
- piątek, 13 czerwca 2025 7:18
Gmina Stężyca
W ten weekend (14-15.06.) odbędą się Dni Mieszkańców Gminy Stężyca
To będzie weekend pod znakiem sportowych emocji, występów artystycznych i kulinarnych potyczek.
Turnieje sportowe, występy artystyczne, potyczki kulinarne, a także występy kabaretowe czy zabawa z DJ-em. To wszystko już w ten weekend w Stężycy, koło Kościerzyny. Odbędą się tu Dni Mieszkańców Gminy Stężyca.
- Do udziału w wydarzeniu zachęcamy szczególnie mieszkańców naszej gminy. Ale do wspólnej zabawy zapraszamy również turystów i gości - mówi Weekend FM naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy Stężyca Marcin Helta:
W sobotę zaczniemy od turnieju piłki nożnej szóstek piłkarskich. Równolegle będzie się odbywał turniej siatkówki plażowej - też przy stadionie. Potem przeniesiemy się na amfiteatr, gdzie w sobotę zaprezentują się nasze grupy taneczne z terenu gminy Stężyca. Po czym, około godz. 18.00, wieczór kabaretowy. Wystąpi Formacja Chatelet oraz Pan Li. Po kabaretach będzie muzycznie, będzie zabawa z DJ-em, DJ - BOY będzie nas bawił do późnego wieczora.
Marcin Helta
Jutro (14.06.) Dni Mieszkańców Gminy Stężyca rozpoczną się o godzinie 13.00, w niedzielę (15.06.) o 15.00. Ten dzień upłynie pod znakiem lokalnej twórczości artystycznej. Na scenie zaprezentują się m.in. sekcje Akademii Rozwoju Talentów w Stężycy, a Koła Gospodyń Wiejskich zmierzą się w zabawie kulinarnej "Kociołek Stolema" z udziałem Kucharza z Kaszub. Kulminacją dnia będzie koncert Grupy Lokalnych Artystów.
Jak zapewniają organizatorzy, podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Będą dmuchańce, zabawy integracyjne, warsztaty i animacje.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w:
- czwartek, 21 sierpnia 2025 11:22
Gmina Stężyca
W Stężycy k. Kościerzyny rozpoczynają się ogólnopolskie zawody sportowo-pożarnicze
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Sport:
20:20Chojniczanka wypuściła zwycięstwo z rąk. Zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, pomimo prowadzenia 2:0. "Bardzo duże rozczarowanie"
17:17Jedni i drudzy marzą o finale na Stadionie Narodowym. Chojniczanka przed Zawiszą i Zawisza przed Chojniczanką. Zapowiadamy ćwierćfinał Pucharu Polski
8:00Chojniczanka inauguruje rundę wiosenną. Na początek wyjazdowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała
12:24Leszek Jodaniewski z Człuchowa wygrał turniej Grand Prix Polski Masters w Tenisie Stołowym. Przed nim Mistrzostwa Świata
11:30Kolejna lekcja od zespołu z czołówki. Handball Czersk znów wysoko przegrał na wyjeździe
Ostatnio dodane artykuły:
20:20Chojniczanka wypuściła zwycięstwo z rąk. Zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, pomimo prowadzenia 2:0. "Bardzo duże rozczarowanie"
19:40Pożar samochodu na stacji paliw w Nieżychowicach. "Pojazd został zepchnięty przez osoby postronne w pewną odległość od dystrybutorów"
14:51Instytut Pamięci Narodowej sprawdzi, czy chojnicki radny współpracował z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa
14:44Nietypowa akcja strażaków w gminie Kościerzyna. Ratowali psa, który wpadł do przerębla
14:40Po spotkaniu samorządów w sprawie przyszłości budynku po PKO w Chojnicach - w grze pozostaje archiwum
13:00Substancja nieznanego pochodzenia rozpylona w jednym z bytowskich marketów. Pracownicy i klienci zdążyli się ewakuować (AKTUALIZACJA)
11:03Zaparkowała samochód na przejściu dla pieszych. Okazało się, że była pod wpływem alkoholu. Wyrok w trybie przyspieszonym
10:44Starosta człuchowski kolejny raz odnosi się do zimowego utrzymania dróg powiatowych. "Więcej nie mogliśmy uczynić ani nie byliśmy w stanie"
10:19Chojniczanin wyrzucał z samochodu jogurty. Spowodował szkody w kilku autach na ponad 10 tys. zł
9:51Rada Miejska Sępólna Krajeńskiego uchwaliła podwyżkę dla burmistrza Waldemara Stupałkowskiego o 975 zł miesięcznie











