- czwartek, 5 września 2024 10:23
Powiat chojnicki
Starosta chojnicki został przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Pomorskiego
Na zastępcę Marka Szczepańskiego wybrano m.in. starostę bytowskiego Leszka Waszkiewicza.
Zmienił się skład zarządu Konwentu Starostów Województwa Pomorskiego. Od września na jego czele stoi starosta chojnicki Marek Szczepański. W tej funkcji zastąpił on byłego starostę malborskiego Mirosława Czaplę. Szczegółowy zakres prac chojnickiego samorządowa na czele gremium oraz podział komisji nie zostały jeszcze szczegółowo ustalone.
Zadań jest bardzo dużo. Ja jestem w samorządzie od 18 lat więc każda dziedzina jest mi znana. Na pewno blisko zawsze jestem, jeżeli chodzi o finanse samorządów i oświatę. Także to są tematy takie bardzo mi bliskie. Ale z racji doświadczenia mogę podejmować się też innych wyzwań.
Marek Szczepański
Mówi Weekend FM starosta Marek Szczepański.
Dodajmy, że członkowie konwentu jednogłośnie rekomendowali chojnickiego samorządowca także do zarządu Związku Powiatów Polskich. W Konwencie Starostów Województwa Pomorskiego na zastępów Marka Szczepańskiego wybrano starostę bytowskiego Leszka Waszkiewicza oraz starostę sztumskiego Leszka Sarnowskiego.
- czwartek, 16 stycznia 2025 7:11
Powiat chojnicki
Trwa przetarg na rozwijanie szkolnictwa zawodowego i rozbudowę Technikum nr 2 w Chojnicach
- środa, 15 stycznia 2025 10:44
Powiat chojnicki
Mniej ofiar śmiertelnych, ale przyczyny wypadków pozostają takie same. Chojnicka policja podsumowuje rok na drogach
- 60
- wtorek, 14 stycznia 2025 18:38
Powiat chojnicki
Pogrzeb Marcina Wróblewskiego, byłego zastępcy komendanta KP PSP w Chojnicach. "To co czyniło go wyjątkowym, to precyzja, pasja i ogromna troska" (FOTO)
- wtorek, 7 stycznia 2025 12:05
Powiat chojnicki
Pięciu poszukiwanych wpadło w weekend na terenie powiatu chojnickiego. Za dwoma wystawiono listy gończe
- piątek, 3 stycznia 2025 8:08
Powiat chojnicki
Od stycznia w Chojnicach nie działa żadna apteka całodobowa. "Funkcjonowanie całodobowe zależy od właścicieli aptek"
- poniedziałek, 30 grudnia 2024 11:48
Powiat chojnicki
Chojnicki CEW na czele projektu grantowego dla mieszkańców trzech powiatów
- poniedziałek, 23 grudnia 2024 11:33
Powiat chojnicki
Powiat chojnicki ma pieniądze dla organizacji pozarządowych
- 9
- piątek, 20 grudnia 2024 7:17
Powiat chojnicki
"Budżet jest stabilny, rozwojowy i zrównoważony"". Budżet powiatu chojnickiego na rok 2025 uchwalony
- czwartek, 19 grudnia 2024 6:51
Powiat chojnicki
"To drugi najwyższy budżet w historii powiatu". Dziś (19.12) w powiecie chojnickim sesja budżetowa
- 22
- piątek, 13 grudnia 2024 21:27
Sport ◆ Powiat chojnicki Sportowy Weekend nr 276
"Żeby coś osiągnąć trzeba być szalonym". Mateusz Dajnowski opowiada o biegu na 100 kilometrów, ale i o Indiach (WIDEO, FOTO)
- piątek, 13 grudnia 2024 9:08
Powiat chojnicki
Są umowy na wspólne drogowe inwestycje gminy i powiatu chojnickiego
- poniedziałek, 9 grudnia 2024 12:32
Powiat chojnicki
Kierowca dziwnie zachowywał się pod chojnickim marketem. Dwaj inni prowadzili pod wpływem alkoholu
- sobota, 7 grudnia 2024 9:08
Powiat chojnicki
