Reklama
- wtorek, 21 czerwca 2022 19:38
Gmina Chojnice:
W Charzykowach w gminie Chojnice doszło do rozszczelnienia rury z gazem
Ze względów bezpieczeństwa wyłączono z ruchu ulice: Klonową, Lipową, Świerkową, Leśną i częściowo Turystyczną
Około godz. 18:30 przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Klonowej w miejscowości Charzykowy w gminie Chojnice doszło do uszkodzenia i rozszczelnienia rury średniego ciśnienia z gazem. Na miejscu pracowało 10 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Ratownicy zarządzili wynoszącą 100 m strefę ewakuacji. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto kilka ulic. Przez blisko dwie godziny nieprzejezdne były: Klonowa, Lipowa, Świerkowa, Leśna i częściowo Turystyczna.
Linia 63 mm, prawdopodobnie uszkodzona w wyniku prac ziemnych. Przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia, pierwsze co rozpoczęliśmy działania związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Ewakuowaliśmy 43 osoby. Nasze działania polegały m.in. na zabezpieczeniu, ale też rozstawieniu kurtyn tak, żeby niwelować ten wyciek gazu.
Błażej Chamier Cieminski
Mówi Weekend FM komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach brygadier Błażej Chamier Cieminski.
Na miejscu interweniowało również pogotowie gazowe.

- wtorek, 30 maja 2023 11:32
Czersk:
Reorganizacja Centrum Usług Społecznych w Czersku. Wszystko do załatwienia w jednym okienku
- wtorek, 30 maja 2023 10:07
Czersk:
W Czersku odbędzie się dziś (30.05) sesja absolutoryjna. W programie też zmiany w budżecie
- wtorek, 30 maja 2023 9:28
Sport:
Borowiak Czersk spadł z IV ligi. Bytovia Bytów też jest już jedną nogą w okręgówce
- wtorek, 30 maja 2023 8:50
Sport:
Tomasz Kriezel z Czerska został futsalowym mistrzem Polski. Jego Constract Lubawa wygrał finał fazy play-off
- poniedziałek, 29 maja 2023 16:18
Chojnice:
W chojnickiej Szkole Technicznej BZDZ odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku
- poniedziałek, 29 maja 2023 15:34
Gmina Brusy:
Wiadomo już, kiedy mieszkańcy sołectwa Męcikał pójdą do urn
- poniedziałek, 29 maja 2023 11:33
Gmina Czersk:
W spalonym zakładzie pracowało 50 osób. Władze gminy Czersk deklarują pomoc poszkodowanej firmie
- poniedziałek, 29 maja 2023 11:10
Gmina Chojnice:
Czy na terenie ZZO w Nowym Dworze k. Chojnic powstanie spalarnia odpadów? Władze spółki złożyły wniosek
- poniedziałek, 29 maja 2023 10:41
Chojnice:
Burmistrz Chojnic zaprasza mieszkańców części Osiedla Kolejarz na spotkanie w sprawie modernizacji dróg
- galeria: 13
- poniedziałek, 29 maja 2023 3:34
Gmina Czersk:
Płonął zakład stolarski w gminie Czersk. Z pożarem walczyło około 100 strażaków. "Ogniem objęty jest cały teren zakładu" (FOTO, WIDEO)
- niedziela, 28 maja 2023 18:39
SPORT:
Chojniczanka bez wyjazdowego zwycięstwa przez cały sezon. Zremisowała z Odrą Opole 1:1. "Mamy problem z wykańczaniem akcji"
- niedziela, 28 maja 2023 8:28
Sport:
Ostatnia szansa na wyjazdowe zwycięstwo. Chojniczanka zagra dziś (28.05.) w Opolu z Odrą
- niedziela, 28 maja 2023 8:27
Chojnice:
2024 w Chojnicach rokiem lekarza Nataniela Mateusza Wolfa? Decyzję w tej sprawie podejmą jutro (29.05) chojniccy radni
- niedziela, 28 maja 2023 8:26
Powiat chojnicki:
Wiadomo, jaka firma wybuduje bramę Kaszubskiej Marszruty w powiecie chojnickim
- galeria: 15
- sobota, 27 maja 2023 19:55
Czersk:
W Czersku rzucali laczkami. Majówka połączona z Dniem Dziecka (FOTO)
- galeria: 6
- sobota, 27 maja 2023 11:35
Chojnice:
Weekend w ogrodzie. Odcinek 5. Zaglądamy do wiejskiego ogrodu (FOTO)
- sobota, 27 maja 2023 8:23
Chojnice:
Jutro (28.05) w Chojnickim Centrum Kultury spektakl o trudnościach i kryzysie okresu dorastania
"Opowiem Ci historię"
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:

9:28Borowiak Czersk spadł z IV ligi. Bytovia Bytów też jest już jedną nogą w okręgówce
8:50Tomasz Kriezel z Czerska został futsalowym mistrzem Polski. Jego Constract Lubawa wygrał finał fazy play-off
21:37Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna z awansem do Ligi Centralnej! "To już po prostu charakter walczył"
18:39Chojniczanka bez wyjazdowego zwycięstwa przez cały sezon. Zremisowała z Odrą Opole 1:1. "Mamy problem z wykańczaniem akcji"
17:15Mateusz Dajnowski i Dominik Mroziewicz wygrali jubileuszowy 30. Bieg Tura w Człuchowie (FOTO, WYNIKI)
Reklama
Reklama
Polska i Świat:
"Czarny dzień dla polskiej demokracji". Nowa Lewica o decyzji prezydenta ws. "lex Tusk"
zobacz wideoErdogan wygrał wybory prezydenckie w Turcji. "Putin może się cieszyć, bo rywal Erdogana postawiłby na normalną dyplomację"
zobacz wideo"Lex Tusk" czeka na decyzję prezydenta. "Ta ustawa to kwintesencja Orwellowskiego działania PiS"
zobacz wideoByły RPD: Dziecko to obywatel tu i teraz. Przyjazna atmosfera w szkole to nic nadprzyrodzonego
zobacz wideoMężczyzna zadzwonił na policję, bo żona dźgnęła go w serce. Zmarł, zanim nadeszła pomoc
zobacz wideo
Ostatnio dodane artykuły
12:15Gmina Tuchola oficjalnie zakończyła preferencyjną sprzedaż węgla. Udało się sprzedać cały zapas
11:52Trwa budowa drogi z Łubiany do Grzybowa w gminie Kościerzyna. Koszt zadania to 5 mln 900 tys. zł
11:32Reorganizacja Centrum Usług Społecznych w Czersku. Wszystko do załatwienia w jednym okienku
10:07W Czersku odbędzie się dziś (30.05) sesja absolutoryjna. W programie też zmiany w budżecie
9:50Jest coraz mniej chętnych do prowadzenia rodzin zastępczych - alarmuje człuchowski PCPR (ROZMOWA)
9:45Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na spotkanie autorskie z Kacprem Gładychem
9:39W Sępólnie Krajeńskim ruszyła budowa ronda. Na ulicy Kościuszki obowiązuje ruch wahadłowy (FOTO)
9:31Do Sępólna Krajeńskiego przyjechała grupa najmłodszych uczestników programu "Erasmus plus" (FOTO)
9:28Borowiak Czersk spadł z IV ligi. Bytovia Bytów też jest już jedną nogą w okręgówce
8:50Tomasz Kriezel z Czerska został futsalowym mistrzem Polski. Jego Constract Lubawa wygrał finał fazy play-off