Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • czwartek, 28 grudnia 2017 11:45

Sępólno Krajeńskie:

Wojewoda kujawsko-pomorski zmienia nazwę ulicy 27 stycznia w Sępólnie Krajeńskim

Nie 27 stycznia, a błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Tak raz będzie się teraz nazywała ulica na osiedlu Słowackiego w Sępólnie Krajeńskim.

fot. M. Bór

Taką decyzję - wbrew sępoleńskim radnym - podjął wojewoda kujawsko-pomorski. Pod koniec sierpnia sępoleńscy radni postanowili pozostawić dotychczasową nazwę ulicy 27 stycznia, zmienili nieco tylko uzasadnienie uchwały. Teraz będą się zastanawiać, czy złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego:

- To trzeba po prostu całość dokumentacji przejrzeć, zobaczyć, jak to wygląda. W uzasadnieniu pana wojewody pojawił się zarzut, że Rada Miejska nie zmieniła nazwy tej ulicy. Oczywiście zmieniła ją - na tą samą z innym uzasadnieniem, więc tutaj administracyjnie można mówić, że dochowała rada zapisów ustawy.

Waldemar Stupałkowski

Mówi burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Radni mają przedyskutować temat podczas styczniowych posiedzeń komisji.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 35

Podobno jednak mamy ul. Ks. J.Popiełuszki. Udało się na ostatniej sesji ją przeforsować mimo oporu kilku osób. Dlaczego tu nie ma nadal żadnej informacji o tej sesji, Pewnie dopiero z WK się dowiemy kto był przeciwny.Ciekawe.

 

2018-01-12 07:38:11, ~

Błogosławionego ks Jerzego Popiełuszki - a co jak Ksiądz Jerzy w niedługim czasie zostanie świętym? Trzeba będzie zmienić nazwę, bo ta będzie już nieaktualna. Osobiście wolę ul. imienia Lecha Kaczyńskiego, lub Ojca Tadeusza Rydzyka - wszyscy wiemy, że on już za życia jest święty.

 

2018-01-04 21:03:20, ~

Brawo Panie Wojewodo za zamiany ulic komunistycznych w Więcborku na Rodziny Ulmów i w Sypniewie na Gen.J.Hallera jeszcze Bojowników o Wolność i Demokracje w Więcborku trzeba wymienić bo to stęchła komunistyczna nazwa !!! Natomiast w miejsce 29 Stycznia w Sypniewie mieszkańcy wybrali w konsultacjach społecznych ulice Długą i Rotmistrza Plieckiego, a w miejsce 28 Styczna w Więcborku mieszkańcy wybrali ulicę Prezydenta Ignacego Mościckiego co zignorowała bezprawnie Rada Miejska w Więcborku z burmistrzami Kuszewskim i jego zastępcą Masztakowskim, którzy nawet pogardzili Marszałkiem Józefem Piłsudskim, którego mieszkańcy oczekiwali w miejsce ul I AWP w Więcborku !!! To się dopiero nazywa postkomunizm po więcborsku czas na zamianę tego towarzystwa w całości za 10 miesięcy w wyborach samorządowych jesienią 2018

 

2018-01-04 20:01:41, ~Romek

Kto niszczy i zakłamuje historię, niszczy przyszłość całego narodu.

 

2018-01-02 16:58:02, ~LUK

kkjk, ty sobie możesz chcieć, o tym zadecydują wyborcy, tak prawdę mówiąc to w SLD były nieuki, np ich prezydent nawet nie miał tytuł magistra, Ostatnio SLD nawet do sejmu nie wprowadziło swoich posłów no ale pomarzyć sobie możesz..