W niedzielę (8.12) okazja na przejazd specjalnym pociągiem z Chojnic do Pruszcza Bagienicy i z powrotem
- środa, 4 grudnia 2024 6:55
Powiat chojnicki
Ruszyła kolejna edycja strażackiej akcji "Świąteczna paczka dla dzieciaczka". Prezenty trafią na dziecięcą onkologię
- wtorek, 26 listopada 2024 6:53
Powiat chojnicki
Jacek Zawadzki zastąpił Mariusza Palucha w Radzie Powiatu Chojnickiego
- piątek, 22 listopada 2024 13:16
Powiat chojnicki
W niedzielę (24.11) w Swornegaciach odbędzie się debata regionalistów ziemi bytowskiej, chojnickiej i człuchowskiej
- 8
- czwartek, 21 listopada 2024 11:33
Powiat chojnicki
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą "Święta Bożego Narodzenia w Powiecie Chojnickim" (FOTO)
- środa, 20 listopada 2024 10:39
Powiat chojnicki
Szykują się zmiany w statucie powiatu chojnickiego. Zarząd powiatu będzie pracował w składzie 4-osobowym
- środa, 20 listopada 2024 9:51
Powiat chojnicki
Chojnicki WOPR zbiera środki na zakup profesjonalnego drona
- wtorek, 19 listopada 2024 10:54
Powiat chojnicki
Ulica Drzymały w Chojnicach oraz dwie drogi w gminie Czersk zgłoszone do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
- wtorek, 19 listopada 2024 7:08
Powiat chojnicki
"Z klasyką przez Polskę". W Rytlu i w Brusach wystąpi uznany na świecie duet młodego pokolenia
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
23:31Wyszli z 1:3 na 5:3. Red Devils Chojnice mają drugie zwycięstwo w tym sezonie. "Chwała chłopakom. To co zrobili, to jest po prostu niemożliwe" (FOTO)
9:52Sukces chojnickiego tenisisty w Pabianicach. Mateusz Draszanowski zajął trzecie miejsce w wojewódzkim turnieju tenisa ziemnego
9:51Marta Prill z Gardy Bytów trenuje na zgrupowaniu bokserskiej Kadry Narodowej Kobiet. "Jej celem są mistrzostwa świata i Europy"
9:50"Jeżeli wygramy, to dalej będziemy w grze o utrzymanie". Red Devils Chojnice podejmą dziś (15.01.) Gwiazdę Ruda Śląska
8:33Poznaliśmy mistrza Czerskiej Ligi Halowej. Na kolejkę przed końcem rozgrywek mistrzostwo zapewniła sobie ekipa Inspektor Klima Team
Ostatnio dodane artykuły:
7:46Konferencja na temat polityki senioralnej gminy Chojnice w Silnie
7:26Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie węzła w Nieżychowicach
7:16Komunikacja nie tylko miejska, ale też wiejska? Wójt gminy Człuchów deklaruje chęć współpracy z władzami miasta
7:11Trwa przetarg na rozwijanie szkolnictwa zawodowego i rozbudowę Technikum nr 2 w Chojnicach
7:10Policjanci z Czarnego zatrzymali 31-latka, który dokonał kradzieży rozbójniczej
23:31Wyszli z 1:3 na 5:3. Red Devils Chojnice mają drugie zwycięstwo w tym sezonie. "Chwała chłopakom. To co zrobili, to jest po prostu niemożliwe" (FOTO)
11:2337-latek z powiatu kościerskiego prowadził auto mimo zakazu. Wpadł w ręce policjantów
11:14Sępoleńscy strażacy-ochotnicy zebrali pieniądze na zakup defibrylatora dla poszkodowanego przez powódź Stronia Śląskiego
10:44Mniej ofiar śmiertelnych, ale przyczyny wypadków pozostają takie same. Chojnicka policja podsumowuje rok na drogach
10:17Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołczygłowach dostali nowy radiowóz oraz kamerę termowizyjną