.

Napisz do nas:

• niedziela, 7 kwietnia 2024 11:22

Sport

Chojniczanka znów pokonała Radunię. Tym razem 2:1. Byliśmy na drugoligowych derbach Kaszub w Stężycy (RELACJA, FOTO)

Radunia prowadziła do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie chojniczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Chojniczanka znów pokonała Radunię. Tym razem 21. Byliśmy na drugoligowych derbach Kaszub w Stężycy RELACJA, FOTO

Do przerwy Radunia Stężyca prowadziła 1:0 po golu Huberta Zwoźnego, jednak komplet punktów pojechał do Chojnic. W drugiej połowie niedzielnych (7.04.) derbów Kaszub Chojniczanka odwróciła losy spotkania i wygrała 2:1. Wyrównanie padło po samobójczym trafieniu, które zaliczył obrońca gospodarzy Roko Kurtović. Aktorem zwycięskiego gola był Alef Firmino.

Tak jak byliśmy źli po tym meczu z Kaliszem i się nie godziliśmy z tym, że przegraliśmy ten mecz, tak teraz dobrze drużyna zareagowała - szczególnie w tej drugiej połowie. I pokazała, że jeżeli wymagamy całym sztabem na nich tej odważnej gry i zdecydowanej, to oni to potrafią robić i z tego bardzo cię cieszę.
Piłka nożna to szczegóły i te szczegóły dzisiaj, - błędy nasze, które popełniliśmy w defensywie, spowodowały, że druga połowa już toczyła się pod dyktando Chojniczanki. Mimo tego, że mieliśmy słupek, ale nie graliśmy tak konsekwentnie jak w pierwszej połowie. Druga połowa zadecydowała o losach meczu.

Krzysztof Brede i Szymon Hartman

Mówili po meczu trenerzy Chojniczanki Krzysztof Brede i Raduni Szymon Hartman.

Po derbach regionu Chojniczanka awansowała na czwarte miejsce w tabeli II ligi, wyprzedzając o jeden punkt lokalnego rywala.

Posłuchaj całej konferencji prasowej z udziałem obu trenerów:

Na stadionie Radunia Arena w Stężycy był nasz reporter Wojciech Piepiorka. Posłuchaj jak relacjonował mecz Raduni z Chojniczanką na żywo w Weekend FM.