Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Napisz do nas

Reklama

JANPA
  • sobota, 4 listopada 2017 9:10

Kościerzyna:

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kościerzynie zostanie zmodernizowany i doposażony w nowy sprzęt

Jest dofinansowanie, będzie remont.

fot. Daniel Frymark

Kościerski szpital otrzymał dofinansowanie na generalny remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wartość projektu to 5 mln zł, a przyznane środki unijne pokryją 85 proc. kosztów.

"Cieszymy się tym bardziej, że nasz projekt dotyczący SOR-u został oceniony bardzo wysoko i uplasował się na szóstej pozycji na ponad 60 projektów z całego kraju" - mówi Radiu Weekend prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Wiktor Hajdenrajch:

- To są pieniądze typowo celowane na przebudowę, rozbudowę, wyposażenie SOR. Przede wszystkim jest powiększenie przestrzeni salowej, wydzielenie części dla dzieci, zostanie zakupiony sprzęt, dużo jednostek tego sprzętu. Tam zostanie również wpięta poczta pneumatyczna, po to, żeby nie ganiać po nocy z próbkami do laboratorium jednego czy drugiego.

Wiktor Hajdenrajch

Pojawi się też więcej łóżek krótkotrwałej intensywnej terapii oraz stanowisk obserwacji wraz z zapleczem technicznym. Zostanie też dobudowana zewnętrzna winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przebudowa szpitala ruszy w przyszłym roku i ma być zakończona do roku 2020. "Inwestycja będzie realizowana tak, by nie zakłócać przebiegu leczenia pacjentów" - uspokaja dyrekcja szpitala.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Kierująca wypadła z auta podczas dachowania. Droga była zanieczyszczona przez sprzęt rolniczy

A paniusia jak szybko jechala i to bez zapietych pasow zapewne

 

2017-11-24 20:42:04, ~Ok

oj ludzie noga z gazu, a "cb" jaki obowiązek - umyj swoje auto bo tablic nie widać i noga z gazu wolniej też dojedziesz

 

2017-11-24 20:17:33, ~nie rolnik

Zrewitalizują park w Lotyniu i kilka innych miejsc

Dopiero za dwa lata a miało być tak pięknie już w2018 w Ciechocinek. No to poczekamy sobie może jeszcze trzy lata. Chyba ...

 

2017-11-24 19:47:34, ~Ciechocinianka

Elżbieta Józefowska nie jest już przewodniczącą Rady Miejskiej Człuchowa

Zwyczajnie mamusia z tatusiem tego betonowego układu się pokłócili. Dzieci ,te naturalne i te adoptowane ,odpowiedziały si...

 

2017-11-24 19:36:10, ~non possumus

Noclegownia PKP w Chojnicach jednak będzie w rejestrze zabytków. Jest decyzja

Masakra za kilka lat i tak samo by się zawaliło.... nie będzie ani fajnego dworca ani połączeń.

 

2017-11-24 19:03:41, ~obywatel

Skazany za korupcję sędzia z Kościerzyny prawomocnie wydalony z zawodu

Popieram taką decyzję.