
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij okno"Weryfikujemy jeszcze 80" - mówią strażacy.
59 obiektów tymczasowego ukrycia zostało zinwentaryzowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Funkcjonariusze weryfikują także kolejne 80 budowli. Wszystko za sprawą nowej ustawy o obronie cywilnej i ochronie ludności, która to właśnie na straż pożarną nakłada nowe obowiązki, zarówno w czasie pokoju, jak i wojny.
"W najbliższym czasie te obiekty znajdą się w nowej wersji aplikacji" - mówi Weekend FM brygadier Marcin Mazurkiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Sępólnie Krajeńskim.
Marcin Mazurkiewicz
W powiecie sępoleńskim nie ma żadnego schronu typowo na warunki wojenne, ale trwają prace nad jego powstaniem. Ma to być budowla zdolna przetrwać konwencjonalny atak rakietowy z powietrza. Projekt ma być gotowy wraz z końcem roku, a jego budowa potrwa dwa lata.
Marcin Mazurkiewicz
59 obiektów tymczasowego ukrycia zinwentaryzowała jak na razie Państwowa Straż Pożarna w Sępólnie Krajeńskim. Mają one pozwolić ludności przeczekać kilka godzin zagrożenia związanego na przykład z nawałnicami, huraganowym wiatrem czy śnieżycą, ale nie tylko.
Nie jest tajemnicą, że służby mundurowe w całej Polsce prowadzą działania związane z przygotowaniami do ewentualnych działań wojennych na terenie kraju. W związku z tym jeszcze w tym roku będzie gotowy projekt schronu w powiecie sępoleńskim, mającego przetrwać konwencjonalny atak rakietowy z powietrza.
O tym wszystkim z komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim brygadierem Marcinem Mazurkiewiczem rozmawiał Maciej Bór.
Rozmowa z Marcinem Mazurkiewiczem
Słuchaj w:

Artykuł sponsorowany

