SportChojnice

Wiktoria Dąbrowska z Boxing Team Chojnice mistrzynią Polski juniorek w boksie

Wielki sukces Wiktorii Dąbrowskiej z Boxing Team Chojnice.

Wiktoria Dąbrowska z trenerami Marcinem Gruchałą i Kazimierzem Poterackim. Fot. Wojciech Piepiorka

Podopieczna Marcina Gruchały zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski juniorek w boksie. Zawodniczka triumfowała w kategorii do 75ciu kilogramów. Podczas turnieju w Grudziądzu stoczyła trzy walki i wszystkie wygrała. W finale chojniczanka pokonała Kingę Syską ze Skalnika Wiśniówka. To jej największy sukces. Wcześniej miała na koncie dwa brązowe krążki w kategorii kadetek.

- W sumie największym stresem była ta walka finałowa, bo już walczyłam o to złoto i musiałam to sobie uświadomić, to nie była taka zabawa. Po dwóch rundach już byłam pewna zwycięstwa i trzecią to było już tylko przyboksować i się cieszyć medalem. Wiedząc, że jestem mistrzynią Polski nadal w sumie nie mogę w to uwierzyć. Mam ten złoty medal, zdjęcia, stałam na podium, ale nadal w to nie wierzę.

Wiktoria Dąbrowska

Mówi reporterowi Weekend FM świeżo upieczona mistrzyni Polski Wiktoria Dąbrowska.

Nie tylko ona wróciła do domu z medalem. Brąz krajowego czempionatu juniorek wywalczyła również Roksana Giersz w kategorii do 48miu kilogramów. W półfinale przegrała z mistrzynią kraju sprzed roku Magdaleną Kempą z Zawiszy Bydgoszcz.

Dowiedz się więcej:

Ostatnie Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie pokazały, że pięściarki Boxing Team Chojnice nadal są w krajowej czołówce. Wiktoria Dąbrowska zdobyła złoto, a Roksana Giersz wróciła z Grudziądza z brązowym medalem. O ich sukcesach oraz rozpoczynających się właśnie mistrzostwach kraju juniorów z trenerem Marcinem Gruchałą rozmawiał Wojciech Piepiorka.

Z trenerem Boxing Team Chojnice Marcinem Gruchałą rozmawiał Wojciech Piepiorka.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.