Reklama
- niedziela, 16 kwietnia 2023 22:26
SPORT:
Zamiast odrabiania strat, jest najwyższa porażka w tym sezonie. Chojniczanka przegrała z Podbeskidziem w Bielsku-Białej aż 1:4
Trener Krzysztof Brede: "No nie przystoi robić tak prostych strat i tak się zachowywać".
Już tylko niepoprawni optymiści mogą wierzyć w to, że Chojniczanka jest w stanie utrzymać się w 1. lidze. Zwłaszcza po tym, jak chojnicki zespół zaprezentował się w niedzielę (16.04.) w Bielsku-Białej. MKS w fatalnym stylu przegrał z Podbeskidziem 1:4 i trudno przypuszczać, że z taką grą odrobi osiem punktów w siedmiu kolejkach, bo tyle wynosi teraz strata do bezpiecznej lokaty.
Piłkarze Chojniczanki grali przyzwoicie tylko przez kwadrans - do momentu straty pierwszej bramki. I był to pierwszy z festiwalu błędów, jakie gospodarzom ułatwiły strzelanie kolejnych goli. Podbeskidzie wygrało z łatwością, już do przerwy prowadząc 3:0. „Chojnę” stać było tylko na honorowego gola Pawła Czajkowskiego. Ten padł krótko po tym, jak „Górale” podwyższyli na 4:0.
„Taki zespół jak Podbeskidzie, który ma wielu jakościowych zawodników, jest w stanie wykorzystać błędy, jakie popełnialiśmy. I wykorzystał” - mówił po meczu trener Chojniczanki Krzysztof Brede.
No nie przystoi robić tak prostych strat i tak zachowywać się w sytuacjach, po których tracimy bramki. A przede wszystkim w sytuacji, w jakiej my jesteśmy. Mówimy o odpowiedzialności i tej odpowiedzialności zdecydowanie wymagam od zawodników. Wiem, że odpowiedzialność bierze się z mądrości, z tej inteligencji i tutaj na pewno o to jestem zły.
Krzysztof Brede
Podczas gdy inne zespoły broniące się przed spadkiem mniej lub bardziej regularnie punktują, Chojniczanka doznała najwyższej porażki w tym sezonie i okupuje ostatnie miejsce w tabeli. W niedzielę (23.04.) zagra na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec.
Fortuna 1. liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chojniczanka Chojnice 4:1 (3:0)
Bramki: Kamil Biliński (16), Florian Hartherz (30), Jeppe Simonsen (43), Michał Janota (50) - Paweł Czajkowski (52).
Podbeskidzie: Wiktor Kaczorowski - Jeppe Simonsen, Ezequiel Bonifacio, Arthur Vitelli, Iwajło Markow (86 Daniel Mikołajewski), Florian Hartherz (63 Titas Milasius) - Michał Janota, Marcel Misztal (63 Tomasz Jodłowiec), Tomasz Neugebauer, Krzysztof Drzazga (74 Maksymilian Sitek) - Kamil Biliński (74 Mathieu Scalet). Trener: Dariusz Żuraw.
Chojniczanka: Mateusz Kuchta - Grzegorz Szymusik (36 Czesław Raburski), Marcin Grolik, Kacper Kasperowicz, Michał Mikołajczyk - Kamil Mazek (67 Filip Karbowy), Szymon Drewniak (54 Tomasz Mikołajczak), Paweł Czajkowski, Sam van Huffel, Michał Jakóbowski (54 Adam Ryczkowski) - Patryk Tuszyński (54 Szymon Skrzypczak). Trener: Krzysztof Brede.

