Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

JANPA
  • galeria: 2
  • czwartek, 9 listopada 2017 7:55

Kościerzyna:

Przemoc wobec dzieci tematem Forum Dyskusyjnego w kościerskim szpitalu

"Masz obowiązek - nie tylko prawo, reaguj!". To hasło przewodnie forum dyskusyjnego, które zorganizowano (7.11) w kościerskim szpitalu.

fot. K. Cieplińska-Bednarek

W spotkaniu, które było poświęcone przemocy wobec dzieci, uczestniczyli: pracownicy socjalni, policjanci, kuratorzy sądowi, przedstawiciele oświaty i służby zdrowia.

Przemoc fizyczna i emocjonalna może zdarzyć się w pozornie najlepszych domach. Reagowanie na krzywdę dzieci

to nasz obowiązek. Od niedawna funkcjonuje nawet zapis w kodeksie karnym dotyczącym obowiązku reagowania na krzywdę dziecka. "Oczywiście trzeba być zrównoważonym, bo nie każdy hałas oznacza stosowaną przemoc, niemniej dobrze jest zachować czujność" - mówi radiu Weekend FM dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie Marzena Hinca:

- Nie zmienia to faktu, że jeżeli coś się powtarza, są od tego instytucje, które mogą pójść, sprawdzić. Nie trzeba zaraz zgłaszać tego do sądu, od tego jest właśnie pomoc społeczna, pracownicy socjalni, asystenci rodzinni. Po prostu trzeba reagować, bo musimy mieć świadomość, że my też ponosimy odpowiedzialność, że jeżeli stanie się tragedia, a my nie zareagowaliśmy, też przyczyniliśmy się do tej tragedii.

Marzena Hinca

Forum dyskusyjne w kościerskim szpitalu to element kampanii ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W powiecie kościerskim symbolem akcji są rozmieszczone w instytucjach, urzędach i placówkach służby zdrowia specjalne niebieskie banery. Odbędą się także zajęcia i warsztaty dla rodziców. 

Dowiedz się więcej:

Pojawią się w urzędach, instytucjach i placówkach służby zdrowia na terenie powiatu kościerskiego. Niebieskie banery w kształcie ludzi są symbolem ogólnopolskiej kampanii "19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W ramach akcji w kościerskim szpitalu odbyło się także forum dyskusyjne na ten temat. W spotkaniu uczestniczyli: pracownicy socjalni, policjanci, kuratorzy sądowi, przedstawiciele oświaty i służby zdrowia. Na miejscu była też nasza kościerska reporterka: Klaudia Cieplińska - Bednarek, która rozmawiała z organizatorami akcji w Kościerzynie:


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Kierująca wypadła z auta podczas dachowania. Droga była zanieczyszczona przez sprzęt rolniczy

A paniusia jak szybko jechala i to bez zapietych pasow zapewne

 

2017-11-24 20:42:04, ~Ok

oj ludzie noga z gazu, a "cb" jaki obowiązek - umyj swoje auto bo tablic nie widać i noga z gazu wolniej też dojedziesz

 

2017-11-24 20:17:33, ~nie rolnik

Zrewitalizują park w Lotyniu i kilka innych miejsc

Dopiero za dwa lata a miało być tak pięknie już w2018 w Ciechocinek. No to poczekamy sobie może jeszcze trzy lata. Chyba ...

 

2017-11-24 19:47:34, ~Ciechocinianka

Elżbieta Józefowska nie jest już przewodniczącą Rady Miejskiej Człuchowa

Zwyczajnie mamusia z tatusiem tego betonowego układu się pokłócili. Dzieci ,te naturalne i te adoptowane ,odpowiedziały si...

 

2017-11-24 19:36:10, ~non possumus

Noclegownia PKP w Chojnicach jednak będzie w rejestrze zabytków. Jest decyzja

Masakra za kilka lat i tak samo by się zawaliło.... nie będzie ani fajnego dworca ani połączeń.

 

2017-11-24 19:03:41, ~obywatel

Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny prawomocnie wydalony z zawodu

Popieram taką decyzję.