Państwo pruskie wychodziło z założenia, że na lasach trzeba zarobić. A najłatwiej było to osiągnąć sadząc gatunki iglaste, na które w czasach rewolucji przemysłowej był bardzo duży popyt.
Jak funkcjonowała administracja leśna w czasach pruskich? Dokąd trafiało drewno pozyskane w Borach Tucholskich? Posłuchajcie:
Literatura:
J. Szwankowski, Powiat tucholski w latach 1875-1920. Administracja-ludność-gospodarka-kultura, Tuchola 2005.