- środa, 31 maja 2023 13:57
Chojnice:
"Woda to dobro i skarb" - to hasło Festynu Przyrodniczo-Ekologicznego "Chojnice dla Ziemi"
- środa, 31 maja 2023 13:19
Region:
Mieszkanka gminy Przechlewo za namową oszustów zaciągnęła kredyt. Potem połowę oddała przestępcom
- środa, 31 maja 2023 11:52
Gmina Chojnice:
Nowa Cerkiew wnioskuje o późniejsze wyłączanie lamp. Wójt proponuje, że kupi mieszkańcom latarki
- galeria: 10
- środa, 31 maja 2023 10:19
Chojnice:
W Chojnicach odbył się panel dyskusyjny o wyzwaniach dla polskiej edukacji w obliczu migracji uchodźców z Ukrainy (FOTO)
- środa, 31 maja 2023 10:08
Czersk:
Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu
- środa, 31 maja 2023 9:15
Chojnice, Gdańsk:
Jest wyrok Okręgowego Sądu Lekarskiego w Gdańsku w sprawie lekarki z Chojnic (OŚWIADCZENIE)
- wtorek, 30 maja 2023 17:25
Gmina Czersk:
Problem z ujęciem wody w sołectwach Rytel i Gutowiec w gminie Czersk. Apel do mieszkańców o przygotowanie zapasów
- wtorek, 30 maja 2023 16:04
Chojnice:
Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od drugiej edycji Chojnickiego Biegu po Zdrowie - Razem dla Poli
- wtorek, 30 maja 2023 13:49
Chojnice:
W Chojnicach dziś (30.05) inauguracja imprez z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka
- wtorek, 30 maja 2023 11:32
Czersk:
Reorganizacja Centrum Usług Społecznych w Czersku. Wszystko do załatwienia w jednym okienku
- wtorek, 30 maja 2023 10:07
Czersk:
W Czersku odbędzie się dziś (30.05) sesja absolutoryjna. W programie też zmiany w budżecie
- wtorek, 30 maja 2023 9:28
Sport:
Borowiak Czersk spadł z IV ligi. Bytovia Bytów też jest już jedną nogą w okręgówce
- wtorek, 30 maja 2023 8:50
Sport:
Tomasz Kriezel z Czerska został futsalowym mistrzem Polski. Jego Constract Lubawa wygrał finał fazy play-off
- poniedziałek, 29 maja 2023 16:18
Chojnice:
W chojnickiej Szkole Technicznej BZDZ odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku
- poniedziałek, 29 maja 2023 15:34
Gmina Brusy:
Wiadomo już, kiedy mieszkańcy sołectwa Męcikał pójdą do urn
- poniedziałek, 29 maja 2023 11:33
Gmina Czersk:
W spalonym zakładzie pracowało 50 osób. Władze gminy Czersk deklarują pomoc poszkodowanej firmie
- poniedziałek, 29 maja 2023 11:10
Gmina Chojnice:
Czy na terenie ZZO w Nowym Dworze k. Chojnic powstanie spalarnia odpadów? Władze spółki złożyły wniosek
- poniedziałek, 29 maja 2023 10:41
Chojnice:
Burmistrz Chojnic zaprasza mieszkańców części Osiedla Kolejarz na spotkanie w sprawie modernizacji dróg
"Opowiem Ci historię"
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:

9:28Borowiak Czersk spadł z IV ligi. Bytovia Bytów też jest już jedną nogą w okręgówce
8:50Tomasz Kriezel z Czerska został futsalowym mistrzem Polski. Jego Constract Lubawa wygrał finał fazy play-off
21:37Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna z awansem do Ligi Centralnej! "To już po prostu charakter walczył"
18:39Chojniczanka bez wyjazdowego zwycięstwa przez cały sezon. Zremisowała z Odrą Opole 1:1. "Mamy problem z wykańczaniem akcji"
17:15Mateusz Dajnowski i Dominik Mroziewicz wygrali jubileuszowy 30. Bieg Tura w Człuchowie (FOTO, WYNIKI)
Reklama
Reklama
Polska i Świat:
"Jesteśmy z tymi, którzy chcą wolnych wyborów". Hołownia i Kosiniak-Kamysz wezmą udział w marszu 4 czerwca
zobacz wideoRPO przyłączy się do postępowania przed TK Przyłębskiej ws. "lex Tusk". Będzie dowodził niekonstytucyjności ustawy
zobacz wideo"Czarny dzień dla polskiej demokracji". Nowa Lewica o decyzji prezydenta ws. "lex Tusk"
zobacz wideoErdogan wygrał wybory prezydenckie w Turcji. "Putin może się cieszyć, bo rywal Erdogana postawiłby na normalną dyplomację"
zobacz wideo"Lex Tusk" czeka na decyzję prezydenta. "Ta ustawa to kwintesencja Orwellowskiego działania PiS"
zobacz wideo
Ostatnio dodane artykuły
16:31Chojnicki Dzień Dziecka w Fosie Miejskiej
15:46III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Lepieniu Pierogów już w sobotę, 03.06. w Rzewnicy
14:58Niewybuch na placu budowy przedszkola w Rychnowach, w gminie Człuchów
14:57Chojnice - informator miejski
14:56Chojnicki Dzień Dziecka
14:55Kontynuacja instrumentu ZIT
13:57"Woda to dobro i skarb" - to hasło Festynu Przyrodniczo-Ekologicznego "Chojnice dla Ziemi"
13:19Mieszkanka gminy Przechlewo za namową oszustów zaciągnęła kredyt. Potem połowę oddała przestępcom
11:52Nowa Cerkiew wnioskuje o późniejsze wyłączanie lamp. Wójt proponuje, że kupi mieszkańcom latarki
11:46Radni z Tucholi dyskutowali o konieczności poprawy organizacji ruchu przy miejscowej galerii handlowej