Diety radnych i sołtysów w gminie Chojnice do poprawki - nad ich podniesieniem dyskutował ostatnio organ doradczy wójta, czyli tzw. kolegium rady. Za podwyżką przemawia fakt, że stawki nie rosły tu od trzech lat. Wzrost zatem ma nastąpić, ale - jak zastrzega wójt - tylko jeden w kadencji.
- Propozycja jest taka, żeby - jeśli rada podejmie taką uchwałę - od 1 stycznia nadchodzącego roku diety radnych i sołtysów w gminie Chojnice wzrosły o 20%. To będzie jednorazowa podwyżka w tej kadencji, takie są przynajmniej propozycje.
Mówi Weekend FM wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.
Uchwała powinna trafić pod obrady w ciągu najbliższych tygodni.














