Reklama
- środa, 22 lutego 2023 9:55
Gmina Chojnice:
Mieszkańcy Charzyków są zaniepokojeni możliwością większej zabudowy w sąsiedztwie plaży
Powstaje tu plan miejscowy.
Mieszkańców Charzyków k. Chojnic niepokoi kolejny duży obiekt, który miałby powstać w okolicach plaży. W centrum tej miejscowości turystycznej stanął już apartamentowiec, który swoimi gabarytami wywołał niezadowolenie niektórych osób. Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Charzykowach padały pytania o nowe tego typu inwestycje. Szczególnie jedną, w sąsiedztwie placu zabaw i amfiteatru.
- Po jednej stronie naszego domu, że tak powiem, wybudowano budynek. Czy jest jakiś plan, bo co chwilę słyszymy, że ma być jakiś hotel budowany. Czy my się coś możemy dowiedzieć?
mieszkanka
Mówiła podczas zebrania jedna z mieszkanek Charzyków.
Obecny na zebraniu dyrektor Wydziału Budownictwa Urzędu Gminy w Chojnicach Zdzisław Stormann nie odniósł się szerzej do sprawy. Poinformował, że powstaje plan miejscowy, który określi, jakie obiekty będą mogły powstawać. Projektant przedłożył gminie koncepcję zabudowy, ale z kilku względów ta się urzędnikom nie spodobała:
- Ma to skorygować i wtedy dopiero będzie odsyłany projekt planu do uzgodnień. Na tę chwilę jest tylko i wyłącznie wywołany plan miejscowy.
Zdzisław Stormann
Mówił dyrektor Wydziału Budownictwa w Urzędzie Gminy Chojnice Zdzisław Stormann.
Zaznaczył, że zainteresowani mieszkańcy Charzyków mogą poznać szczegóły koncepcji w jego biurze, a postępowanie nie jest tajemnicą. Procedura tworzenia planu miejscowego będzie kontynuowana, gdy projektant zastosuje się do uwag urzędników.

- poniedziałek, 27 marca 2023 12:36
Chojnice:
18-latek z Człuchowa stracił prawo jazdy, które odebrał kilka godzin wcześniej
- poniedziałek, 27 marca 2023 12:22
Chojnice:
W najbliższą środę w Chojnicach odbędzie się konferencja na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży (ROZMOWA)
- poniedziałek, 27 marca 2023 10:37
Chojnice:
W poniedziałek ma się rozpocząć asfaltowanie Drogi do Igieł w Chojnicach. "W ciągu 2 tygodni wykonawca zakończy prace"
- galeria: 2
- poniedziałek, 27 marca 2023 10:30
Czersk:
Naczelnik OSP w Czersku zrezygnował z funkcji. Burmistrz jest zaniepokojony tą sytuacją
- poniedziałek, 27 marca 2023 9:53
Gmina Czersk:
Przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu, w gminie Czersk, ma stanąć sala sportowa
- poniedziałek, 27 marca 2023 8:15
Gmina Chojnice:
Ile nowych komisji wyborczych będzie w gminie Chojnice? Urząd już sprawdza. "Są trzy warunki"
- galeria: 8
- poniedziałek, 27 marca 2023 8:10
Gmina Chojnice:
Trwa drugi etap przebudowy drogi powiatowej w Klawkowie k. Chojnic. "PKP pozwoliły na rozebranie wiaduktu" (FOTO)
- galeria: 40
- niedziela, 26 marca 2023 21:50
SPORT:
Jaroslav Piesotskyi nie zdziałał cudów w debiucie w roli trenera. Constract Lubawa rozgromił Red Devils Chojnice 7:0 (FOTO)
- galeria: 20
- niedziela, 26 marca 2023 10:01
SPORT:
Rezerwy Chojniczanki rozgromiły 7:1 Borowiaka Czersk w czwartoligowych derbach regionu (FOTO)
- galeria: 19
- niedziela, 26 marca 2023 8:45
Chojnice:
Pisanka w roli głównej - Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na świąteczną wystawę do Bramy Pomorza
- niedziela, 26 marca 2023 8:38
Gmina Chojnice:
Jest nowa mapa turystyczno-krajoznawcza z opisem najważniejszych atrakcji gminy Chojnice
- niedziela, 26 marca 2023 8:37
Chojnice:
