
- piątek, 20 marca 2015 10:09
Chojnice
Sprzątanie w Czersku w tumanach kurzu (WIDEO)
Władze powiatu po analizie prawnej stwierdziły rażące naruszenie umowy przez firmę sprzątającą i chcą ją rozwiązać.
W czwartek (19.03) do Starostwa Powiatowego trafiła informacja, że jedna z ulic sprzątana jest przez jeżdżący ze znaczną prędkością traktor z obrotowymi szczotkami. Ulica tonęła w tumanach kurzu, co jeden z mieszkańców uwiecznił na filmie. Mówi wicestarosta chojnicki Marek Szczepański:
- Firma, która wykonuje dla nas sprzątanie w Czersku, wykonywała tę usługę w sposób taki, który daleko odstawał od standardów, czyli tumany kurzu. Te prace powinny być wykonane ręcznie, nie maszyną, czyli ciągnikiem za szczotkami. Zrobił to zupełnie inaczej, na pewno niezgodnie ze sztuką i z tym, to jest zapisane w umowie.
Marek Szczepański
Firma sprzątająca ulice powiatowe w Czersku za 15 dni pracy miała otrzymać prawie 10 tysięcy złotych.
Jak ustaliliśmy, jest to to samo przedsiębiorstwo z Nieżychowic, którego pracownicy wywozili niedawno nieczystości z chojnickich ulic na podmiejskie pole.
Zobacz także:
- 10
- czwartek, 5 marca 2015 8:26
Chojnice Odpady nie trafiają na wysypsko
Pozimowe nieczystości zebrane z ulic wyrzucane koło Charzyków (FOTO, WIDEO)

- 2
- czwartek, 27 marca 2025 14:27
Powiat chojnicki
15-lecie Lokalnej Grupy Rybackiej "Morenka". "Pieniądze z Unii nie są celem, są środkiem do celu" (FOTO)
- czwartek, 27 marca 2025 9:31
Chojnice
Historia mordu sprzed ponad 100 lat w Chojnicach opisana w książce "Konitzville" (ROZMOWA)
- czwartek, 27 marca 2025 7:55
Powiat chojnicki
W piątek 28 marca kolejna edycja chojnickich Powiatowych Targów Pracy. "Oferta jest bardzo szeroka"
- czwartek, 27 marca 2025 7:54
Chojnice
Jest pierwszy krok w kierunku nieodpłatnej komunikacji w Chojnicach. "Dla pasażerów od 65 roku życia"
- czwartek, 27 marca 2025 7:14
Gmina Chojnice
Drożej za wodę i ścieki w gminie Chojnice. "Przyjęliśmy wzrost na poziomie 35 procent"
- środa, 26 marca 2025 9:45
Chojnice
Pili alkohol, a potem pobili współbiesiadnika. Nie żyje 56-latek z Chojnic. "Przesłuchani nie przyznali się do popełnionego czynu"
- środa, 26 marca 2025 7:26
Powiat chojnicki
Jest decyzja. Gmina Chojnice w styczniu zmienia sposób naliczania opłaty śmieciowej (ROZMOWA)
- środa, 26 marca 2025 7:21
Gmina Chojnice
Malarski wernisaż w świetlicy wiejskiej w Klawkowie. Będzie można zobaczyć prace Ewy Zakrzewskiej
- środa, 26 marca 2025 6:56
Chojnice
Miasto Chojnice wraca do programu "Mieszkanie za remont". Pojawili się bowiem zainteresowani taką opcją
- środa, 26 marca 2025 6:55
Gmina Czersk
Karetki z Czerska powinny mieć mniej wyjazdów do innych gmin. W szczególności powiatu starogardzkiego
- wtorek, 25 marca 2025 11:48
Gmina Czersk
Policja szuka zaginionej z Konigortu w gminie Czersk. Kobieta nie wróciła do domu od 17 marca
- wtorek, 25 marca 2025 8:27
Chojnice
Chojnice przez cały rok będą świętować jubileusz 750-lecia (ROZMOWA)
