Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

JANPA
  • wtorek, 14 listopada 2017 15:09

Chojnice:

Jest wyrok sądu dotyczący wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Chojnic

Burmistrz Chojnic ma sprostować swoją wypowiedź dotyczącą kandydatki stowarzyszenia PChS na radną Rady Miejskiej w wyborach uzupełniających.

Taka jest decyzja Sądu Okręgowego w Słupsku, który sprawą zajmował się w trybie wyborczym.

Projekt Chojnicka Samorządność zarzucił burmistrzowi, że w jednym z lokalnych periodyków nazwał on kandydatkę stowarzyszenia "niekompetentną" oraz pozbawioną "podstawowej wiedzy", a także, że "sprzeciwia się ona budowie węzła integracyjnego".

Sąd nakazał Arseniuszowi Finsterowi na łamach tego samego periodyku zamieścić informację, że kandydatka PChS nie jest przeciwna budowie węzła integrującego, jednak nie popiera jego budowy w zaplanowanym przez ratusz kształcie.

Jednocześnie sędzia odrzucił wniosek PChS-u, by sprostowanie ukazało się także w innych mediach, co - jak zapowiedział pełnomocnik stowarzyszenia Kamil Kaczmarek - najprawdopodobniej będzie powodem wniesienia apelacji.

W trybie wyborczym strony mają na to 24 godziny.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 12

Kto manipuluje? Burmistrz? Pani pisze "Zaledwie 311 z całego powiatu". Przecież pani doskonale wie, że powiat jest podzielony na kilka okręgów wyborczych, w jednym z nich wybierany był Pan Starosta. MANIPULACJA. Pani kolega Kaczmarek Kamil kłamał,że nie chcieliście przeprosin w tej sprawie przed Sądem w Słupsku. MANIPULACJA I KŁAMSTWO. I trzecie - Pan Starosta nie pozbawił stanowiska dyr. Nogala. Pan Dyrektor przebywa na zwolnieniu. MANIPULACJA. Nie może pani poczekać na rozstrzygnięcia prokuratorskie i sądowe w tej sprawie. Nie ma winnych i nie ma zarzutów. Chyba,że pani stosuje prawo Kalego - wyrok Sądu w Słupsku b.dobry, a toczące się śledztwo - niedobre. Przecież pani wie wszystko najlepiej, kto jest winien i kto powinien ponieść karę.

 

2017-11-16 08:28:03, ~ktoś

Nie sil się, proszę, na górnolotne nic nie znaczące dywagacje. Nie masz argumentów, które mogłyby burmistrza wybronić. Z pełną świadomością manipulował, używał przekłamań, podważał kompetencje kandydatki na radną. To jest rodzaj chamstwa, które zapewne przystoi POLITYKOWI, ale nie GOSPODARZOWI MIASTA (przypomnę, iż z takim hasłem burmistrz wygrał minione wybory). Zaniżaniem standardów publicznego dyskursu są kłamstwa i pomówienia – coraz bardziej zauważalne i wychwytywane nie tylko przez chojnicką opozycję. Natomiast jeśli chodzi o protest PChS-u z transparentami w powiecie – zauważ sam, jakże był słuszny i zasadny, skoro w jego wyniku starosta pozbawił stanowiska dyrektorskiego nieudolnego urzędnika. I już mamy rozstrzygnięty konkurs na nowego szefa… Podczas tego niemego protestu NIKT NIKOGO NIE OBRAŻAŁ! Podane zostały NIEZAPRZECZALNE FAKTY: liczba głosów, którymi został wybrany starosta (zaledwie 311 z całego powiatu) oraz liczba ofiar, które zginęły. To tragiczny bilans. Niekwestionowalny. Nie oskarżamy, podajemy fakty. Dlaczego więc starosta zdecydował się wybrać nowego szefa zarządzania kryzysowego?

 

2017-11-15 22:30:19, ~Marzenna Osowicka

Pani Marzenno proszę nie udawać takiej naiwnej. Doskonale Pani wie o co mi chodziło NADMIERNE używanie określeń oceniających. W drugim wpisie jest o dużo lepiej. Proszę wybaczyć, ale Pani też zaniża standardy (wizyta w Starostwie z transparentami - okropne i niesmaczne).

 

2017-11-15 13:45:18, ~ktoś

Nie rozumiem, ktosiu, dlaczego połowa Twego postu to cytaty z mojego wpisu. Przecież każdy kto chce, może go sobie sam przeczytać. Rozumiem, że to w ramach ćwiczeń językowych? ;o) I cóż z tego, że nie będzie sprostowania w innych mediach? Nie zmienia to faktu, że burmistrz przekłamał słowa Kornelii i pomówił ją o brak wiedzy i kompetencji. Nie przedstawiając żadnego merytorycznego uzasadnienia swojego osądu. To tak sobie można publicznie rzucać kalumnie na kobietę? Nie po raz pierwszy burmistrz zaniża standardy dyskursu publicznego

 

2017-11-15 12:34:11, ~Marzenna Osowicka

Co ma piernik do wiatraka? Prawdziwa cnota się obroni przed wszystkim. Widać,że to nie cnota,która boi się osądu.