Chojnicki ratusz wydał drukowany biuletyn informacyjny. Do końca miesiąca ma on trafić do 10 tys. seniorów w mieście
- sobota, 25 marca 2023 17:45
Chojnice:
23-latek kierujący audi spowodował zderzenie trzech aut na skrzyżowaniu ulic Bytowskiej i Leśnej w Chojnicach
- galeria: 7
- sobota, 25 marca 2023 15:35
Chojnice:
Zdarzenie z udziałem trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Bytowskiej i Leśnej w Chojnicach. Jedna osoba trafiła do szpitala AKTUALIZACJA (FOTO)
- sobota, 25 marca 2023 10:31
SPORT:
"Ta kandydatura będzie najbardziej optymalna w aktualnej sytuacji klubu". Nowy trener Red Devils Chojnice to Jaroslav Piesotskyi
- sobota, 25 marca 2023 8:34
Chojnice:
LGR "Morenka" ma pieniądze dla organizacji pozarządowych. Rusza z konkursem w ramach Nowego Akumulatora Społecznego
- sobota, 25 marca 2023 8:33
Gmina Konarzyny:
Gmina Konarzyny kupiła policjantom z rewiru w Charzykowach nowy alkomat
- piątek, 24 marca 2023 17:21
SPORT: Sportowy Weekend nr 203
"Kibic czy dziennikarz mają tę przewagę, że oceniają po meczu. Trener musi wybrać przed". Jacek Burglin o odejściu z Red Devils
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:

21:50Jaroslav Piesotskyi nie zdziałał cudów w debiucie w roli trenera. Constract Lubawa rozgromił Red Devils Chojnice 7:0 (FOTO)
10:01Rezerwy Chojniczanki rozgromiły 7:1 Borowiaka Czersk w czwartoligowych derbach regionu (FOTO)
10:31"Ta kandydatura będzie najbardziej optymalna w aktualnej sytuacji klubu". Nowy trener Red Devils Chojnice to Jaroslav Piesotskyi
17:21"Kibic czy dziennikarz mają tę przewagę, że oceniają po meczu. Trener musi wybrać przed". Jacek Burglin o odejściu z Red Devils
15:46"Chciałoby się jeszcze trochę więcej tej jakości piłkarskiej". Chojniczanka zremisowała 3:3 w sparingu z Chrobrym Głogów
Reklama
Reklama
Polska i Świat:
Metan łączy ponad podziałami. Europosłowie podpisali deklarację na rzecz zablokowania rozporządzenia UE
zobacz wideoZapalenie płuc, niewydolność serca, nawet zawał. Szczecińskie szpitale pełne chorych z ciężkim przebiegiem grypy i COVID-u
zobacz wideoDym i utrudnienia w pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Protest górników
zobacz wideoOsoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie kończą protest w Sejmie. "Ze strony PiS spotkaliśmy się ze znieczulicą i brakiem szacunku"
zobacz wideoPolicja prowadzi obławę na sprawców napadów na kantory w Tychach i Lubawce
zobacz wideo
Ostatnio dodane artykuły
15:30Klocki LEGO - zabawa dla małych i dużych
12:3618-latek z Człuchowa stracił prawo jazdy, które odebrał kilka godzin wcześniej
12:22W najbliższą środę w Chojnicach odbędzie się konferencja na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży (ROZMOWA)
11:57Gmina Debrzno deklaruje dofinansowanie działalności filii szpitalnej przychodni
11:1723-latek z powiatu kościerskiego został zatrzymany za posiadanie amfetaminy
11:0719-latek z powiatu kościerskiego okradał skrzynki szlabanowe i samochodowe myjnie
10:52Władze powiatu sępoleńskiego rozstrzygają pierwsze trzy przetargi na budowę dróg
10:37W poniedziałek ma się rozpocząć asfaltowanie Drogi do Igieł w Chojnicach. "W ciągu 2 tygodni wykonawca zakończy prace"
10:30Naczelnik OSP w Czersku zrezygnował z funkcji. Burmistrz jest zaniepokojony tą sytuacją
9:53Przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu, w gminie Czersk, ma stanąć sala sportowa