.

Napisz do nas:

• sobota, 26 marca 2022 17:24

SportChojnice

Losy spotkania odwrócone w drugiej połowie. Chojniczanka pokonała rezerwy Śląska Wrocław 2:1, choć przegrywała 0:1

"Każdy kolejny ruch, który zrobiłem z ławki, był bardzo ważnym elementem tego dzisiejszego zwycięstwa" - mówi trener.

Losy spotkania odwrócone w drugiej połowie. Chojniczanka pokonała rezerwy Śląska Wrocław 21, choć przegrywała 01

Chojniczanka przedłużyła serię bez porażki do 11 meczów. I zrobiła to w najlepszy możliwy sposób – wygrywając w sobotę (26.03.) na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław 2:1.

Pierwszą bramkę dla chojnickiego drugoligowca zdobył Artur Pląskowski. Było to jego szóste trafienie w piątym meczu na wiosnę. Wykorzystał dośrodkowanie Michała Mikołajczyka z rzutu rożnego. Natomiast decydujący gol padł po akcji rezerwowych. Podawał Tomasz Mikołajczak, a do siatki gospodarzy trafił Holender Sam van Huffel. Obie bramki padły w drugiej połowie. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, po golu Sebastiana Bergiera z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana za faul, popełniony przez Michała Grobelnego.

„Stracona bramka postawiła nas w tym meczu w trudnej sytuacji. Ogromny szacunek dla mojej drużyny, że udało nam się wywieźć z tego trudnego terenu trzy punkty” - mówił po meczu trener Chojniczanki Tomasz Kafarski.

Mówiłem piłkarzom w szatni, że dobre drużyny odwracają losy spotkania i to może być dla nas też przełom. Nie zawsze będziemy wygrywać, nie zawsze będziemy wygrywać wysoko. Dzisiaj udało się odwrócić losy spotkania. Potwierdziło się to, że ta szeroka kadra nasza gwarantuje odpowiednią jakość i każdy kolejny ruch, który zrobiłem z ławki, był bardzo ważnym elementem tego dzisiejszego zwycięstwa.

Tomasz Kafarski

Zwycięstwo odniesione we Wrocławiu pozwoliło Chojniczance oddalić się na siedem punktów od trzeciego Ruchu Chorzów i zbliżyć na taki sam dystans do prowadzącej Stali Rzeszów. Jedni i drudzy swój mecz w ramach 25. kolejki II ligi rozegrają w niedzielę (27.03.).

eWinner 2. liga: Śląsk II Wrocław – Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:0)