
- wtorek, 30 kwietnia 2024 11:07
Gmina Czersk
Czerscy radni obradowali po raz ostatni w kadencji. W ciągu pięciu ostatnich lat spotkali się na sesjach 66 razy
Na ostatniej sesji nie głosowano nad absolutorium dla obecnego burmistrza.
Ponad 60 razy w ostatniej kadencji obradowali radni Rady Miejskiej w Czersku. Ostatnia sesja odbyła się wczoraj (29.04). Obecny był zarówno kończący kadencję burmistrz Przemysław Biesek-Talewski, jak i burmistrz elekt Daniel Szpręga. Ten drugi obserwował obrady z widowni, ponieważ jego mandat radnego został już wygaszony. Ponad pięć lat pracy podsumował przewodniczący rady miejskiej.
Kadencja 2018-2024 była dla radnych bardzo pracowita. Odbyło się 66 sesji, co daje średni wynik jednej sesji na miesiąc. Nie licząc dzisiejszej sesji, rada podjęła 748 uchwał. Sukcesów w minionej kadencji było naprawdę wiele. Udało nam się pozyskać 132,5 mln zł środków zewnętrznych, a na inwestycje przeznaczyliśmy 135 mln.
Krzysztof Przytarski
Mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku Krzysztof Przytarski.
Jako ważniejsze inwestycje, wymienił budowę żłobka w Czersku i przedszkola w Łęgu oraz nowych budynków komunalnych. Poza tym zmodernizowano skrzydło budynku dworca PKP w Czersku oraz Domy Kultury w Czersku i Rytlu.
Na ostatniej sesji nie głosowano nad absolutorium dla obecnego burmistrza. Ma się nad tym pochylić już nowa rada miejska.
- niedziela, 15 czerwca 2025 8:44
Gmina Czersk
Gmina Czersk realizuje utwardzanie kilku odcinków dróg asfaltowych. Powstaną w siedmiu lokalizacjach
- 24
- sobota, 14 czerwca 2025 18:00
Gmina Czersk
Sołectwo Zapora w gminie Czersk świętuje pierwszy rok istnienia. Impreza jest połączona z Dniem Dziecka i powitaniem lata (FOTO)
- 18
- piątek, 13 czerwca 2025 23:34
Gmina Czersk
Przedszkole w Łęgu gotowe na przyjęcie dzieci. Obiekt został symbolicznie otwarty po raz drugi (FOTO)
- piątek, 13 czerwca 2025 8:22
Gmina Czersk
W sobotę (14.06) festyn na powitanie lata oraz pierwsza rocznica powstania sołectwa Zapora, w gminie Czersk
- wtorek, 10 czerwca 2025 6:47
Gmina Czersk
Jest termin uruchomienia przedszkola w Łęgu. "Budynek został uratowany przed tą wilgocią i tym grzybem"
- niedziela, 8 czerwca 2025 8:49
Gmina Czersk
Będzie wakacyjny pociąg z Torunia do Czerska. To bezpośrednie połączenie przez Bory Tucholskie
- piątek, 6 czerwca 2025 14:42
Gmina Czersk
Śledczy mają pewność, czyje zwłoki znaleziono w okolicach Wojtala. Przyczyna śmierci nie jest znana
- 6
- środa, 4 czerwca 2025 16:06
Gmina Karsin ◆ Gmina Czersk
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca gminy Karsin. W środę (4.06.) po południu odnaleziono jego zwłoki
- środa, 4 czerwca 2025 11:11
Gmina Czersk
Kierowca audi jechał w Czersku prawie 170 km/h. Był już wcześniej karany za szybką jazdę
- wtorek, 3 czerwca 2025 7:10
Gmina Czersk
Mariusz Paluch namawiał radnych z Czerska do wejścia w spółkę Promocja Regionu Chojnickiego
- piątek, 30 maja 2025 13:54
Muzyka ◆ Gmina Czersk
Natalia Szarmach-Pstrąg z Czerska wystąpi na SILE LOKALNOŚCI. Dziś odwiedziła Weekend FM z nową piosenką
- czwartek, 29 maja 2025 9:35
Gmina Czersk
Rada Miejska w Czersku podjęła apel w sprawie wilków. "Będziemy w tej kwestii pomagać rolnikom"
- niedziela, 25 maja 2025 14:07
Gmina Czersk
Poważny wypadek motorowerzysty w Kłodni koło Czerska. Śmigłowiec LPR przetransportował go do szpitala (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 22 maja 2025 7:44
Gmina Czersk
Ruszyły prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Tucholskiej i Starego Urzędu w Czersku. Jest zmiana organizacji ruchu
- środa, 21 maja 2025 10:17
Gmina Czersk
Sprawa domniemanych szczątków rakiety w Będźmierowicach umorzona. Niczego nie znaleziono
- 6
- wtorek, 20 maja 2025 14:00
Gmina Czersk
Dzisiaj (20.05) symbolicznie otwarto zmodernizowaną drogę powiatową z Czerska w kierunku Śliwic (FOTO)
- poniedziałek, 19 maja 2025 15:22
Gmina Czersk
Motocyklista w Czersku nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczkę zakończył na ogrodzeniu
- poniedziałek, 19 maja 2025 14:38
Gmina Czersk
Czy zaniedbanie było przyczyną śmierci licznych zwierząt gospodarskich w gm. Czersk? Wykaże to dochodzenie pod nadzorem prokuratora
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
8:38Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży
8:55Borowiacka Dycha po raz pierwszy w Tucholi. W sobotę (14.06) bieg ulicami miasta
8:50Sportowa rywalizacja i rodzinny festyn - Silno zaprasza na piłkarski turniej dla dzieci. "Swoją obecność potwierdziło osiem drużyn z gminy Chojnice"
8:41W niedzielę (15.06) Triathlon Przechlewo. Będą utrudnienia dla kierowców
Ostatnio dodane artykuły:
17:14Chojniczanka przegrała finał baraży i nie uzyskała promocji do I ligi. Trener zapowiada, że za rok będzie bezpośredni awans. "Obiecuję" (RELACJA)
12:58Nieszczęśliwy wypadek w Pile w gminie Gostycyn. Kierowca zerwał linię energetyczną i został poparzony
10:40Opowiem Ci historię, odcinek 179, specjalny. 750-lecie Chojnic, wiek XVIII
8:47W poniedziałek (16.06.) w człuchowskim zamku spotkanie z dr Olgą Solarz. Autorką reportażu "Dzikie Pole. Wojenna opowieść"
8:46Zespół Pieśni i Tańca Krëbane z Brus otrzymał dotację na stroje rybackie
8:45Zakończył się remont ulicy Ogrodowej w Sępólnie Krajeńskim (FOTO)
8:44Gmina Czersk realizuje utwardzanie kilku odcinków dróg asfaltowych. Powstaną w siedmiu lokalizacjach
8:43Nabiera tempa budowa kompleksu boisk sportowych w Nowej Karczmie
8:41OSP w Trzebielinie doczeka się nowego wozu bojowego. Pojazd ma trafić do jednostki jeszcze w tym roku
8:38Mecz o awans do I ligi. Chojniczanka zagra z Wieczystą w Krakowie w finale baraży