- wtorek, 25 marca 2025 6:52
Gmina Chojnice
14 firm rywalizuje w przetargu gminy Chojnice na budowę samorządowego przedszkola w Charzykowach
- wtorek, 25 marca 2025 6:51
Gmina Czersk
Gmina Czersk i powiat chojnicki przekażą dotacje na remont kościoła w Łęgu
- poniedziałek, 24 marca 2025 10:27
Chojnice
Awaria sieci wodociągowej na ulicach Mestwina i Świętopełka w Chojnicach
- poniedziałek, 24 marca 2025 10:02
Gmina Czersk
Substancje i przedmioty wybuchowe znalezione w domu w Czersku. 23-latek trafił do aresztu
- poniedziałek, 24 marca 2025 9:09
Chojnice
W październiku zakończy się modernizacja trzech ulic w Chojnicach
- poniedziałek, 24 marca 2025 8:10
Powiat chojnicki
W powiecie chojnickim podwyższono kwotę za zajęcie pasa drogowego. Chodzi głównie o kanały teletechniczne
- poniedziałek, 24 marca 2025 7:07
Gmina Chojnice
Tworzenie Punktu dziennej opieki w gminie Chojnice w toku. "30 osób zakwalifikowaliśmy wstępnie"
- poniedziałek, 24 marca 2025 0:10
Sport ◆ Chojnice
Red Devils Chojnice o jedną porażkę od spadku z Futsal Ekstraklasy. Do degradacji przybliżyła ich przegrana 3:8 z BSF-em Bochnia
- 40
- niedziela, 23 marca 2025 18:46
Sport ◆ Chojnice
Jest pierwsze domowe zwycięstwo w tym roku. Chojniczanka pokonała 3:0 Hutnika Kraków (RELACJA, FOTO)
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
18:42Trenerska legenda wraca do Bytovii. Waldemar Walkusz ponownie został szkoleniowcem bytowskiego czwartoligowca
9:41PTPS Telmax Człuchów walczy o awans do siatkarskiej II ligi. W weekend będzie gospodarzem finału wojewódzkiego III ligi
9:53Czwartoligowe derby regionu dla Bytovii Bytów. Swój mecz w ostatni weekend wygrały też rezerwy Chojniczanki
9:29Są pierwsze kary za bijatykę podczas meczu Gromu Więcbork z Tucholanką Tuchola
7:34Blisko 80 zawodników powitało wiosnę na turnieju tenisa stołowego w Rychnowach (FOTO, WYNIKI)
Ostatnio dodane artykuły:
18:42Trenerska legenda wraca do Bytovii. Waldemar Walkusz ponownie został szkoleniowcem bytowskiego czwartoligowca
14:2715-lecie Lokalnej Grupy Rybackiej "Morenka". "Pieniądze z Unii nie są celem, są środkiem do celu" (FOTO)
12:26Wykształciło około 7000 absolwentów. Człuchowskie "liceum nad jeziorem" świętuje 80-lecie (FOTO)
11:45Dwaj mężczyźni dotkliwie pobili 53-latka z powiatu kościerskiego. Usłyszeli już zarzuty
10:17Radny Janusz Tomas rezygnuje z mandatu w Radzie Miejskiej Sępólna Krajeńskiego
9:55Potrącenie pieszego na DW224. Śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. "Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności"
9:32W Sępólnie Krajeńskim dziś event związany z powitaniem wiosny
9:31Historia mordu sprzed ponad 100 lat w Chojnicach opisana w książce "Konitzville" (ROZMOWA)
7:55W piątek 28 marca kolejna edycja chojnickich Powiatowych Targów Pracy. "Oferta jest bardzo szeroka"
7:54Jest pierwszy krok w kierunku nieodpłatnej komunikacji w Chojnicach. "Dla pasażerów od 65 roku życia"