
- wtorek, 22 lutego 2022 10:29
Chojnice
Po awariach prądu ciemno jest jeszcze na kilku głównych ulicach Czerska
Spółka Enea nie zdołała jeszcze naprawić wszystkich linii napięcia zasilającego oświetlenie w mieście.
Po awariach prądu ciemno jest jeszcze na kilku głównych ulicach Czerska
Po ostatnich wichurach i awariach część ulic w Czersku nadal pozostaje bez prądu. Spółka Enea nie zdołała jeszcze naprawić wszystkich linii napięcia zasilającego oświetlenie w mieście:
Lipowa, Kolejowa, Dąbrowskiego, Batorego, gen. Sikorskiego, gen. Maczka, gen. Andersa, gen. Hallera, część Dworcowej, Przytorowej, Ogrodowa, Bema, Świerkowa, Kasztanowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Cicha, Morelowa, Orzechowa, Słowackiego, Podgórna, Sportowa, Wincentego Pola i kpt. Szczepańskiego to są te ulice, na których nie działa lub częściowo tylko działa oświetlenie uliczne.
Przemysław Biesek-Talewski
Mówi Weekend FM burmistrz gminy Czersk Przemysław Biesek-Talewski. Jak dodaje, brak prądu przełożył się także na problemy z funkcjonowaniem przepompowni ścieków.
Wobec tego, te przepompownie zaczęły się wypełniać, co groziło wylewaniem ścieków z kanalizacji w niektórych budynkach, stąd Zakład Usług Komunalnych musiał ograniczyć dostawę wody, żeby zapobiec produkcji tych ścieków, trwało to prawie przez cały dzień, ale wieczorem, kiedy już był włączony prąd, mogły zacząć pracować przepompownie, woda była już stopniowo dostarczana.
Przemysław Biesek-Talewski
Jak wyjaśnia burmistrz Czerska, wszystkie usterki związane z awarią sieci wodociągowo-kanalizacyjnej zostały usunięte w poniedziałek (21.02) rano. Dodajmy, że w związku z weekendowymi wichurami strażacy ochotnicy z gminy Czersk interweniowali 33 razy. Najczęstsze zdarzenia dotyczyły powalonych drzew. Pojawiały się jednak i takie związane z częściowym zerwaniem poszycia dachowego.

- środa, 27 sierpnia 2025 12:33
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. Termometry w czwartek mogą wskazać od 29 do 32 stopni Celsjusza
- środa, 27 sierpnia 2025 11:36
Chojnice
Rondo na ulicy Gdańskiej w Chojnicach już przejezdne. Otwarta w całości jest także ulica Obrońców Chojnic
- środa, 27 sierpnia 2025 7:35
Gmina Chojnice
Rada Gminy Chojnice poparła rolników. Jest apel do rządzących w sprawie szkód wyrządzanych przez ptaki
- środa, 27 sierpnia 2025 7:23
Chojnice
Chojnicki TBS będzie projektował trzy nowe budynki. Jeśli będą środki, to bloki powstaną jednocześnie
- wtorek, 26 sierpnia 2025 10:26
Chojnice
Kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Ustalenia policji po wypadku w Chojnicach (AKTUALIZACJA)
- 6
- wtorek, 26 sierpnia 2025 8:26
Chojnice
Pożar w kamienicy w centrum Chojnic. Jeden z lokatorów miał rozległe poparzenia, dwie osoby podtruły się dymem (FOTO)
- wtorek, 26 sierpnia 2025 7:32
Gmina Chojnice
Pieniądze na budowę magazynu zasobów ochrony ludności w Charzykowach mniejsze niż zapowiadano
- 4
- wtorek, 26 sierpnia 2025 7:18
Chojnice
Kontrowersje wokół terenu przy Wszechnicy Chojnickiej. Władze miasta chcą tu nowego parkingu
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 11:56
Chojnice
Wrocławianin złamał przepisy w Chojnicach. Pędził przez miasto z prędkością 108 km na godzinę
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:19
Woj. pomorskie
Pasażerowie z Kościerzyny pojadą szybciej do Trójmiasta. Autobusy komunikacji zastępczej ominą Kartuzy
