
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij oknoWszyscy czterej oskarżeni zostali uznani za winnych zarzucanych im czynów i usłyszeli wyroki od 6 do 13 lat więzienia.
W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy był także Michał Drejer:
Najwięcej - 13 lat - w więzieniu spędzi Alessandro G., czyli ten, który uderzył strażnika Ryszarda B. i w konsekwencji spowodował jego śmierć.
- Przewidując możliwość pozbawienia życia i godząc się na to uderzył go co najmniej jeden raz metalową kotwą w głowę, czym spowodował u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu. [sędzia]
Na 12 lat za kratkami zostali skazani Dariusz K. oraz Bartosz B, który odpowiadał także za dźgnięcie nożem funkcjonariusza w Inowrocławiu.
Mniejszą karę dostał Tomasz J., oskarżony tylko o współudział w pobiciu i ucieczce ze schroniska. Trafi on za kratki na 6 lat.
Sąd nie zgodził się na obecność mediów podczas odczytania uzasadnienia wyroku.
Dzisiejsza rozprawa rozpoczęła się z kilkuminutowym opóźnieniem - oskarżeni zostali doprowadzeni na salę z kilkuosobową obstawą, przechodząc obok grupki dziennikarzy nie powiedzieli ani słowa i - z jednym wyjątkiem, nie wyglądali na osoby, które boją się surowego wyroku.
Przejęci byli za to dziadkowie jednego z oskarżonych, którzy pojawili się przed salą rozpraw:
- Wierzymy w to, że nie zrobił nic złego. Wszystkich to poruszyło, bo zginął człowiek. Za nich wszystkich chciałabym przeprosić, błagać o wybaczenie.
Choć cały proces o zabójstwo strażnika z chojnickiego Schroniska dla Nieletnich jest niejawny, sędzia będzie rozpatrywał wnioski dziennikarzy o zarejestrowanie samego ogłoszenia wyroku.
relacja

Słuchaj w: