
- 14
- czwartek, 23 marca 2023 13:38
Chojnice
Budowa zachodniego obejścia Chojnic ruszyła już też od strony ulicy Sępoleńskiej (FOTO)
"Jestem zaskoczony tempem prac” - komentuje burmistrz Arseniusz Finster.
"Jestem zaskoczony tempem prac” - komentuje burmistrz Arseniusz Finster postęp robót przy budowie zachodniego obejścia. Prace przy budowie fragmentu nowej drogi wojewódzkiej 212 rozpoczęły się we wtorek 14 marca od strony ulicy Bytowskiej. Aktualnie widać już też wyraźnie, gdzie nowa arteria będzie zaczynała się od strony ulicy Sępoleńskiej. A będzie to w pobliżu tzw. węzła Nieżychowice.
- Firma realizuje trasowanie przebiegu zachodniego obejścia, czyli wywożą czarnoziem i przywożą piasek czy żwir. Pracuje codziennie 20 wozideł i dzisiaj już zakończą odcinek od Bytowskiej do Człuchowskiej. Potem przystępujemy do kolejnego odcinka od Człuchowskiej do Sępoleńskiej, potem firma schodzi na kilka miesięcy i rozpoczną się prace związane z infrastrukturą techniczną i również rozpocznie się budowa ronda Leśna-Bytowska.
Arseniusz Finster
Mówi Weekend FM burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. Aktualnie ciągle jeszcze trwają rozmowy o objazdach ulicy Bytowskiej w czasie gdy u zbiegu z ulicą Leśną będzie powstawało rondo. By nie blokować przepustowości ruchliwej drogi wprowadzając ruch wahadłowy, rozważane jest ułożenie na obrzeżach placu budowy płyt YOMB, by stworzyć swojego rodzaju bajpas.
- Jest taki pomysł, żeby nie realizować ruchu wahadłowego, tylko zrobić tzw. bypass, czyli wyłożyć drogę z płyt po przebiegu obwodnicy zachodniej, żeby ten ruch był ciągły, ale drogowcy odpowiadają, że na bypass tam jest troszeczkę mało miejsca. Trwają rozmowy, zobaczymy co będzie. Musimy uchronić ul. Dębową, Jarzębinową czy Wiśniową od tirów, ciągników siodłowych, które wożą minerały z Lipnicy.
Arseniusz Finster
Dodaje burmistrz Arseniusz Finster. - Zachęcamy do objazdów przez Chojniczki i Charzykowy - dodaje włodarz. Budowa zachodniego obejścia kosztuje ponad 70 mln zł i potrwa przez dwa lata.
Więcej na ten temat:

- sobota, 12 lipca 2025 8:22
Powiat chojnicki
Umowa na przebudowę mostu w Kamionce, w gminie Chojnice podpisana. Niebawem ruszy remont
- sobota, 12 lipca 2025 8:14
Chojnice
Koncert z muzyką latynoamerykańską w chojnickiej Fosie Miejskiej. Publiczność rozgrzeje Grupo Costa
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Powiat chojnicki
Trwa modernizacja orlików w Chojnicach i Malachinie, w gminie Czersk
- sobota, 12 lipca 2025 8:13
Gmina Chojnice
Kolejne wspólne przedsięwzięcie gminy Chojnice i Kęsowo. Wybudują pomost na Jeziorze Grochowskim
- sobota, 12 lipca 2025 8:03
Woj. pomorskie Audycja rolnicza w Weekend FM
Weekend na polu, odcinek 5. W tę hodowlę trzeba wejść na sto procent. O sytuacji producentów trzody chlewnej
- piątek, 11 lipca 2025 21:31
Gmina Chojnice
Pracowity dzień służb ratunkowych na drogach regionu. Dwa wieczorne zdarzenia w gminie Chojnice
- piątek, 11 lipca 2025 12:07
Gmina Chojnice
Zdarzenie drogowe w Pawłowie, w gminie Chojnice. Zderzyły się samochód osobowy i dostawczy
- piątek, 11 lipca 2025 7:23
Gmina Chojnice
Wernisaż malarski Macieja Szulca w Swornegaciach. To jego wystawienniczy debiut