 

2018-01-02 10:04:21, ~ha ha ha

a ja chcę by rządzili profesjonaliści z SLD, a nie nieudacznicy i nieuki z pis

 

2018-01-01 20:37:15, ~kkkjk

Po komentarzach widać jak bardzo wściekają się totalni,że rządzi PiS, a nie peło,że kasę dostał m.in o. Rydzyk, który potrafił ją dobrze spożytkować, a im akurat ta kasa się po przegranych wyborach wymknęła z rąk.I to teraz boli.Jest ryk i kwik

 

2018-01-01 16:11:39, ~

To, że ktoś miał pomysł na pomnik, że ma syna ministranta, czy śpiewa w chórze nie oznacza, że musi być automatycznie IDIOTĄ, wręcz przeciwnie, a dziwić może tylko CIEMNY, PISOWSKI LUD. Co do taty Tadeusza, to za 73 mln z państwowej kasy i zapewne nie mniej od emerytów i rencistów, które dostał w 2017 roku można by wybudować arkę Noego, a nie zagłębie pisowskiej propagandy z takimi tuzami nauki jak Antoni z ferajną. I zrozumcie w końcu, że tu nie o nazwy ulic idzie, ale o narzucanie Polakom jedynie słusznej woli jedynej słusznej partii rządzonej przez jedynego w swoim rodzaju prezesa, dawniej zwanego pierwszym sekretarzem.

 

2018-01-01 13:21:57, ~

Ale wróćmy jednak do właściwego tematu, a mianowicie do zmiany nazwy ulicy W radzie jest osoba, która ponoć była pomysłodawcą Pomnika Chrystusa Króla, jest osoba, która śpiewa w chórze, jest osoba której synek jest ministrantem i nawet te osoby nie chcą zmiany tej bolszewickiej ulicy na coś wartościowego , polskiego i bliskiego sercu Polaków?Jest to conajmniej bardzo dziwne i niezrozumiałe..

 

2018-01-01 11:12:20, ~???

Lekarzu jeżeli jesteś takim lekarzem jak znawcą polityki , to współczuję twoim pacjentom! Jak się nie ma żadnych argumentów, to jak zwykle UBYWATELE RP jadą na o. Rydzyka, który stworzył jedną z najlepszych uczelni w Polsce.

 

2018-01-01 10:38:06, ~

Ty nie pisz komu TVN zrobił wodę z mózgu, bo tobie i takim jak ty TV-PIS zrobił sieczkę z mózgu, jeżeli go miałeś, ale podejrzewam, że jeżeli miałeś to śladowe ilości. Nie mówię już co porobiły z wami media wuja Tadeusza z Torunia, o tym można by napisać pracę doktorską z psychologii lub psychiatrii.

 

2017-12-31 23:51:06, ~Lekarz z 20 letnią praktyką

Wiadomości płynące w TVNu robią ludkom wodę z mózgu, co widać tutaj po wielu komentarzach.

 

2017-12-31 22:02:05, ~

Poczekaj OLO na odpowiedź, bo redaktorzy muszą wrócić z kościoła, gdzie liczą radnych. Niektóre z tych wpisów propisowskich jako żywo przypominają mi klimat WK. Chwała pisiorkom, że zaglądają na stronę Radia Weekend,by dzielić się opiniami, ale prawda jest niestety banalna. Ludzie mają dosyć pisowskich kłamstw, obłudy, hipokryzji i dzielenia Polaków na panów i drugi sort, narzucania im jedynie słusznych nazw ulic, tudzież wyzywania ich od zdradzieckich mord i kanalii, prawdy nie kupi się za 500 złotych. Amen.

 

2017-12-31 14:14:16, ~

Kto według ciebie żyje w prawdzie, te kilka procent PIS-owców i ich wyznawcy, czy ci którzy ich poczynań nie uznają? Może jaśniej wyznawco dojnej zmiany.

 

2017-12-31 12:18:09, ~Olo

Z dedykacją dla tych wszystkich , którzy żyją w nieprawdzie:"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem.Trzeba być jeszcze człowiekiem .Zachować godność-to być sobą w każdej sytuacji, to stać przy prawdzie, chociażby ona miała nas wiele kosztować"(ks.kard. St.Wyszyński Prymas Tysiąclecia)Ci, którzy żyją w prawdzie są na pewno szczęśliwsi mimo,że przez to mają wielu wrogów! DO SIEGO ROKU !

