.

Napisz do nas:

• poniedziałek, 13 czerwca 2022 10:28

SportWoj. pomorskie

Patryk Dobek ze złotem, Beata Topka ze srebrem Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Nasi zawodnicy wrócili z Suwałk z medalami.

Pochodzący z Osowa w gminie Karsin Patryk Dobek został mistrzem Polski w biegu na 800 metrów. Z medalem krajowego czempionatu w Suwałkach wróciła także Beata Topka. Zawodniczka Talexu Borzytuchom wywalczyła srebro w biegu na 5000 metrów. Szczegóły w relacji reporera Weekend FM Wojciecha Piepiorki:

Dla Beaty Topki mistrzostwa były słodko-gorzkie. Zdobyła srebro, ale nie obroniła tytułu sprzed roku. Po raz drugi w karierze przebiegła jednak 5 km poniżej 16 minut. Natomiast w biegu na 1500 metrów zajęła najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. I jak by tego było mało, brązowy medal przegrała zaledwie o 67 tysięcznych sekundy. Patryk Dobek bieg na 800 metrów rozegrał natomiast po profesorsku. Brązowy medalista olimpijski z Tokio świetnie finiszował i minimalnie wyprzedził najgroźniejszego z rywali - Mateusza Borkowskiego.

relacja

Nieźle wypadła też Regina Piechowska z Talexu Borzytuchom. Poprawiła rekord życiowy i zajęła ósme miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jej klubowa koleżanka Katarzyna Główczewska była 10.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.
  • poniedziałek, 27 czerwca 2011 7:25