 

2017-11-15 12:11:52, ~do asjy

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi, ale czy także pozwala na kłamstwo i manipulację? Nie wydaje mi się!

 

2017-11-15 10:42:01, ~asjy

Jaśnie Wielce Oświecona Pani Marzenno, proponuję zanim Pani zamieści post pod jakimś artykułem przeczytać go jeszcze raz. "Ewidentnie x 2, skompromitował, bezapelacyjnie, łgarskie, kompromitacja, zmanipulowania, haniebny.." Inni (prócz Pani) umieją czytać i słuchać. Język propagandy i przesady. Sąd jednak był mniej EKSTREMALNY i odrzucił wniosek o sprostowanie w innych mediach. Prawda?

 

2017-11-15 10:29:05, ~ktoś

Gdyby pierwszy obywatel Zielonych Wzgórz bardziej ważył słowa, to by nie było problemu i teraz by nie musiał przepraszać. Jak ktoś go pomawia, zarzuca, to zaraz krzyk podnosi, że on jest osobą publiczną i nie może sobie pozwolić na takie coś, bo niby spadek zaufania następuje. Jak on chlapnie byle co, to jest w porządku i można przejść do następnego punktu programu. A tu się nie da.

 

2017-11-15 09:42:11, ~bakteria

Nie umiesz ani pisać, ani czytać. Włóczyć a nie włuczyć. Gdybyś umiał czytać, to nie pisałbyś,że to Burmistrz "lubi" sądy. On pojawił się tam , bo PChS go pozwał. Swoją drogą Pani Kornelio i PChS - "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi".

 

2017-11-15 08:19:01, ~do ja

Próba dyskredytacji Kornelii Żywickiej w "Chojniczaninie" ewidentnie spaliła na panewce. Burmistrz pisząc cykliczny artykuł, tym razem niezaprzeczalnie skompromitował się tendencyjnością, manipulacją i nieudolnym przekłamaniem wypowiedzi Kornelii. PChS nie mógł nie zareagować na tak ewidentne szkalowanie swojej kandydatki. W wyniku pozwu wyborczego burmistrz bezapelacyjnie przegrał w Sądzie. Teraz musi przeprosić w tym samym medium, w którym zamieścił swoje łgarskie enuncjacje. To totalna kompromitacja dla włodarza naszego miasta w kwestii próby zmanipulowania opinii społecznej oraz chęci ośmieszenia kandydatki PChS. Haniebny styl osiągania swoich celów…

 

2017-11-14 23:05:42, ~Marzenna Osowicka

Czy burmistrz nie ma co robić tylko ciągle włuczyć się po sądach ?,ta ilość spraw sądowych z jego udziałem to już gruba przesada.

 

2017-11-14 17:50:54, ~ja

Hmm, czy PCHS wie co robi?

 

2017-11-14 16:18:51, ~Pyta ie

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • czwartek, 23 listopada 2017 8:34

Chojnice:

Autor powieści kryminalnych w Chojnicach

  • galeria: 1
  • środa, 22 listopada 2017 11:53

Chojnice: Rozmowa w Weekend FM

SOUND´N´GRACE w Weekend FM: "Sukces był w sferze marzeń..."

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Kierująca wypadła z auta podczas dachowania. Droga była zanieczyszczona przez sprzęt rolniczy

A paniusia jak szybko jechala i to bez zapietych pasow zapewne

 

2017-11-24 20:42:04, ~Ok

oj ludzie noga z gazu, a "cb" jaki obowiązek - umyj swoje auto bo tablic nie widać i noga z gazu wolniej też dojedziesz

 

2017-11-24 20:17:33, ~nie rolnik

Zrewitalizują park w Lotyniu i kilka innych miejsc

Dopiero za dwa lata a miało być tak pięknie już w2018 w Ciechocinek. No to poczekamy sobie może jeszcze trzy lata. Chyba ...

 

2017-11-24 19:47:34, ~Ciechocinianka

Elżbieta Józefowska nie jest już przewodniczącą Rady Miejskiej Człuchowa

Zwyczajnie mamusia z tatusiem tego betonowego układu się pokłócili. Dzieci ,te naturalne i te adoptowane ,odpowiedziały si...

 

2017-11-24 19:36:10, ~non possumus

Noclegownia PKP w Chojnicach jednak będzie w rejestrze zabytków. Jest decyzja

Masakra za kilka lat i tak samo by się zawaliło.... nie będzie ani fajnego dworca ani połączeń.

 

2017-11-24 19:03:41, ~obywatel

Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny prawomocnie wydalony z zawodu

Popieram taką decyzję.