 

2017-12-31 07:58:59, ~

Zemsto Nietoperza, to chyba dobrze, że coraz bardziej ta PiSowska zaraza w Sępólnie się rozszerza, czyż byście się jej bali? Widzisz ta zaraza jak nazywasz PiS w całej Polsce się panoszy coraz dotkliwej, a co najważniejsze spełnia wyborcze obietnice i prawie wszystkie spełniła, tylko został jeszcze jeden program, ten NAJWAŻNIEJSZY -CELA +, na który Polacy czekają, bo wiesz Polacy juz nie chcą tego co chce PO, czyli "aby było jak było". To się skończyło! Ale po co ja to piszę , ty i tobie podobni przecież wiecie lepiej, bo wiedzę czerpiecie z ogłupiającego TVNu. Zyczę udanego Sylwestra !

 

2017-12-30 20:18:42, ~

to teraz miarą wartości radnego będą wizyty w kościele? a ile osób idzie co niedziela rączki składać, a po mszy byle dowalić bliźniemu? wolę nie chodzącego do kościoła radnego, który powie "prosto w oczy" co go boli, niż fałszywego bliźniego.

 

2017-12-30 18:02:28, ~aax

Co tu dużo mówić o tych radnych , przypatrzcie się tym radnym np. ilu ich jest w kościele podczas mszy św za Ojczyznę , w dn. 3.05, 15.08 czy 11 listopada?Zresztą co to za miasto, ile flag wisi w te dni w mieście?To chyba cud,że mamy w naszym mieście Os. JP II.. Też nie przepadam za tą radą, powiatową również,zresztą niezmienną od lat. Jaki suweren taka i rada, prawda?.

 

2017-12-30 10:43:11, ~

Brawo ,brawo . Tak się tworzy politykę destrukcji . Legalnie wybrana za którą nie przepadam zresztą nie ma nic do gadania . To po oler.....ę ta władza . Gdyby Radni mieli odrobinę honoru na ,,coś takiego,, jak decyzja wojewody natychmiast jak jeden by rzucili mandaty . Nie nie uczynią tego będą bronic swych racji zapewne w Sądzie ? Panowie Radni spójrzcie przy okazji co napisano na tak dumnie wprowadzanych sztandarach... co na nich napisano czy aby nie ,,Bóg ,Honor, Ojczyzna,, .Ojczyzna to My nawet taka mała społeczność jak nasza a nie ,,partyjni towarzysze,, z jakiej by nie byli ,,partii,,.

 

2017-12-29 23:32:08, ~zasmucony

DB przeczytaj moj post ponownie--- suweren nie wybiera marszalka, a zmiany dokonal wojewoda-rzadowy slugus... do podastawowki sroc!!

 

2017-12-29 20:54:01, ~Cse

Z okazji NOWEGO ROKU życzę wszystkim dużo zdrowia , sił i wytrwałości w walce ze ZŁEM oraz aby NIE POwróciło TO CO BYŁO !

 

2017-12-29 13:08:05, ~DB

PiSowska zaraza nieszanująca decyzji legalnie wybranych władz Sępólna Krajeńskiego rozlewa się coraz bardziej. Boże jedyny chroń nas przed upadkiem naszej kochanej ojczyzny.

 

2017-12-29 10:45:59, ~Zemsta Nietoperza

W Sępólnie, a w zasadzie całej Polsce nie ma tęsknoty za komuną, to PISowska bolszewia wspomagana faszystowskimi hasłami na siłę wdziera się w nasze życie i powraca w wydaniu lat 50-tych. Samorządy się bronią przed narzucaniem woli jedynie słusznej partii i to jest nadzieja na normalne życie Polaków. Czy normalność ma szansę zwyciężyć zależy od nas i głosowaniach w wyborach, miejmy nadzieję, że WOLNYCH.

