
- piątek, 2 listopada 2018 9:54
Kościerzyna
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Kościerzynie
Trzech mieszkańców powiatu bytowskiego zatrzymało pijanego kierowcę w Kościerzynie.
Do zdarzenia doszło wczoraj (1.11.) po godzinie 23.00 na stacji paliw przy ulicy Hallera. Młodzi mężczyźni zauważyli poruszającego się chwiejnym krokiem kierowcę forda mondeo, od którego wyraźnie czuć było woń alkoholu. Mężczyźni udaremnili kierowcy forda dalszą podróż i wezwali policję - mówi Weekend FM rzecznik kościerskiej policji Piotr Kwidziński:
- Na miejsce przyjechali policjanci, którzy przebadali tego kierującego fordem mondeo 31-letniego obywatela Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano z uwagi na to, że nie ma stałego miejsca pobytu na terytorium Polski, a istnieje obawa ukrycia się lub ucieczki.
Piotr Kwidziński
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia.

O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- piątek, 12 września 2025 10:38
Powiat kościerski
Wojewoda pomorska wszczęła procedurę wygaszenia mandatu przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego
- piątek, 12 września 2025 10:18
Kościerzyna
Zaginął 47-letni mieszkaniec Kościerzyny. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny
- piątek, 12 września 2025 9:15
Powiat kościerski
Rusza pierwszy w historii powiatu kościerskiego budżet obywatelski. Radni powołali go na ostatniej sesji (ROZMOWA)
- piątek, 12 września 2025 7:20
Powiat kościerski
W sobotę 13 września odbędą się pokazy niezwykłych filmów we wdzydzkim muzeum
- piątek, 12 września 2025 6:58
Powiat kościerski
Sądził, że pomaga koledze i przelał pieniądze. 31-latek z powiatu kościerskiego to kolejna ofiara oszustów
- czwartek, 11 września 2025 12:56
Kościerzyna
Funkcjonariusze KPP w Kościerzynie apelują o pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży w markecie w Kościerzynie
- czwartek, 11 września 2025 12:41
Powiat kościerski
Pędził w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy i otrzymał słony mandat
- czwartek, 11 września 2025 10:14
Powiat kościerski
Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się posiedzenie przygotowawcze w sprawie zabójstwa noworodków w Czernikach
- czwartek, 11 września 2025 7:45
Kościerzyna
W najbliższą sobotę (13.09.) w Kościerzynie odbędzie się druga odsłona Kościerskich Spotkań Rodzinnych
- 2
- środa, 10 września 2025 10:55
Gmina Kościerzyna
Zakończyła się budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Małym Klinczu, w gminie Kościerzyna
- wtorek, 9 września 2025 11:43
Powiat kościerski
Straciła prawie 56 tys. zł. 70-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego padła ofiarą internetowych oszustów
- poniedziałek, 8 września 2025 12:37
Powiat kościerski
40-latek miał przy sobie narkotyki, a 35-latkę obejmował dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
- 13
- poniedziałek, 8 września 2025 10:35
Gmina Nowa Karczma
W Nowej Karczmie oficjalnie oddano do użytku nowoczesny kompleks sportowy za ponad 8 mln złotych (FOTO)
- sobota, 6 września 2025 8:29
Kościerzyna
Jutro (7.09.) w Kościerzynie odbędzie się pierwszy Pomorski EkoFestiwal w Kościerzynie
- piątek, 5 września 2025 7:56
Kościerzyna
Porozmawiajmy o naszym mieście - zachęcają władze Kościerzyny i organizują spotkanie otwarte z mieszkańcami
- piątek, 5 września 2025 7:05
Powiat kościerski
80-latek z powiatu kościerskiego padł ofiarą internetowych oszustów
- piątek, 5 września 2025 7:02
Gmina Kościerzyna
Uroczysta sesja w gminie Kościerzyna. Samorząd odnowi partnerstwo z gminą Pniewy
- czwartek, 4 września 2025 12:11
Powiat kościerski
Policyjne kontrole ciężarówek na drogach powiatu kościerskiego. Czterech kierowców zostało ukaranych mandatami
- czwartek, 4 września 2025 7:50
Kościerzyna
Czy budowa nowego odcinka kanalizacji deszczowej zakończy problem podtopień w centrum Kościerzyny?
- 4
- środa, 3 września 2025 9:23
Kościerzyna
Prace dodatkowe opóźniły o miesiąc otwarcie pierwszego publicznego żłobka w Kościerzynie (ROZMOWA)
- wtorek, 2 września 2025 12:15
Powiat kościerski
Kościerska policja zatrzymała sprawców pobicia na terenie myjni. To 17-latek i dwaj 15-latkowie
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
14:39Święto w Czersku, święto w Tucholi. Handball zadebiutował w I lidze, a Tucholanka zagrała na 80-lecie z Chojniczanką
7:41Kolarskie święto w Bytowie. Jutro (13.09) odbędzie się tu finał cyklu Orlen Lang Team Race
22:23Na trybunach święto, a na boisku górą goście. Chojniczanka zawitała do Tucholi na mecz z okazji 80-lecia Tucholanki (FOTO)
22:23Na trybunach święto, a na boisku górą goście. Chojniczanka zawitała do Tucholi na mecz z okazji 80-lecia Tucholanki (FOTO)
11:35Mateusz Lisowski po dwóch miesiącach odszedł z Chojniczanki. Jego kontrakt z klubem został rozwiązany
Ostatnio dodane artykuły:
23:07Zderzenie dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej 212. Kierowca jednego z aut oddalił się z miejsca zdarzenia
13:25Mieszkańcy Pawłówka w gminie Przechlewo przeciw nowym chlewniom. Emocje na spotkaniu z potencjalnym inwestorem (FOTO)
11:14W sobotę (13.09) pierwsze w regionie wyścigi traktorów we Władysławku koło Chojnic. Będą też inne atrakcje
10:50Stowarzyszenie "Człuchów jest Ważny" organizuje cykl imprez w całym powiecie. W ten weekend festyny w Człuchowie i Czarnem
10:38Wojewoda pomorska wszczęła procedurę wygaszenia mandatu przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego
10:18Zaginął 47-letni mieszkaniec Kościerzyny. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny
9:53W Kamieniu Krajeńskim dziś (12.09) oficjalne otwarcie strefy Street Workout
9:50Śmiertelny wypadek w Więcborku. Nie żyje 76-letni kierowca renault megane
9:15Rusza pierwszy w historii powiatu kościerskiego budżet obywatelski. Radni powołali go na ostatniej sesji (ROZMOWA)
8:18Rozpoczął się kolejny etap modernizacji centrum Czerska. Utrudnienia na ulicach Królowej Jadwigi i Rynkowej