Reklama
- czwartek, 23 lutego 2023 9:06
Chojnice:
Nowy zbiornik retencyjny przy ulicy Sobierajczyka w Chojnicach został przetestowany
Wykorzystano do tego dużą ilość roztopowego śniegu.
W Chojnicach przetestowano największy zbiornik retencyjny, jaki powstał w ramach programu "Poprawa gospodarki wodami opadowymi roztopowymi na terenie MOF Chojnice - Człuchów". Chodzi o zbiornik przy ulicy Sobierajczyka. A testów dokonano przy okazji niedawnych, dość obfitych roztopów.
- Pozwoliło to sprawdzić jego możliwości retencyjne oraz dało możliwość stwierdzenia szczelności skarp pod kątem ewentualnych przesiąków. Test ukończyliśmy po tygodniu, jest zadowalający, potem rozpoczęliśmy kontrolowany zrzut wody w kierunku Parku 1000-lecia aż do Strugi Jarcewskiej. To jest system połączonych kanałów, rur.
Adam Kopczyński
Mówi Weekend FM wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.
Włodarz przypomina także, że zbiornik przy ul. Sobierajczyka to tzw. zbiornik suchy. Oznacza to, że nawet po ulewnych deszczach czy roztopach bardzo dużych ilości śniegu, nigdy nie powstanie tam jezioro, jak w przypadku innych wybudowanych w Chojnicach zbiorników.
- Zbiornik Sobierajczyka jest w razie awarii, nadmiernej ilości wody w innych miejscach, jest zapełniany. Całkowita powierzchnia zbiornika to jest prawie 7 ha, a rzędna piętrzenia wody to jest 147,15 m n.p.m. Minimalna pojemość wody to jest 8,8 tys. m sześć., a możemy go zapełnić nawet 71 tys. m sześć. wody.
Adam Kopczyński
Wyjaśnia wiceburmistrz Adam Kopczyński.

- środa, 27 września 2023 19:03
SPORT:
Czy będzie coś więcej niż pierwsza runda? Chojniczanka gra z Resovią o awans do 1/16 finału Pucharu Polski (RELACJA)
- środa, 27 września 2023 14:48
CHOJNICE:
Chojnice: Kandydatki do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej namawiają do pójścia na wybory
- środa, 27 września 2023 14:37
CHOJNICE:
„W Polsce walczą dwa wrogie plemiona”. Konferencja prasowa kandydatów Trzeciej Drogi na rynku w Chojnicach
- środa, 27 września 2023 10:14
Chojnice:
Będzie wymiana zabytkowych okien w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach
- środa, 27 września 2023 9:17
Chojnice:
Święto 34. Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego. Żołnierze pokażą się na Starym Rynku
- środa, 27 września 2023 9:17
Sport:
W ten weekend Wieloboje Uniwersalne w Chojnicach. Konkurencje będą rozgrywane w Chojnicach i Brusach
- środa, 27 września 2023 9:05
Gmina Czersk:
Ruszyło głosowanie nad Czerskim Budżetem Obywatelskim. Potrwa do 16 października
- środa, 27 września 2023 8:03
Sport:
W Pucharze Polski z Resovią Rzeszów. Chojniczanka podejmie dziś (27.09.) pierwszoligowca
- środa, 27 września 2023 8:00
Chojnice:
Chojnice szukają funduszy na wymianę ponad 1600 opraw lamp ulicznych
- wtorek, 26 września 2023 13:40
Gmina Brusy: Artykuł sponsorowany
Uczniowie skorzystają z nowych pomocy dydaktycznych
- wtorek, 26 września 2023 10:31
Sport:
Zawodniczki Red Devils Ladies Chojnice zdobyły z kobiecą reprezentacją Polski brąz Europejskiej Ligi Beach Soccera
- wtorek, 26 września 2023 9:04
Chojnice:
Trwają przygotowania do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Liderzy z Chojnic poszukują chętnych do pomocy (ROZMOWA)
- wtorek, 26 września 2023 7:21
