? Dziś (19.04.) domowy mecz z GKS-em Jastrzębie
- sobota, 19 kwietnia 2025 9:01
Gmina Chojnice
Kolejne zdarzenie drogowe na berlince. W Jeziorkach osobówka wypadła z drogi (AKTUALIZACJA)
- sobota, 19 kwietnia 2025 8:51
Chojnice
W poniedziałek wielkanocny na rynku w Chojnicach odbędzie się festyn charytatywny
- sobota, 19 kwietnia 2025 8:51
Chojnice
Jest konkurs na logo Samorządu Osiedla numer 3 Słoneczne-Leśne-Metalowiec w Chojnicach
- sobota, 19 kwietnia 2025 7:28
Chojnice
Nocne dachowanie na chojnickiej obwodnicy. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych (AKTUALIZACJA)
- piątek, 18 kwietnia 2025 16:19
Powiat chojnicki
Samorządowcy powiatu chojnickiego podjęli decyzję w sprawie finansowania całodobowej apteki w tutejszym szpitalu
- piątek, 18 kwietnia 2025 11:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może wiać w porywach do 85 km/h, lokalnie prognozowany jest grad
- piątek, 18 kwietnia 2025 9:47
Chojnice
Śledczy znają już przyczynę śmierci kobiety w mieszkaniu przy Starym Rynku w Chojnicach
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
22:36Kolejny mecz bez bramkarza i najwyższa w historii porażka Red Devils Chojnice. Piast Gliwice rozgromił "Czerwone Diabły" 15:1
16:24Piękna bramka Jakuba Braneckiego dała zwycięstwo. Chojniczanka pokonała GKS Jastrzębie 1:0 (RELACJA, FOTO)
9:38Siatkarki PTPS-u Człuchów nie awansują do II ligi. W barażowym turnieju półfinałowym zajęły trzecie miejsce
9:26Czy Chojniczanka zrobi świąteczny prezent swoim kibicom? Dziś (19.04.) domowy mecz z GKS-em Jastrzębie
8:55Red Devils Chojnice jadą na teren lidera Futsal Ekstraklasy. Spadkowicz zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice
Ostatnio dodane artykuły:
7:44Chojniccy radni spierali się o koszt zakupu boksów na stadion Chojniczanki. "Kwota 200 tysięcy jest kwotą szacunkową"
7:07Przechlewo pozostanie samorządem z najniższym w powiecie człuchowskim "podatkiem śmieciowym"
7:06Urzędy w Brusach przygotowują się do wdrożenia projektu "Cyberbezpieczna Gmina Brusy"
21:28Strażacy z naszego regionu pomogą gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym (AKTUALIZACJA)
21:24Znany jest już wynik zbiórki podczas Wielkanocnego Festynu Charytatywnego w Chojnicach (FOTO)
19:39Dwie nastolatki poszkodowane w wypadku pomiędzy Tucholą a Sępólnem Krajeńskim. Na drodze wojewódzkiej nr 241 dachowała osobówka
13:12I to się nazywa lany poniedziałek! Śmigus-dyngus na chojnickim Starym Rynku ze strażakami z OSP Chojnice (FOTO, WIDEO)
12:41Proboszcz chojnickiej Bazyliki o śmierci papieża Franciszka. "Cieszę się, że to przejście jest w dniu, w którym w Kościele obchodzimy zmartwychwstanie"
12:20Znany jest już stutysięczny cyklista przekraczający bramę Kaszubskiej Marszruty w powiecie chojnickim
10:47Papież Franciszek nie żyje