 

2017-12-29 10:05:55, ~

Do "DB" - Jeżeli uważasz tak samo jak "mądry" Płaszczak, że komuna w Polsce skończyła się tydzień temu, kiedy PIS-owski prezydent podpisał PIS-owskie ustawy to bardzo ci współczuję i żal mi ciebie. Ale to stwierdzenie ma dobrą stronę, otóż można odmówić nazywania jakiejś ulicy czy placu imieniem Lecha Kaczyńskiego, przecież należy uznać, że był on komunistycznym prezydentem III RP. Druga twoja "mądra" wypowiedź o zlikwidowaniu wszystkich pamiątek po komunizmie. No brawo, zburzyć wszystkie bloki mieszkalne, szkoły, zakłady pracy wybudowane za czasów PRL-u, doprowadzić wszystko do stanu takiej ruiny jaką była Polska po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku / dobra zmiana wszystko odbuduje tak aby było to zgodne z linią polityczną jedynej słusznej partii i jej naczelnego wodza/ spalić publicznie wszystkie książki napisane w PRL-u, spalić wszystkie świadectwa szkolne i dyplomy ukończenia studiów uzyskane przed 20 grudnia 2017 roku. Zacząć wszystko od zera, bo tylko Dojna Zmiana wie co jest dobre dla Polski i Polaków. Kto czuje się jeszcze na siłach powinien wiać z tej nieszczęsnej Polski jak najdalej, a ostatni niech zgasi na granicy światło, niech zostaną sami PIS=owcy i ich wyznawcy w tym Ciemnogrodzie.

 

2017-12-29 09:33:08, ~GCH-0007

Chcąc nie chcąc muszę odnieść się do wypowiedzi CSE i skrytykować za kompletny brak wiedzy. Otóż wojewoda nie jest organem samorządowym tylko organem administracji państwowej..Suweren wybiera marszałka województwa.Przy okazji przypominam "mądralom",ze z chwilą podpisania przez Prezydenta RP ustawy o SN i KRS, w Polsce skończył się KOMUNIZM ! Wraca NORMALNOSĆ i w związku z tym należy zlikwidować wszelkie "pamiątki" po komunizmie , a więc nazwy ulic też muszą być zmienione .!

 

2017-12-29 08:16:58, ~DB

chodzi o ignorowanie samorządów, ludzi, małych społeczności... pis narzuca jak za PRL swoją wizję świata... żałosne. Mam nadzieję, że pis za to odpowie, w tym lokalni pisowcy

 

2017-12-28 23:56:59, ~kasia

trudno uwierzyć. wszyscy złośliwi tylko nie PiS. wszyscy oderwani od koryta, tylko nie PiS. tymczasem to PiS-owcy przykuwają się do koryta by przez następne lata nikt ich nie mógł od niego odciągnąć. suwerenem się zastawiają tam gdzie im wygodnie, wiarą tam gdzie im wygodnie. boją się utraty władzy bo wszystkie wybory uzupełniające przegrywają z kretesem. głosowałem w ostatnich wyborach prezydenckich na kandydata PiS. nigdy więcej tego błędu nie popełnię! Panie burmistrzu, panowie radni proszę zaskarżyć zmianę dokonaną przez wojewodę!

 

2017-12-28 20:52:09, ~aax

Ten suweren w Sępólnie to traki sam jak ta cała rada, ale i tak musi ta rada i Burmistrz wykonać polecenie wojewody!

 

2017-12-28 19:45:01, ~

W Sępólnie jeszcze jest tęsknota za komuną,można powiedzieć "KOMUNO WRÓĆ!"Wypowiedzi niektórych komentatorów są tego dowodem, są pełne złośliwości i nienawiści do PiSu. I kto tu sieje nienawiść? Na pewno nie PiS..WSTYD ,że tacy ludzie mieszkają w naszym mieście, a niektórzy nawet KODują i urządzają w naszym mieście czarne marsze..

