
- 7
- czwartek, 11 września 2014 9:07
Kościerzyna Otwarcie za trzy lata?
Umowa na budowę obwodnicy podpisana (FOTO)
Za blisko 165 milionów złotych firma z Pruszkowa z oddziałem w Gdyni zamierza wybudować obwodnicę Kościerzyny.
To najkorzystniejsza oferta w przetargu na budowę drogi - informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.
W środę (10.09) w Kościerzynie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której została podpisana umowna miedzy inwestorem, a wykonawcą na realizację drogi.
- W pierwszej kolejności odbędzie się projektowanie - mówi Radiu Weekend dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA Robert Marszałek:
- Jako, że pierwotnie obwodnica miała mieć kształt dwujezdniowy na całej długości i mieć 11 km, ostatecznie jest to 7,7 km i nie jest to w pełni przekrój dwujezdniowy, tylko 2+1, to przez najbliższe 6 miesięcy wykonawca ma obowiązek dokonać aktualizacji tej dokumentacji, przygotować projekt budowlany i jednocześnie przygotować wniosek o wydanie decyzji - zgody na realizację tej inwestycji.
Robert Marszałek
Prawdopodobnie we wrześniu 2015 roku wojewoda pomorski wyda zgodę na realizację inwestycji. To umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych, które mają potrwać 2 lata. We wrześniu 2017 roku powinna zostać wydana zgoda na użytkowanie drogi.
Trzypasmowa obwodnica Kościerzyny ma wyprowadzić ruch tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. Trasa o długości 7,6 km ominie miasto od południa. Powstaną także cztery węzły drogowe, łączące główną arterię z drogami niższych kategorii. Pojawią się też: ekrany akustyczne, zieleń izolacyjna i przejścia dla zwierząt.

- 2
- poniedziałek, 11 sierpnia 2025 15:25
Kościerzyna
W Kościerzynie podpisano porozumienia w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny
- poniedziałek, 11 sierpnia 2025 11:36
Kościerzyna
Utrudnienia dla kierowców w Kościerzynie. Od 12 sierpnia wyłączony z ruchu będzie odcinek drogi od ul. Szopińskiego
- poniedziałek, 11 sierpnia 2025 11:15
Powiat kościerski
Nie żyje Dariusz Męczykowski, były radny sejmiku województwa pomorskiego, działacz społeczny
- sobota, 9 sierpnia 2025 23:00
Powiat kościerski
64-latek spadł na poszycie dachowe. Wypadek podczas czyszczenia komina w Lubaniu, w powiecie kościerskim
- sobota, 9 sierpnia 2025 8:28
Kościerzyna
Widowiskowy pokaz siły w Kościerzynie. Jutro (10.08.) odbędą się tu zawody strongmanów - "Stolem Power x Fight"
- sobota, 9 sierpnia 2025 8:24
Kościerzyna
Elektroniczne hity klubowe w Kościerzynie. Dziś (9.08.) odbędzie się tu DJ Party
- sobota, 9 sierpnia 2025 8:15
Powiat kościerski
Funkcjonariusze z posterunku w Liniewie zatrzymali poszukiwanego 34-latka
- 10
- piątek, 8 sierpnia 2025 10:26
Gmina Kościerzyna
Weekend we Wdzydzach. Mobilne studio Weekend FM gościło nad kompleksem jezior wdzydzkich (FOTO, ROZMOWY)
- piątek, 8 sierpnia 2025 6:57
Gmina Kościerzyna
W ten weekend we Wdzydzach odbędą się 15. Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Będą też koncerty
- czwartek, 7 sierpnia 2025 11:46
Powiat kościerski
Jest drugi akt oskarżenia przeciwko Piotrowi G. z Czernik, skierowany do Sądu Rejonowego w Kościerzynie
- czwartek, 7 sierpnia 2025 10:53