- piątek, 11 lipca 2025 7:22
Gmina Czersk
Zakład Usług Komunalnych w Czersku otrzymał dofinansowanie na modernizację oczyszczalni ścieków
- piątek, 11 lipca 2025 7:14
Gmina Brusy
W piątek 11 lipca w Brusach odbędzie się podsumowanie Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego
- czwartek, 10 lipca 2025 13:08
Woj. pomorskie ◆ Woj. wielkopolskie
IMGW ostrzega: w piątek intensywne opady deszczu, możliwe są też burze. Ostrzeżenie 1. stopnia dla wszystkich powiatów w regionie
- czwartek, 10 lipca 2025 10:07
Chojnice
Przetarg na budowę lodowiska w Chojnicach rozstrzygnięty. Pierwsi łyżwiarze skorzystają z obiektu pod koniec 2026 roku (ROZMOWA)
- 8
- czwartek, 10 lipca 2025 8:45
Chojnice
Ulica Obrońców Chojnic ponownie przejezdna. Utrudnienia tylko w obrębie budowy ronda na ul. Gdańskiej (FOTO)
- czwartek, 10 lipca 2025 6:59
Gmina Chojnice
Muzyczna gratka w Swornegaciach i Charzykowach przeniesiona. GOK zaprosił śpiewaków operowych i orkiestrę (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 10 lipca 2025 6:58
Chojnice
W chojnickim Szpitalu Specjalistycznym wydłużono godziny pracy laboratorium diagnostycznego
- środa, 9 lipca 2025 20:00
Gmina Czersk
Kolejny wypadek nastolatka na hulajnodze elektrycznej. W Czersku 13-latek przewrócił się i uderzył głową o chodnik
- środa, 9 lipca 2025 11:25
Chojnice
W holu chojnickiego szpitala staną biletomaty. To kolejny krok w kierunku tzw. zmian kolejkowych w lecznicy
- wtorek, 8 lipca 2025 20:51
Gmina Chojnice
Kolizja trzech aut na obwodnicy Chojnic. Trzy osoby trafiły na badania do szpitala (FOTO)
- 2
- wtorek, 8 lipca 2025 12:17
Chojnice
Ponad kilogram twardych narkotyków zabezpieczyli kryminalni w domu jednego z mieszkańców Chojnic
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
9:50Lech Stoltman po raz 12. mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Chojniczanin przygotowuje się już do mistrzostw świata
9:57Sukces zawodniczki Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na jeziorze Garda. Alicja Dampc mistrzynią Europy w żeglarstwie
8:48Człuchowski policjant zdobył miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie w Suszu
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
8:48Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku w ramach Dni Więcborka zaprasza dziś (12.07) na koncert Grubsona
8:22Umowa na przebudowę mostu w Kamionce, w gminie Chojnice podpisana. Niebawem ruszy remont
8:16Prace Salvadora Dali do obejrzenia w Muzeum Regionalnym Człuchowie. Wystawa potrwa do końca lipca
8:14Rusza Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi. W tym roku pod hasłem "Pielgrzymi nadziei"
8:14Koncert z muzyką latynoamerykańską w chojnickiej Fosie Miejskiej. Publiczność rozgrzeje Grupo Costa
8:14Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza na wieczór ze stand-upem
8:13Trwa modernizacja orlików w Chojnicach i Malachinie, w gminie Czersk
8:13Kolejne wspólne przedsięwzięcie gminy Chojnice i Kęsowo. Wybudują pomost na Jeziorze Grochowskim
8:03Weekend na polu, odcinek 5. W tę hodowlę trzeba wejść na sto procent. O sytuacji producentów trzody chlewnej
21:31Pracowity dzień służb ratunkowych na drogach regionu. Dwa wieczorne zdarzenia w gminie Chojnice