
- 7
- czwartek, 20 grudnia 2018 15:04
Sport ◆ Chojnice
Ludzie związani z Chojniczanką sprawili niesamowity prezent jednemu z najwierniejszych kibiców klubu (FOTO)
Jarosław "Meny" Kulpiński otrzymał nowy elektryczny wózek inwalidzki w barwach klubu
Z szerokim uśmiechem i ze łzami szczęścia w oczach jeden z najwierniejszych kibiców Chojniczanki odebrał dziś (20.12.) świąteczny prezent od całej klubowej społeczności. Jarosław Kulpiński, znany jako "Meny", otrzymał nowy, elektryczny wózek inwalidzki. W dodatku z herbem i w barwach klubu. Zastąpi mu pojazd, który popsuł się dwa miesiące temu. W tym czasie 55-latek, cierpiący od urodzenia na spastyczne porażenie mózgowe, chorobę Heinego-Medina i inne schorzenia, był uzależniony od pomocy innych. Mimo to na meczach swojej ukochanej drużyny zawsze się pojawiał. Dotarcie o kulach z mieszkania na Starym Rynku na stadion Chojniczanki zajmowało mu od 30 do 40 minut. Jak sam mówi, przez ostatnich prawie 35 lat opuścił tylko 13 domowych meczów Chojniczanki.
"Choćbym musiał przyjść na mecz na kolanach, zawsze musiałem być na stadionie" - mówi Weekend FM "Meny", dla którego dzisiejszy podarunek był zupełną niespodzianką.
Podoba mi się prezent straszliwie, bo po prostu od dwóch miesięcy nawet z biblioteki musiałem zrezygnować, bo nie mogłem w terminie książek oddawać, bo jak je miałem zawieźć? Ten sprzęt mnie przeżyje, podejrzewam. Nawet jak następną dyszkę pojeździ.
Jarosław "Meny" Kulpiński
Zbiórka pieniędzy na wózek prowadzona była podczas kilku meczów Chojniczanki. Za sprawą członka Klubu Biznesu Chojniczanki Marcina Śliwińskiego w akcję włączyli się również miłośnicy samochodów terenowych z Chojnic i okolic.
Wiedzieliśmy, że jest w takiej trudnej sytuacji. Obiecałem mu, że zrobię wszystko, żeby ten wózek był dla niego. Dzięki całej społeczności Chojniczanki, dzięki wielu ludziom udało się tego dokonać i widać dziś po jego uśmiechu i po łzach w oczach, że udało nam się sprawić mu wielką, wielką przyjemność.
Jarosław Klauzo
Mówi Weekend FM wiceprezes Chojniczanki Jarosław Klauzo.

- wtorek, 1 lipca 2025 13:34
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
- wtorek, 1 lipca 2025 13:15
Gmina Chojnice
Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
- wtorek, 1 lipca 2025 11:52
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
- wtorek, 1 lipca 2025 11:09
Woj. pomorskie
Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
- wtorek, 1 lipca 2025 9:24
Chojnice
Czym zajmują się pracownicy chojnickiego oddziału Urzędu Statystycznego? Zakres badań jest szeroki (ROZMOWA)
- wtorek, 1 lipca 2025 7:10
Chojnice
Urzędnicy w Chojnicach przymierzają się do porządkowania systemu deszczówek. Będzie wymiana rur odbierających wodę
- 4
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 14:43
Chojnice
Wakacje w Muzeum, odcinek 1. O badaniach archeologicznych w Chojnicach
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 12:34
Powiat chojnicki
31-latek miał do odbycia karę więzienia za przestępstwa narkotykowe. Wpadł z amfetaminą
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 10:50
Gmina Chojnice
Czy dąb Aleksander z Jarcewa k. Chojnic zostanie Drzewem Roku? To już ostatnia szansa na głosowanie
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 10:21
Gmina Chojnice
Mieszkańcy Kłodawy w jeden dzień wybudowali spory szutrowy parking przy tutejszej szkole
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 9:51
Woj. pomorskie
Rewolucja kolejowa na Kaszubach. Zmiany wchodzą w życie 30 czerwca. "Otwieramy nowy front robót"
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 7:07
Chojnice
Urzędnicy z Chojnic szukają pieniędzy na budowę nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej
- 20
- niedziela, 29 czerwca 2025 17:08
Gmina Chojnice
Pierwsze mistrzostwa w SUP w Charzykowach za nami. "Frekwencja nam dopisała"
- niedziela, 29 czerwca 2025 10:55
Chojnice
Opowiem Ci historię, odcinek 181, specjalny. 750-lecie Chojnic, wieki XX i XXI
- niedziela, 29 czerwca 2025 9:40
Chojnice
W niedzielę (29.06.) zakończenie Dni Chojnic. W Fosie Miejskiej zagrają Ex-Trema i Dawid Janiak z zespołem
- 88
- niedziela, 29 czerwca 2025 8:44
Chojnice
Vix.N, Natalia Nykiel, IRA. Sobotnie koncerty z okazji Dni Chojnic za nami (FOTO, ROZMOWY)
- niedziela, 29 czerwca 2025 8:10
Chojnice
Jest nowe stowarzyszenie na mapie Chojnic. Chce być "ukochanym miejscem" dla rodzin
- sobota, 28 czerwca 2025 14:01
Woj. pomorskie
Weekend na polu, odcinek 3. W laboratoriach praca wre. Badania i nowości w uprawie kukurydzy
- sobota, 28 czerwca 2025 10:11
Chojnice
Vix.N, Natalia Nykiel i IRA na Dniach Chojnic. W sobotę (28.06.) koncerty w Parku Tysiąclecia
- 60
- piątek, 27 czerwca 2025 22:09
Chojnice
Alicja Janosz wystąpiła w Fosie Miejskiej. Ruszyły Dni Chojnic (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
18:22Chojniczanka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W sparingach jej rywalami będą trzy zespoły z Ekstraklasy (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
13:34IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
13:34IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
13:15Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
13:12Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował kolizję. 29-latek z powiatu kościerskiego usłyszał już wyrok
12:50Sąsiedzka czujność uratowała 87-latkę z Kościerzyny. Kobieta wpadła do wanny, z której nie mogła się wydostać
11:52Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
11:09Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
9:38Do 7 lipca można składać wnioski o stypendia sportowe burmistrza Kościerzyny
9:24Czym zajmują się pracownicy chojnickiego oddziału Urzędu Statystycznego? Zakres badań jest szeroki (ROZMOWA)
7:52W kościerskim muzeum otwarto wystawę "Porcelana w kolorach Kaszub". "Ta porcelana jest niesamowicie oryginalna" (FOTO)