
- piątek, 23 maja 2025 12:57
Woj. kujawsko-pomorskie
Mieszkaniec powiatu chojnickiego wjechał w grupę dzieci i uciekł. Był pod wpływem narkotyków
Odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.
Wczorajszy (22.05) wypadek na drodze wojewódzkiej 237 mógł zakończyć się ogromną tragedią. Mieszkaniec powiatu chojnickiego w Mąkowarsku w powiecie bydgoskim wypadł z drogi i wjechał w grupę idących chodnikiem dzieci. Kierujący fiatem stilo uciekł z miejsca zdarzenia. Dwoje dzieci, które z opiekunem wracały z zajęć sportowych, trafiło do szpitala. Policjanci rozpoczęli pilne poszukiwania sprawcy wypadku. Te nie trwały długo.
Niecałą godzinę później, ustaliwszy dane personalne kierowcy fiata, podejrzewany o spowodowanie zdarzenia 22-latek z powiatu chojnickiego został zatrzymany nieopodal miejsca zamieszkania. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem wykazało, że prowadził auto będąc pod działaniem metaamfetaminy. 22-latek trafił do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, a następnie do policyjnego aresztu. Dzisiaj policjanci, za pośrednictwem prokuratora, kierują wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.
Lidia Kowalska
Mówi Weekend FM Lidia Kowalska z zespołu prasowego KMP w Bydgoszczy.
22-latek odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, ucieczkę z miejsca wypadku, jazdę pod wpływem narkotyków i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
O jego tymczasowym aresztowaniu będzie decydował bydgoski sąd.
O tej sprawie usłyszysz też w radiu Weekend FM.
Słuchaj w Chojnicach, Człuchowie i Tucholi na 99,30 FM
Kościerzynie na 91,7 FM
Bytowie na 105,8 FM
Miastku na 87,8 FM
Sępólnie Krajeńskim na 92,6 FM
- poniedziałek, 26 maja 2025 15:09
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Gmina Chojnice
Jest areszt dla 22-latka z gminy Chojnice. Mężczyzna kilka dni temu w Mąkowarsku wjechał w grupę dzieci i zbiegł z miejsca zdarzenia
- 15
- niedziela, 18 maja 2025 12:28
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Trwa głosowanie na prezydenta. Mamy pierwsze dane o frekwencji w naszym regionie (FOTO, AKTUALIZACJA)
- 3
- niedziela, 18 maja 2025 7:04
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
O godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w I turze wyborów prezydenckich. Lokale wyborcze będą otwarte do 21.00
- piątek, 2 maja 2025 6:59
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może też intensywnie padać, lokalnie prognozowany jest grad
- środa, 23 kwietnia 2025 6:36
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Ostrzeżeń przed burzami ciąg dalszy. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia. Może intensywnie padać
- wtorek, 22 kwietnia 2025 13:04
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może wiać w porywach do 75 km/h, możliwe są też lokalne opady gradu do około 3 cm średnicy
- piątek, 18 kwietnia 2025 11:10
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed burzami. Może wiać w porywach do 85 km/h, lokalnie prognozowany jest grad
- piątek, 4 kwietnia 2025 15:44
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Dzisiaj i jutro (4-5.04) wolontariusze Banku Żywności w Chojnicach zbierają produkty dla potrzebujących
- piątek, 7 marca 2025 16:16
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Zagrożenie chorobą niebieskiego języka w naszym regionie. Wprowadzono ograniczenia przemieszczania bydła, owiec i kóz
- 3
- piątek, 21 lutego 2025 7:13
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
MON popiera realizację drogi ekspresowej Via Pomerania. Trasa ma wieść przez nasz region
- poniedziałek, 3 lutego 2025 14:46
Woj. kujawsko-pomorskie
W Bydgoszczy podpisano umowę na projekt i budowę obwodnic Kamienia i Sępólna Krajeńskiego
- wtorek, 14 stycznia 2025 7:08
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Będzie bardzo ślisko! IMGW ostrzega przed opadami marznącymi. Instytut wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla wszystkich powiatów w regionie
- niedziela, 12 stycznia 2025 8:55
Woj. kujawsko-pomorskie
O tegorocznym budżecie na specjalnej konferencji. Marszałek kujawsko-pomorski przedstawiał najważniejsze inwestycje
- sobota, 11 stycznia 2025 8:48
Woj. kujawsko-pomorskie
Województwo kujawsko-pomorskie ma pieniądze na tworzenie klubów młodzieżowych
- piątek, 10 stycznia 2025 14:08
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Silny wiatr, intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie, oblodzenie. IMGW wydał nowe alerty pogodowe dla naszego regionu (AKTUALIZACJA)
- czwartek, 9 stycznia 2025 12:58
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Możliwe są też zawieje i zamiecie śnieżne oraz opady marznące
- czwartek, 9 stycznia 2025 7:16
Woj. kujawsko-pomorskie
Archeolodzy na tropie historii. W Borach Tucholskich odkryto pozostałości obozowiska oddziału AK
- czwartek, 2 stycznia 2025 22:37
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Piątek z silnym wiatrem, możliwe są też burze. IMGW wydał ostrzeżenia dla naszego regionu
- środa, 1 stycznia 2025 2:20
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Nowy Rok z silnym wiatrem. Są ostrzeżenia IMGW dla naszego regionu na środę i czwartek
- wtorek, 31 grudnia 2024 7:16
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Dzisiaj (31.12) ostatnia noc w roku. Policja apeluje o rozsądne i bezpieczne obchodzenie się z fajerwerkami
- poniedziałek, 30 grudnia 2024 10:18
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
Weekend FM kolejny raz liderem słuchalności w regionie. Dziękujemy za ten rok i do usłyszenia w 2025!
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:15Cztery medale Boxing Team Chojnice, jeden Gardy Bytów. Nasi pięściarze z sukcesami w Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie
10:13Ponad 60 zawodników zagrało w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego "Bawmy się Razem" w Chojnicach
9:56Trener Damian Nowak pozostanie w Chojniczance bez względu na to, czy uda się awansować czy nie
11:16January Szczukowski i Filip Nosol ze swoimi załogami na dwóch pierwszych miejscach w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie 420
11:07Rezerwy Chojniczanki pokonały lidera IV ligi. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła też Bytovia Bytów (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
19:08Awanse, medale i nowe auto. Strażacy z powiatu bytowskiego świętowali na rynku w Bytowie (FOTO)
15:51Derdowskiego i Ceynowy w Chojnicach oficjalnie otwarta. "Budowa ronda spowodowała, że jest bezpieczniej" (FOTO)
15:05Kościerski szpital świętował 20-lecie oddziału psychiatrycznego (FOTO)
15:02Planowana przerwa w dostawie wody dla ulic Willowej, Przyjaznej, Nowoczesnej i Miętowej w Chojnicach
12:33Pijany kierowca ujęty przez świadka. Wcześniej spowodował kolizję w Swornegaciach
11:45Mieszkaniec powiatu kościerskiego padł ofiarą oszustów podających się za turystów
10:45Kościerscy urzędnicy pomagają w złożeniu wniosków do budżetu obywatelskiego
9:45Rafał Trzaskowski w Chojnicach. Kandydat na prezydenta RP będzie tu w piątek
9:22W Dniu Samorządu Terytorialnego starosta chojnicki życzyłby sobie przede wszystkim więcej dofinansowań (ROZMOWA)
8:22Kierujący ciężarówką pod Czerskiem spowodował kolizję i uciekł. Był pod wpływem narkotyków