Gmina Brusy:
Złe wiadomości dla mieszkańców gminy Brusy. Nie będzie dofinansowania dla drogi powiatowej w kierunku Czernicy
- wtorek, 26 września 2023 7:21
Gmina Chojnice:
Szykuje się kolejna współpraca przy budowie dróg miedzy Kęsowem i gminą Chojnice
- poniedziałek, 25 września 2023 12:32
Chojnice:
Program "Mieszkanie za remont" do poprawki. Do pilotażowego projektu zakwalifikowały się tylko 2 z 8 rodzin
- poniedziałek, 25 września 2023 12:27
Sport:
Za nami kolejna edycja Błękitnej Wstęgi Jeziora Charzykowskiego (WYNIKI)
- poniedziałek, 25 września 2023 12:04
Chojnice:
Matka zamknęła dwoje dzieci w domu na całą dobę. Chłopców z mieszkania uwolniły chojnickie służby
- poniedziałek, 25 września 2023 9:52
Powiat chojnicki:
Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach oraz Zespół Szkół w Brusach mają mieć własne sale gimnastyczne
- poniedziałek, 25 września 2023 7:41
Gmina Konarzyny:
Gmina Konarzyny ubiega się o dofinansowanie przebudowy byłego posterunku policji
"Opowiem Ci historię"
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:

19:03Czy będzie coś więcej niż pierwsza runda? Chojniczanka gra z Resovią o awans do 1/16 finału Pucharu Polski (RELACJA)
9:17W ten weekend Wieloboje Uniwersalne w Chojnicach. Konkurencje będą rozgrywane w Chojnicach i Brusach
8:03W Pucharze Polski z Resovią Rzeszów. Chojniczanka podejmie dziś (27.09.) pierwszoligowca
10:34Nasi zapaśnicy na razie bez kwalifikacji olimpijskiej. Arkadiusz Kułynycz i Patryk Bednarz odpadli w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Belgradzie
10:31Zawodniczki Red Devils Ladies Chojnice zdobyły z kobiecą reprezentacją Polski brąz Europejskiej Ligi Beach Soccera
Reklama
Reklama
Polska i Świat:
Studentów nie stać na wynajem mieszkań, więc szturmują akademiki
zobacz wideoWraca możliwość "skasowania" punktów karnych kursem. Eksperci krytykują, a piraci zacierają ręce
zobacz wideoNa rynku w Białymstoku uruchomiono "wyborczy" budzik w ramach profrekwencyjnej akcji "Nie śpij, bo cię przegłosują"
zobacz wideoW Pile zginął spadochroniarz. Z niewyjaśnionych przyczyn jego spadochron się nie otworzył
zobacz wideoW związku z aferą wizową wrócą kontrole na granicach? Eksperci komentują
zobacz wideo
Ostatnio dodane artykuły
19:03Czy będzie coś więcej niż pierwsza runda? Chojniczanka gra z Resovią o awans do 1/16 finału Pucharu Polski (RELACJA)
14:48Chojnice: Kandydatki do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej namawiają do pójścia na wybory
14:37„W Polsce walczą dwa wrogie plemiona”. Konferencja prasowa kandydatów Trzeciej Drogi na rynku w Chojnicach
12:43Czteroosobowa szajka okradająca tucholskie sklepy zatrzymana. Jeden ze sprawców wpadł na gorącym uczynku
10:41Studentów nie stać na wynajem mieszkań, więc szturmują akademiki
10:40Wraca możliwość "skasowania" punktów karnych kursem. Eksperci krytykują, a piraci zacierają ręce
10:30Specjalna komisja spotkała się w miejscu śmiertelnego wypadku koło Wysina w powiecie kościerskim
10:23Jest decyzja o dofinansowaniu. Dwa zabytki w Kościerzynie niebawem doczekają się renowacji
10:14Będzie wymiana zabytkowych okien w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach
9:52Wypadek podczas prac polowych w Polnicy, w gminie Człuchów. 43-latek stracił nogę