SportChojnice Chojniczanka - Raków 0:1

"Chłopaki czują krzywdę". Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski (RELACJA, FOTO)

Raków Częstochowa był dziś (25.09) lepszy o jedną bramkę.

Chłopaki czują krzywdę. Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski  RELACJA, FOTO

Tylko przez 90 minut trwała w tym sezonie przygoda Chojniczanki z Pucharem Polski. Pierwszoligowcy z Chojnic przegrali dziś (25.09) na własnym stadionie z występującym na co dzień w Ekstraklasie Rakowem Częstochowa 0:1. Jedynego gola zdobył w 72 minucie Maciej Domański. Szkoleniowiec gości po meczu Marek Papszun chwalił jednak chojnickich piłkarzy.

To był trudny dla nas mecz, ale nie jest to dla mnie dziwne, no bo Chojniczanka - można powiedzieć - dziś była takim Rakowem z zeszłego sezonu. Przyjeżdża zespół ekstraklasowy - determinacja plus można sobie na wiele pozwolić i rzeczywiście ten polot gdzieś tam ich niósł, ale ten napór gdzieś tam momentami przetrzymaliśmy.

Marek Papszun

Sporo kontrowersji wywołała sytuacja z doliczonego czasu gry, gdy sędzia Paweł Pskit nie podyktował rzutu karnego za faul na Aghvanie Papikyanie z Chojniczanki.

Oczywiście chłopaki czują krzywdę, ale tego z powrotem nikt nam już nie odda i po prostu przegraliśmy 1:0. Szkoda, że chłopaki nie mają nagrody, za te 94 minut, co pracowali. Jest mi bardzo przykro. Widać było w szatni, jacy są załamani. To nie jest przyjemne, oczywiście. Taka jest piłka nożna. Mam nadzieję, że następny mecz wygramy i będziemy się cieszyć.

Josef Petřik junior

Mówił w czasie konferencji prasowej drugi trener Chojniczanki Josef Petřik junior.

We dzisiejszym meczu czescy trenerzy Chojniczanki wystawili do składu kilku zmienników. Debiut zaliczył bramkarz Andrzej Witan, który w pierwszej połowie obronił rzut karny. „Przed niedzielnym meczem ligowym z GKS-em Jastrzębie będziemy mocno się zastanawiali nad wyborem zawodników na niektóre pozycje” - przyznał po meczu Josef Petřik junior.

Jak zagrała Chojniczanka? Jaka sytuacja wywołała kontrowersje? Jak bramkarz Chojniczanki Andrzej Witan ocenia występ swój i drużyny? To wszystko i o wiele więcej w sprawozdaniu naszego reportera Wojciecha Piepiorki, który był na stadionie Chojniczanki. Posłuchaj jak relacjonował mecz na żywo na antenie Weekend FM.