 

2017-12-28 16:44:43, ~

trzymam kciuki za władze Sępólna i że zaskarżą decyzję wojewody. To Suweren wybrał radę miasta, która podjęła taką decyzję, a zastępcy burmistrza Kruszwicy, bo to jedyne osiągnięcie tego wojewody wybrał rząd, a nie ludzie w wyborach.... tak pis powtarza, że suweren chce, że suweren wybrał, a tu pokazują jak suwerena traktują

 

2017-12-28 14:01:06, ~cse

Odezwali się "wyznawcy" platformy obywatelskiej, krzykacze i pewnie też katolicy, a jakby inaczej Nie wstyd wam? Jeżeli chodzi o sprzątanie, to rzeczywiście jeszcze długo będzie DOBRA ZMIANA sprzątała po totalnej oPOzycji.Rozumiem wasz ból, bo oderwanie od KORYTA strrrasznie boli.

 

2017-12-28 13:51:22, ~DB

Tylko ulice imienia różnych świętych i błogosławionych a Polskę przemianować na Kaczystan i po sprawie. Oj długo trzeba będzie sprzątać po tej dojnej i nawiedzonej zmianie, oj długo.

 

2017-12-28 12:34:44, ~Kazik z Brus

Panie Burmistrzu , nie ma co przeglądać i kombinować z tą zmianą ulicy.Prawda jest taka,że mieszkańcy przez to "wyzwolenie" dnia 27 stycznia wiele wycierpieli, i doznali wielu krzywd.Wystarczy posłuchać ludzi jeszcze żyjących, którzy przez to sowieckie piekło przeszli. Wielu mieszkańców naszego miasta, głównie katolicy byłoby dumnych ,że w swoim mieście jest ul.bł. ks J. Popiełuszki , który bronił ideałów solidarności i wolności za co przyszło mu zginąć męczeńską śmiercią z rąk komunistów.Pozwolę sobie przytoczyć jedną z myśli ks. Popiełuszki, którą warto zapamiętać: "Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno. Zachować godność człowieka, to pozostać wolnym, nawet przy zewnętrznym zniewoleniu. Pozostać sobą - żyć w prawdzie - to jest minimum, aby nie zamazać w sobie obrazu dziecka Bożego"..Polecam ten tekst równiez sępoleńskim radnym !

 

2017-12-28 12:22:49, ~

oczywiście, że zaskarżyć! 27 stycznia Sępólno zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej i to należy uczcić! tego dnia flaga na moim domu zawsze będzie i wojewodzie nic do tego.

 

2017-12-28 12:19:13, ~arko

Nie dajcie się temu obłędowi. Zaskarżać! To dokładnie pokazuje gdzie mają tam na górze samorządy. Wara.

 

2017-12-28 12:07:05, ~a

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • poniedziałek, 23 kwietnia 2018 11:44

Więcbork:

Będzie drugi przetarg na budowę molo w Więcborku

Sport:

Kariera:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Kot powodem kolizji radiowozu w Chojnicach

czy kot mnie słyszy ... czy kot przechodził po pasach?

 

2018-04-26 19:37:21, ~nanana

Władze powiatu kościerskiego walczą o środki na przebudowę drogi Trzebuń - Sominy

jest piękna ta nasza Starosta...

 

2018-04-26 17:29:24, ~powiatowy

Znów awantura o pomnik w Czarnem. Tym razem podczas sesji

Mieszkańcy Czarnego a był ktoś z Was ostatnio przy tym pomniku dziesiątek tysięcy jeńców radzieckich /rosyjskich ??? Oj ...

 

2018-04-26 16:56:03, ~wolny

Kot powodem kolizji radiowozu w Chojnicach

za szybko jechali i tyle

 

2018-04-26 15:58:58, ~gość

A czy kotek nie był pijany? Dlaczego nie dmuchal pytanie, Niech teraz kotek zapłaci za fure

 

2018-04-26 15:48:36, ~Czarny kot

Chojniczanka przegrała kolejny raz u siebie. Posłuchaj jak mecz z relacjonował nasz reporter (FOTO)

To czy mają szanse czy nie jest mniej ważne od tego jak ostatnio grają, niestety z tą grą to na pozytywne wyniki w ekstra...

 

2018-04-26 15:17:31, ~Wojtek

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij