- piątek, 1 września 2006 13:00
Na terenie gminy Sępólno Krajeńskie mają powstać 2 elektrownie wiatrowe i wodna
Wielkie wiatraki prądotwórcze chce postawić w dwóch wsiach w gminie Sępólno Krajeńskie – w Grochowcu i Sikorzu – inwestor z Inowrocławia.
Podobną elektrownię, tylko że wodną, na rzece Sępoleńce chce wybudować właściciel młyna w Sępólnie. Do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęły już stosowne wnioski w tej sprawie.
„Inwestor dysponuje badaniami, z których wynika, że w tych dwóch miejscach jest odpowiednia siła wiatru do napędzania elektrowni wiatrowych” – powiedział burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Jak dodał, żadnych przeciwwskazań nie ma. „Zrobimy wszystko, żeby te decyzje zostały wydane. Bardzo zależy nam właśnie na elektrowni wodnej i uporządkowaniu spraw związanych z zaporą na młynie, co przy budowie tego typu obiektu na pewno będzie uregulowane” – powiedział burmistrz. Nie ma też przeszkód, by na terenie gminy powstały elektrownie wiatrowe.
Weekend FM
redakcja@weekendfm.pl
Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.