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:15
Gmina Chojnice
Na razie pat w sprawie przejęcia przez gminę Chojnice dawnej siedziby Parku Narodowego Bory Tucholskie
- poniedziałek, 25 sierpnia 2025 7:06
Chojnice
Zakup hali w Chojnicach na razie wstrzymany. Radni przed podjęciem uchwały chcą obejrzeć obiekt
- niedziela, 24 sierpnia 2025 8:47
Chojnice
W Chojnicach ma być nowa atrakcja dla najmłodszych. Jest propozycja otwarcia zagrody z żywymi zwierzętami
- niedziela, 24 sierpnia 2025 8:46
Gmina Chojnice
Wsie w gminie Chojnice przygotowują się do dożynek. Krojanty już kończą tradycyjny wieniec (ROZMOWA)
- 30
- sobota, 23 sierpnia 2025 17:31
Sport ◆ Chojnice
Remis jak porażka. Dramatyczny mecz Chojniczanki z KKS-em Kalisz z wynikiem 3:3. "Do głębszej analizy" (RELACJA, FOTO)
- sobota, 23 sierpnia 2025 9:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Uwaga na silny wiatr. IMGW wydał żółte alerty dla naszego regionu
- sobota, 23 sierpnia 2025 8:44
Gmina Czersk
Dziś (23.08) w Malachinie rolniczo-leśne dożynki gminy Czersk
- sobota, 23 sierpnia 2025 8:43
Gmina Chojnice
Słabo z naborem chętnych do Rady Seniorów. Gmina Chojnice ponawia apel
- 168
- piątek, 22 sierpnia 2025 22:21
Chojnice
Siła lokalności 2025 za nami. Artyści z naszego regionu zagrali przy pełnej fosie. Dziękujemy, że byliście! (GALERIA)
- piątek, 22 sierpnia 2025 10:02
Chojnice
Awaria sieci wodociągowej na Osiedlu Słoneczne Wzgórze w Chojnicach
- piątek, 22 sierpnia 2025 9:14
Gmina Chojnice
Nowe pojemniki na zużytą odzież w gminie Chojnice. Stawia je fundacja z Bydgoszczy
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
8:37Rezerwy Chojniczanki z kompletem punktów na początku sezonu w IV lidze. Porażki Bytovii i Piasta Człuchów (FOTO)
17:31Remis jak porażka. Dramatyczny mecz Chojniczanki z KKS-em Kalisz z wynikiem 3:3. "Do głębszej analizy" (RELACJA, FOTO)
8:44Chojniczanka potrzebuje zwycięstwa. Zagra o nie dziś (23.08) przed własną publicznością z KKS-em Kalisz
17:291000 maratonów Rysia Kałaczyńskiego i 30 lat działalności Rawysa Raciąż. Mówimy o maratończyku z gminy Więcbork i klubie z gminy Tuchola
11:30Jakub Goliński i Patryk Olejnik z Chojniczanki powołani do piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20
Ostatnio dodane artykuły:
12:33IMGW ostrzega przed upałem. Termometry w czwartek mogą wskazać od 29 do 32 stopni Celsjusza
12:33IMGW ostrzega przed upałem. Termometry w czwartek mogą wskazać od 29 do 32 stopni Celsjusza
11:46Dwoje mieszkańców powiatu kościerskiego zatrzymanych za posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem
11:36Rondo na ulicy Gdańskiej w Chojnicach już przejezdne. Otwarta w całości jest także ulica Obrońców Chojnic
9:46Kwietniowy pożar baraków na Słowackiego w Człuchowie zaczął się od niedopałka. Do sądu trafił akt oskarżenia
8:45Zmarła uczestniczka wypadku w okolicach Sporysza, w gminie Rzeczenica. To 64-latka z Siedlec
8:40Lada moment ma ruszyć rewitalizacja Skweru Sanary-Sur-Mer w Kościerzynie
7:45Wkrótce odbiór końcowy. Finiszuje przebudowa drogi krajowej nr 25 od Człuchowa do granicy województwa (FOTO)
7:35Rada Gminy Chojnice poparła rolników. Jest apel do rządzących w sprawie szkód wyrządzanych przez ptaki
7:24W Brzeźnie Szlacheckim w gminie Lipnica otwarto odnowioną bibliotekę oraz salę spotkań wiejskich (FOTO)