Powiat kościerski
Przekroczył limit punktów karnych i stracił prawo jazdy. Mimo to 27-latek znów wsiadł za kółko
- 2
- czwartek, 7 sierpnia 2025 7:22
Kościerzyna
Nowy plac zabaw przy ulicy Tomasza Rogali w Kościerzynie jest już prawie gotowy
- środa, 6 sierpnia 2025 9:23
Powiat kościerski
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła śledztwo w głośnej sprawie zabójstwa noworodków w Czernikach
- wtorek, 5 sierpnia 2025 12:21
Powiat kościerski
Przekroczył limit punktów karnych i stracił prawo jazdy. 32-letniego kierowcę porsche zatrzymała policja w Kościerzynie
- wtorek, 5 sierpnia 2025 11:51
Powiat kościerski
Wojewoda pomorska wezwała Radę Powiatu Kościerskiego do wygaszenia mandatu przewodniczącego Marcina Modrzejewskiego
- wtorek, 5 sierpnia 2025 10:52
Kościerzyna
Prawdopodobnie o miesiąc opóźni się otwarcie pierwszego samorządowego żłobka w Kościerzynie
- poniedziałek, 4 sierpnia 2025 11:16
Kościerzyna
Roboty na ulicy Skłodowskiej w Kościerzynie nabierają tempa. "Nie możemy doprowadzić do tego, żeby popękała nam podbudowa"
- poniedziałek, 4 sierpnia 2025 9:48
Powiat kościerski
Pędził golfem ponad 120 km/h przez centrum Kościerzyny. 20-latek z Bytowa stracił prawo jazdy i otrzymał słony mandat
- 60
- poniedziałek, 4 sierpnia 2025 9:36
Gmina Karsin
Gawędziarze z Kaszub, Kociewia i Rzeszowszczyzny zjechali w miniony weekend na Turniej Gawędziarzy do Wiela (FOTO, RELACJA)
- poniedziałek, 4 sierpnia 2025 7:05
Powiat kościerski
Rusza kolejny etap prac na drodze wojewódzkiej 221 w powiecie kościerskim. Dwa odcinki trasy będą zamknięte
Podcasty Weekend FM
Zobacz również:
Im możesz pomóc:
Sport:
13:47Szymon Kropidłowski z Kościerzyny ze złotem i srebrem The World Games! Pobił też swój własny rekord świata
10:48Antoni Przybył z Gdańska został najlepszym zawodnikiem w I Turnieju o Puchar Henryka Dueskau´a w Więcborku
9:50Red Devils Chojnice/Dragon Bojano wicemistrzami Polski w beach soccerze. KP Łódź wygrał w finale aż 6:1
21:58Bolesny powrót Piasta Człuchów do IV ligi. Grom Nowy Staw rozgromił go 6:1. "Każdy mecz to jest dla nas lekcja" (FOTO)
15:18"Byliśmy słabsi". Chojniczanka pokonana po raz pierwszy w sezonie. Choć prowadziła 1:0, to przegrała 1:3 z rezerwami ŁKS-u Łódź
Ostatnio dodane artykuły:
20:58Śmiertelny wypadek podczas żniw w gminie Brusy. Mężczyzna zginął pod kołami kombajnu (FOTO)
20:3617. edycja Moto Folk Kaszuby w Parchowie już w sobotę 16 sierpnia (ROZMOWA)
12:26Marcin Gulka oficjalnie dołączył do składu Rady Miejskiej Sępólna Krajeńskiego
11:27Kierująca audi bez uprawnień, jej brat nie żyje. Prokuratura o wstępnych ustaleniach po wypadku w Leśnie-Wybudowaniu
10:57Dwa pożary przy pracach polowych w Dużej Cerkwicy, w gminie Kamień Krajeński
9:07Chojniccy policjanci pomogli mężczyźnie, który stracił przytomność na ulicy w Chojnicach
8:27Policjantka z Bytowa ujęła po służbie pijanego kierowcę. Wpadł na drodze wojewódzkiej nr 212
6:59O 11 procent wzrośnie opłata stała w przedszkolu samorządowym w Czarnem
6:58Można już odbierać Chojnicką Kartę Seniora. Przysługuje mieszkańcom miasta od 60. roku życia
21:27Tragiczny wypadek w gminie Bytów. 12-letni chłopiec poniósł śmierć w przydomowym basenie