
- 3
- wtorek, 4 lipca 2023 9:09
Sport ◆ Chojnice
Zawodniczki Red Devils Ladies Chojnice były o krok od medalu Igrzysk Europejskich
Wraz z kobiecą reprezentacją Polski w beach soccerze uplasowały się tuż za podium.
O niesamowitym pechu mogą mówić Magdalena Szpera, Wiktoria Słowy, Katarzyna Gozdek i Dagmara Świt z Red Devils Ladies Chojnice. Wraz z reprezentacją Polski w kobiecym beach soccerze były o włos od medalu odbywających się w naszym kraju Igrzysk Europejskich.
Turniej w Tarnowie rozpoczęły od zwycięstwa 5:1 nad Czeszkami. W drugim meczu grupowym Polki przegrały 1:2 z Portugalkami, tracąc gola w ostatniej sekundzie meczu. Mimo to wyszły z drugiego miejsca w grupie do półfinału. Po zaciętym meczu przegrały jednak 2:3 z Hiszpankami - późniejszymi złotymi medalistkami. W meczu o brąz doszło do rewanżu z Portugalią. W podstawowym czasie gry padł remis 2:2, ale Polki przegrały medal w rzutach karnych 0:3.
"Czujemy ogromny niedosyt" - przyznaje po turnieju pochodząca z Charzyków Magdalena Szpera.
- Bardzo ciężko to wszystko przeżyłyśmy, jeszcze emocje schodzą. Ciężko się wypowiadać, bo było tak naprawdę niedaleko. Przegrałyśmy, ale uważam, że nie jesteśmy gorsze. Pokazałyśmy, że potrafimy grać jak równy w równym. Nasza reprezentacja trwa krótko, to był nasz pierwszy wspólny turniej, ale nie ukrywajmy, to były bardzo mocne przeciwniczki, światowe zawodniczki.
Magdalena Szpera
W całym turnieju zawodniczka Red Devils Ladies Chojnice Katarzyna Gozdek zdobyła dwie bramki. A asystentem selekcjonera reprezentacji Polski był trener "lejdis" Tomasz Poźniak.

- wtorek, 1 lipca 2025 13:34
Woj. kujawsko-pomorskie ◆ Woj. pomorskie
IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
- wtorek, 1 lipca 2025 13:15
Gmina Chojnice
Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
- wtorek, 1 lipca 2025 11:52
Gmina Czersk
Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
- wtorek, 1 lipca 2025 11:09
Woj. pomorskie
Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
- wtorek, 1 lipca 2025 9:24
Chojnice
Czym zajmują się pracownicy chojnickiego oddziału Urzędu Statystycznego? Zakres badań jest szeroki (ROZMOWA)
- wtorek, 1 lipca 2025 7:10
Chojnice
Urzędnicy w Chojnicach przymierzają się do porządkowania systemu deszczówek. Będzie wymiana rur odbierających wodę
- 4
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 14:43
Chojnice
Wakacje w Muzeum, odcinek 1. O badaniach archeologicznych w Chojnicach
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 12:34
Powiat chojnicki
31-latek miał do odbycia karę więzienia za przestępstwa narkotykowe. Wpadł z amfetaminą
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 10:50
Gmina Chojnice
Czy dąb Aleksander z Jarcewa k. Chojnic zostanie Drzewem Roku? To już ostatnia szansa na głosowanie
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 10:21
Gmina Chojnice
Mieszkańcy Kłodawy w jeden dzień wybudowali spory szutrowy parking przy tutejszej szkole
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 9:51
Woj. pomorskie
Rewolucja kolejowa na Kaszubach. Zmiany wchodzą w życie 30 czerwca. "Otwieramy nowy front robót"
- poniedziałek, 30 czerwca 2025 7:07
Chojnice
Urzędnicy z Chojnic szukają pieniędzy na budowę nowego Warsztatu Terapii Zajęciowej
- 20
- niedziela, 29 czerwca 2025 17:08
Gmina Chojnice
Pierwsze mistrzostwa w SUP w Charzykowach za nami. "Frekwencja nam dopisała"
- niedziela, 29 czerwca 2025 10:55
Chojnice
Opowiem Ci historię, odcinek 181, specjalny. 750-lecie Chojnic, wieki XX i XXI
- niedziela, 29 czerwca 2025 9:40
Chojnice
W niedzielę (29.06.) zakończenie Dni Chojnic. W Fosie Miejskiej zagrają Ex-Trema i Dawid Janiak z zespołem
- 88
- niedziela, 29 czerwca 2025 8:44
Chojnice
Vix.N, Natalia Nykiel, IRA. Sobotnie koncerty z okazji Dni Chojnic za nami (FOTO, ROZMOWY)
- niedziela, 29 czerwca 2025 8:10
Chojnice
Jest nowe stowarzyszenie na mapie Chojnic. Chce być "ukochanym miejscem" dla rodzin
- sobota, 28 czerwca 2025 14:01
Woj. pomorskie
Weekend na polu, odcinek 3. W laboratoriach praca wre. Badania i nowości w uprawie kukurydzy
- sobota, 28 czerwca 2025 10:11
Chojnice
Vix.N, Natalia Nykiel i IRA na Dniach Chojnic. W sobotę (28.06.) koncerty w Parku Tysiąclecia
- 60
- piątek, 27 czerwca 2025 22:09
Chojnice
Alicja Janosz wystąpiła w Fosie Miejskiej. Ruszyły Dni Chojnic (FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
10:32Oleksii Bytkov przychodzi, Jakub Romanik odchodzi z Chojniczanki.
19:26Pięć dekad temu wygrali Puchar "Świata Młodych". Piłkarze Tęczy Rytel spotkali się po 50 latach. Było też o lidze koszykówki w Człuchowie (FOTO)
9:24Cztery medale Boxing Team Chojnice na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Boksie
9:15Siedmiu piłkarzy żegna się z Chojniczanką. Czterech nie dostało nowych kontraktów
18:22Chojniczanka rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W sparingach jej rywalami będą trzy zespoły z Ekstraklasy (FOTO)
Ostatnio dodane artykuły:
13:34IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
13:34IMGW ostrzega przed upałem. W środę w regionie temperatura może wynieść od 29 do 32 stopni Celsjusza
13:15Dąb Aleksander z Jarcewa koło Chojnic nie został Drzewem Roku 2025. Zabrakło 371 głosów
13:12Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował kolizję. 29-latek z powiatu kościerskiego usłyszał już wyrok
12:50Sąsiedzka czujność uratowała 87-latkę z Kościerzyny. Kobieta wpadła do wanny, z której nie mogła się wydostać
11:52Burmistrz Czerska bez absolutorium i wotum zaufania. Radni zatwierdzili tylko rozliczenie budżetu za 2024 rok
11:09Sprawa pożaru w chojnickim hospicjum wraca na wokandę. Strony odwołały się od wyroku
9:38Do 7 lipca można składać wnioski o stypendia sportowe burmistrza Kościerzyny
9:24Czym zajmują się pracownicy chojnickiego oddziału Urzędu Statystycznego? Zakres badań jest szeroki (ROZMOWA)
7:52W kościerskim muzeum otwarto wystawę "Porcelana w kolorach Kaszub". "Ta porcelana jest niesamowicie oryginalna" (FOTO)