Specjalistyczny dron badał dym z kominów w Miastku. Nie stwierdzono spalania śmieci w prywatnych piecach

"Wyniki są optymistyczne".

Specjalistyczny dron badał dym z kominów w Miastku. Nie stwierdzono spalania śmieci w prywatnych piecach
fot. UM w Miastku

"Wyniki są optymistyczne, nie stwierdzono palenia śmieci" - mówi o ostatniej akcji miasteckiego ratusza burmistrz Jerzy Wójtowicz. Chodzi o badanie składu dymu z kominów za pomocą specjalistycznego drona. Urząd miasta zlecił takie badanie zewnętrznej firmie. Testy odbyły się w godzinach popołudniowych na różnych osiedlach miasta. Wyniki były zadowalające.

Zewnętrzna firma przeprowadziła badanie tego, co wydobywa się z kominów. Tu jest taka dobra informacja, nie stwierdzono, żeby z jakiegokolwiek komina wydobywały się dymy, które zawierają jakieś formaldehydy, czy jakieś substancje świadczące o tym, że jest spalany niewłaściwy opał, czy jakieś tworzywa sztuczne. Mamy w Miastku czyste powietrze. Oczywiście są jakieś inne pyły itd., ale z kominów nic złego się nie wydobywało.

Jerzy Wójtowicz

Mówi Weekend FM burmistrz Miastka Jerzy Wójtowicz.

Władze Miastka planują jeszcze powtórzenie badania. Zgodnie z przepisami za spalanie odpadów w piecu mieszkaniec może zostać pouczony lub ukarany mandatem do 500 zł. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu i skierowania sprawy do sądu ten może zasądzić grzywnę nawet do 5 tys. zł.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno