
- 5
- poniedziałek, 28 lipca 2025 13:32
Gmina Kamień Krajeński
Na folkową nutę w amfiteatrze nad Mochlem (FOTO)
W sobotę 26 lipca mieszkańcy Kamienia Krajeńskiego bawili się na wieczorze folkloru.
W sobotę 26 lipca mieszkańcy Kamienia Krajeńskiego bawili się na wieczorze folkloru. Panie z duetu Wspak zabrały słuchaczy w podróż po Kresach. Potem Marta Bejma zaprezentowała autorskie spojrzenie na muzykę ludową.
Od rana miejscowych straszyły alerty pogodowe, ale przez cały dzień nad Mochlem pogoda sprzyjała relaksowi przy muzyce. Pierwszy z dwóch sobotnich koncertów dał duet Wspak założony przez przyjaciółki: Adriannę Marię Kafel-Woźniak oraz Aleksandrę Purę-Cidyło. Obie panie połączyła podobna wrażliwość muzyczna i było to widać również na scenie. Wokalistki zaprezentowały własne aranżacje znanych kresowych pieśni. Przepięknym głosom towarzyszyły instrumenty, między innymi skrzypce, suka biłgorajska oraz wspak – nietypowy instrument zbudowany wbrew regułom lutniczym (stąd także inspiracja dla nazwy zespołu). Po krótkiej przerwie scenę przejęła Marta Bejma z zespołem – artystka sporo koncertuje, z Kamienia Krajeńskiego pojechała prosto do Wisły na Tydzień Kultury Beskidzkiej. Program "Niech się niesie" zaczarował także kamieńską publiczność. Marta Bejma razem z zespołem zaprezentowała autorski repertuar folkowy, a słuchacze chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Muzycy grali na nietypowych instrumentach, mających ludowe pochodzenie – między innymi na lirze korbowej. Marta Bejma udowodniła, że muzykę ludową można potraktować współcześnie i ciekawie także dla młodszego odbiorcy.
Kolejny weekend w Kamieniu upłynie w zupełnie innym klimacie – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Chillout nad Mochlem. Ma być pełen relaks: leżaki na piasku i scena na plaży, a artyści wystąpią na boso. Gwiazdą wieczoru będzie Czesław Mozil. Impreza jest biletowana.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- 16
- sobota, 8 listopada 2025 12:41
Sport ◆ Gmina Kamień Krajeński
Miłosz Tomaszewski z Torunia wygrał pierwszą "Kamieńską Dyszkę" (FOTO)
- sobota, 25 października 2025 8:56
Gmina Kamień Krajeński
Koncertowo swoje 60. urodziny będzie dziś (25.10) obchodzić muzyk Andrzej Haliniak z Kamienia Krajeńskiego
- poniedziałek, 20 października 2025 8:38
Gmina Kamień Krajeński
Dziś (20.10) w Kamieniu Krajeńskim otwarcie wystawy prac malarskich pracowni tutejszego Domu Kultury
- poniedziałek, 29 września 2025 8:53
Gmina Kamień Krajeński
Były burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski pozywa gminę o 100 tysięcy złotych tytułem odprawy rentowej
- sobota, 27 września 2025 8:08
Gmina Kamień Krajeński
"Po drugiej stronie lustra" - to tytuł musicalu, który powstaje w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim
- środa, 24 września 2025 10:19
Gmina Kamień Krajeński
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim rozpoczyna przygotowania do musicalu
- sobota, 20 września 2025 8:02
Gmina Kamień Krajeński
Będzie potrzebny kolejny przetarg na projekt stadionu w Kamieniu Krajeńskim. "Do trzech razy sztuka"
- 12
- piątek, 19 września 2025 6:52
Gmina Kamień Krajeński
Trwa budowa żłobka w Kamieniu Krajeńskim. "Prace postępują zgodnie z harmonogramem"
- czwartek, 18 września 2025 7:24
Gmina Kamień Krajeński
Lada chwila rozpoczną się prace modernizacyjne na Orliku w Kamieniu. "Rozstrzygnęliśmy postępowanie"
- 20
- niedziela, 14 września 2025 10:37
Gmina Kamień Krajeński
Strefa street work out’u w Kamieniu Kraj. otwarta
- piątek, 12 września 2025 9:53
Gmina Kamień Krajeński
W Kamieniu Krajeńskim dziś (12.09) oficjalne otwarcie strefy Street Workout
- sobota, 6 września 2025 8:27
Gmina Kamień Krajeński
Władze Kamienia Krajeńskiego zapraszają dziś (6.09) na dożynki gminno-parafialne w Dąbrowie
- 20
- czwartek, 4 września 2025 13:43
Gmina Kamień Krajeński
Ulicami Kamienia Krajeńskiego przeszedł dzisiaj (04.09) Kapeluszowy Marsz Seniorów
- piątek, 29 sierpnia 2025 7:09
Gmina Kamień Krajeński
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza dziś (29.08) na koncert zespołu Sad Smiles
- niedziela, 17 sierpnia 2025 13:55
Gmina Kamień Krajeński
Plaża nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim ponownie otwarta. W wodzie nie ma już sinic
- sobota, 16 sierpnia 2025 8:49
Gmina Kamień Krajeński
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza dziś (16.08) na koncert pełen "pozytywnych wibracji"
- czwartek, 14 sierpnia 2025 13:12
Gmina Kamień Krajeński
Woda w kąpielisku nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim nadal nie nadaje się do kąpieli
- niedziela, 3 sierpnia 2025 8:26
Gmina Kamień Krajeński
W Kamieniu Krajeńskim odbędzie się dziś (3.08) druga edycja Chill"outu nad Mochlem. Wystąpi Czesław Mozil
- piątek, 1 sierpnia 2025 13:32
Gmina Kamień Krajeński
W niedzielę (03.08) w Kamieniu Krajeńskim druga edycja Chilloutu nad Mochlem. Wystąpi Czesław Mozil
- niedziela, 20 lipca 2025 8:56
Sport ◆ Gmina Kamień Krajeński
Nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim w niedzielę (20.07) turniej beach soccera drużyn LZS
- wtorek, 15 lipca 2025 10:58
Gmina Kamień Krajeński
Zatrzymano podejrzanych o napad i kradzież mienia w Kamieniu Krajeńskim
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
12:41Miłosz Tomaszewski z Torunia wygrał pierwszą "Kamieńską Dyszkę" (FOTO)
8:10Rusza Chojnicka Liga Halowa. W ten weekend dwie pierwsze kolejki rozgrywek uratowanych dzięki samym uczestnikom
17:32My graliśmy, oni strzelali. Lider do bólu skuteczny w Chojnicach. Unia Skierniewice pokonała Chojniczankę 2:1 (RELACJA, FOTO)
17:20"Sportowy Weekend" na żywo ze stadionu. Jak Chojniczanka zareagowała na Koronę Kielce? Posłuchaj reportażu z losowania i rozmowy z prezesem
8:17Chojniczanka podejmie sensacyjnego lidera II ligi. Dziś (7.11) mecz z Unią Skierniewice
Ostatnio dodane artykuły:
12:41Miłosz Tomaszewski z Torunia wygrał pierwszą "Kamieńską Dyszkę" (FOTO)
8:22"Zrównoważone leśnictwo i ochrona przyrody". Nadleśnictwo Człuchów po raz czwarty zorganizowało konferencję (FOTO)
8:09W Wielu, w gminie Karsin odbędzie się jutro (9.11.) premiera spektaklu teatralnego "Awantura o Basię"
8:09Strażacy Dzieciom w akcji - jutro (9.11) zapraszają do Nowej Cerkwi na koncert na rzecz chorych onkologicznie dzieci
8:09Gmina Chojnice będzie miała mieszkanie wspomagane. Zdobyła na ten cel fundusze unijne
8:08W Czarnem powstał plac hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Tak nazywa się od teraz tzw. cypel nad Czernicą
8:0834-latek miał przy sobie narkotyki i kierował autem pod ich wpływem. Kierowcę citroena zatrzymała policja
20:43Kolizja w Pawłowie. Ciągnik rolniczy podczas włączania się do ruchu zderzył się z busem
17:41Wypadek w Pawłówku. "Kierowca volkswagena podczas zmiany pasa ruchu zderzył się z jadącym w tym samym kierunku fordem."
17:32My graliśmy, oni strzelali. Lider do bólu skuteczny w Chojnicach. Unia Skierniewice pokonała Chojniczankę 2:1 (RELACJA, FOTO)
































